Kakadu

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
brzezin
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:48 am
Lokalizacja:

Kakadu

#1

Post autor: brzezin »

Od 4 dni mam harem pielęgnic kakadu (kupionych w kakadu ;)) dzisiaj rano zobaczyłem czerwoną ikrę na szybie pilnowaną intensywnie przez jedną z samic. Co teraz ?? W zbiorniku (180L) są jeszcze kiryski, bystrzyki, otoski i zbrojniki.
Awatar użytkownika

Spock
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kakadu

#2

Post autor: Spock »

Z mojego doświadczenia z Ramirezami największym chętnym jest zbrojnik. Reszta nie stanowi zagrożenia. Jakiej wielkości te zbrojniki i ile ?

U mnie Ramireza nie była w stanie przegonić 6-7 cm zbrojnika jak wyczuł temat :)
Marcin,

Autor
brzezin
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:48 am
Lokalizacja:

Kakadu

#3

Post autor: brzezin »

Zbrojniki to 2 młode L-ki jakieś 3cm :), więc nie stanowią zagrożenia, inne rybki nie mają nawet szansy się zbliżyć w pobliże ikry. No nic czekam na rozwój sytuacji :)

Wracam do domu, a tu kolejna pielęgnica pilnuje jajek złożonych na korzeniu, została jeszcze jedna do obskoczenia ;)
Ciekawe tylko czy są to jajeczka zapłodnione, można to jakoś rozpoznać ? Czy to normalne już po niecałym tygodniu współistnienia tych rybek i w akwarium co ma 1,5 miesiąca od założenia ? Czy jakiś mega reproduktor mi się trafił ?? :) :)

-- Pt gru 14, 2012 7:07 pm --

Jednak wszystkie jajeczka zostały zjedzone przez samice :(, a nie które już zaczynały się ruszać :)
Przynajmniej terror w akwarium się skończył :)
ODPOWIEDZ