Prętnik udane rozmnożenie i odchów po latach

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Prętnik udane rozmnożenie i odchów po latach

#1

Post autor: piotrek78 »

Witam,
Tak jak po przywitaniu obiecałem - chciałem się pochwalić udanym odchowem prętnika - ostatnio bawiłem się w to wg odnalezionych notatek w 1994r :roll:
Tarło bez problemów, odchów na pyle wtedy było najtrudniej bo narybku było dużo i musiał praktycznie stać w pokarmie. Później micro i oczlik, jeszcze później to zgarniały wszystko co wrzuciłem i nadawało się do zjedzenia. Oczywiście największym powodzeniem cieszy się ochotka i żywa dafnia. Rosną szybko ale nierównomiernie. Największe straty miałem podczas przechodzenia w sposobie oddychania. Mimo zachowania odpowiednich warunków miałem pogrom. Teraz samczyki pięknie się wybarwiają.
Follow the rabbit
Posolone ;)
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Prętnik udane rozmnożenie i odchów po latach

#2

Post autor: Winter »

Niesamowite. Gratuluję i podziwiam :)
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

akwarek
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: pt gru 09, 2011 3:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Prętnik udane rozmnożenie i odchów po latach

#3

Post autor: akwarek »

Super, super- to jest osiągnięcie!

-- 9 paź 2012, o 18:55 --

Super, super- to jest osiągnięcie! I ile ich przeżyło?
Akwarystyczny Akwarek
250l - powrót po przerwie

markuslm
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 12, 2012 3:19 pm
Telefon: 510166844
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prętnik udane rozmnożenie i odchów po latach

#4

Post autor: markuslm »

Witam, potrzebuję pomocy w sposobie doprowadzenia do tarła, jak narazie odłączyłem 2 samice i samca do małego zbiorniczka, dałem rośliny pływające i wodę wlałem na ok 15cm i temperaturę na ok 28. co jeszcze powinienem zrobić albo co zrobiłem nie tak.
Awatar użytkownika

Autor
piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prętnik udane rozmnożenie i odchów po latach

#5

Post autor: piotrek78 »

akwarek pisze:Super, super- to jest osiągnięcie!

-- 9 paź 2012, o 18:55 --

Super, super- to jest osiągnięcie! I ile ich przeżyło?
Cześć,
Udało się odchować ok. 70szt. i tak z resztą za dużo bo co z tym dalej robić, ja miałem problem żeby sprzedać. Poza tym trzeba mieć czas żeby koło nich chodzić, to nie dorosłe rybki, że rzuci się trochę karmy i ok..
Follow the rabbit
Posolone ;)

Weilan
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 23, 2013 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Prętnik udane rozmnożenie i odchów po latach

#6

Post autor: Weilan »

Piotrku, a mógłbyś mi poradzić? Ja z kolei mam niechciane tarło, do którego jednak zdecydowałam się rybki dopuścić (samczyk był tak uparty, że co zniszczyłam gniazdo, to je odbudowywał), ale teraz martwię się o samiczkę, bo pojawiło się trochę problemów. Założę w tym celu nowy post, zechcesz na niego zerknąć? Byłabym naprawdę wdzieczna, nie chcę, by rybki cierpiały..
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ