Skalar

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
vader2
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: pn gru 05, 2011 8:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalar

#1

Post autor: vader2 »

Witam.
Mam problem z utrzymaniem ikry w akwarium. Mam dorosłą dobraną parę która po złożeniu ikry cały czas bardzo o nią dba stojąc przy niej wachlując płetwami. Pomimo tego ikra pleśnieje. Starają się oderwać zapleśniałe jajeczka ale jak ostatnio zobaczyłem z niektórymi nie mogły sobie poradzić. Skutecznie odganiają resztę rybek ale i tak po paru dniach ikry brak. Zauważyłem też że po 3 dniach od złożenia ikra była w 50% spleśniała.
Mam już kolejne tarło i cały czas nic. Może ktoś miał podobną sytuację?
Pozdrawiam. :(
vaderjedi
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Skalar

#2

Post autor: rudy1986 »

dodaj troche tryplaflawiny lub fmc, bedziesz mial problem z glowy. Tylko nie przesadz bo bakterie wytepisz i popalisz ryby, daj polowe dawki co podaje producent

Autor
vader2
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: pn gru 05, 2011 8:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Skalar

#3

Post autor: vader2 »

Dzięki serdeczne za pomoc. Jak będzie coś nowego to dam znać.
vaderjedi

Autor
vader2
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: pn gru 05, 2011 8:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Skalar

#4

Post autor: vader2 »

Witam.
Udało się!!! Mam maluszki. Tyle tylko że nie wiem od kiedy je karmić.1 dzień po wyjęciu liścia powoli zaczęły się od niego odrywać i spadać na dno. Minęło już parę dni i cały czas leżą na dole machając ogonkami. Niektóre jeszcze wiszą na liściu, a parę sztuk nawet na szybach. Kiedy mam zacząć je karmić?
Pomocy bo nie chciałbym ich stracić.
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam. ;(
vaderjedi
ODPOWIEDZ