Czego to ikra?

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
Grethien
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 11:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Ola
Płeć:

Czego to ikra?

#1

Post autor: Grethien »

Witam. Kilka dni temu kupiłam w sklepie mały kawałek drewienka z przymocowanym anubiasem. Dziś po przycięciu anubiasa na mniejsze części zauważyłam, że tam coś jest. Jest małe, może 1mm. Wygląda jak miniaturowa połówka mentosa. To wygląda jak skorupka troche więc może nawet nie jest to ikra. Niektóre z tch "jajeczek" są już popękane i w środku idze, że "mentos" jest ciemny. W akwarium mam bystrzyki amandy, ramirezki i kiryski malutkie. Są też ślimaki i krewetki, ale nie podejrzewam, że to ikra którego kolwiek z mieszkańców. kirysków ikra ma błonke dookoła, ramirezek też już ikre widziałam. Bystzyki pewnie mają podobna. Krewetki noszą jajeczka więc też nie. Jest idealnie białe, bez żadnych błonek itp- troche jak skorupka("mentos"). Dołączam fotki ale niewiele widać.
Obrazek
Obrazek
Temat wrzucił mi się dwa razy prosze skasować jeden.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Czego to ikra?

#2

Post autor: jgoluch »

A może to ślimaki?

Autor
Grethien
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 11:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Ola
Płeć:

Czego to ikra?

#3

Post autor: Grethien »

Na to nie wpdłam. Może i to są ślimaki, wyglądają jakby miały skorupke, ale żadnych otworków nie mają. Niemiałam okazji tego pomacać jeszcze, ale wieczorem pewnie spróbuje :P. Dziwi mnie tylko to, że niektóre wyglądają jak popękane jajeczka z których coś wyszło i uciekło. Masz jakiś pomysł co to za ślimak może być? Porównam zdjęcia z interentu i może coś dopasuje.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Czego to ikra?

#4

Post autor: ESSPRESSO_SS »

U mnie tak wyglądają jajeczka ślimaka Nertiny, ale nigdy mi się nie wykluły, za to wszystkie korzenie są nimi upstrzone

Autor
Grethien
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 11:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Ola
Płeć:

Czego to ikra?

#5

Post autor: Grethien »

Taaaaak!! to to :) Dziekuje bardzo :P. Jajeczka wyglądają własnie tak jak u niego. Ciekawość nie dałaby mi dzisija pracować więc dziekuje bardzo :)
ODPOWIEDZ