Kakadu... Czy będą małe?

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
lera373
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 20, 2013 1:26 pm
Telefon: 782899274
Lokalizacja:
Płeć:

Kakadu... Czy będą małe?

#1

Post autor: lera373 »

Cześć i czołem,

od kilku dni moja samica siedzi w kokosie non stop, dzisiaj tylko widziałam jak w trakcie karmienia wypłynęła, szybko połknęła kilka kawałków, i wróciła z powrotem do kokosa. Czy ona teraz pilnuje małych? Jest bardzo intensywnie żółta, więc nie sądzę, żeby była chora.

Jeśli ona pilnuje młodych to czy lepiej będzie jak ją dam z małymi do krewetkarium? Zależy mi na odchowaniu maluchów. Mam gurami, które mogłyby je zjeść i się oblizać, a i co większe gupole by nie pogardziły.

Mam harem 1+2, ale samiec w ogóle nie interesuje się drugą samiczką. Odkąd pamiętam było tak, że na początku wolał ją, a tamtą odganiał, a teraz już od kilku miesięcy "przyjaźni się" z tą co w kokosie siedzi. Tamta druga jest ciągle przeganiana, musi się chować, jest wyblakła. Może ją oddać i zamienić albo zostawić samczyka tylko z jedną samiczką?
Ostatnio zmieniony sob maja 18, 2013 1:13 pm przez pkucaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edytowałem temat
a przed nią bieży motylek, a nad nią lata baranek
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kakadu... Czy będą małe?

#2

Post autor: zorbek »

To zajrzyj do kokosa. U mnie jest harem 3+1 samiec sie pieknie stroszy ganiaja sie ocieraja chowaja po kokosach ale dzieci z tego ni ma :(
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Kakadu... Czy będą małe?

#3

Post autor: jgoluch »

U mnie sprawa jest dość podobna.
Mam harem A. Macmasteri 1+2.
Jedna samiczka non stop przesiaduje w kokosie, druga zaś jest nieco przeganiana.
Pierwsza samiczka i samiec nie pozwalają nikomu zbliżyć się do kokosa.
Niestety nie dopatrzyłem się żadnego potomka :/

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Kakadu... Czy będą małe?

#4

Post autor: krasnal »

lera373 pisze:od kilku dni moja samica siedzi w kokosie non stop
Okopała się ?
Jeżeli tak to 99% maluchy już są
jgoluch pisze:Niestety nie dopatrzyłem się żadnego potomka
Patrz uważnie a zobaczysz ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
zorbek pisze:To zajrzyj do kokosa.
Lepiej tego nie rób :razz:
Awatar użytkownika

Radek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: czw sty 07, 2010 1:07 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kakadu... Czy będą małe?

#5

Post autor: Radek »

lera373 pisze:Czy ona teraz pilnuje małych?
Jeszcze pilnuje ikry albo już larw. Jeżeli młode będą mogły już pływać, to będą z matką szukać pożywienia (kilkanaście godzin dziennie)obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
lera373 pisze:czy lepiej będzie jak ją dam z małymi do krewetkarium?
zależy na czym bardziej Ci zależy, bo dorosła kakadu wciągnie wszystkie krewetki RC, CR, czy babaulti.
lera373 pisze:Może ją oddać i zamienić albo zostawić samczyka tylko z jedną samiczką?
B. dobry pomysł. Jak mamuśka wyprowadzi już młode, to będzie szczególnie agresywna w stosunku, do innych samic (one na prawdę walczą o narybek ze skutkiem śmiertelnym)
Obrazek
Awatar użytkownika

kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kakadu... Czy będą małe?

#6

Post autor: kukula »

Napisze jak ja to robię w ogólnym akwarium tak aby młode jakoś odchować.Gdy samica wyprowadzi już młode zasysam wężem do podmian wszystkie maluchy i wraz z wodą z akwarium w którym się wyległy przenoszę je podobnym sposobem do kotnika.A potem to tylko karmienie 5-8 razy dziennie świeżo wykluta artemią i innymi pokarmami dla narybku uprzednio rozpuszczonymi w wodzie a następnie podanymi strzykawka pod "nos". Oczywiście nie można zapominać o częstych małych podmianach wody...
Poza tym dorosła kakadu nie "wciągnie" wszystkich krewetek gdy akwarium jest dość dobrze zarośnięte lub ma sporo rożnych kryjówek.Wiem co pisze gdyż w moim ogólnym akwa harem kakadu jakoś nie wytrzebił populacji RC które maja się całkiem dobrze i regularnie dostarczają coraz to nowszych lokatorów mojego baniaka.
Darek
ODPOWIEDZ