Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#1

Post autor: as400 »

Dzisiaj znowu zauważyłem ikrę w kokosie. Tylko ma biały kolor...
Co o tym sądzicie ?

Obrazek

Obrazek
-------------------

marq
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 26, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Okolice Wawy
Płeć:

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#2

Post autor: marq »

Sadzę że powinieneś lepiej nawozić rośliny,bo te plamy na liściach wskazują na niedobór minerałów przede wszystkim potasu :wink:
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#3

Post autor: Drottnar »

marq, o których plamach mówisz? O tych brązowych typowych dla tej odmiany żabienicy?

Napisane z dala od komputera.

marq
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 26, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Okolice Wawy
Płeć:

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#4

Post autor: marq »

Piszę o tych plamach na liściach z drugiego planu.Ale z tym co Ty napisałeś Drottnar że brązowe plamy,są charakterystyczne dla tego gatunku żabienic nie do końca mogę się zgodzić.Takie brązowe plamy oczywiście mogą się pojawiać na Żabienicy,wówczas kiedy nowo kupioną żabienicę sadzimy do akwarium,wtedy takie plamy mogą pojawić się na liściach emersyjnych-gdyż są to formy szklarniowe-nawodne,takie liście po prostu prędzej czy później gniją.Dopiero liście młode,które urosną w akwarium pod wodą będą mogły zdrowo rosnąć.Ale kiedy w akwarium mamy żabienicę posadzoną od dawna,to takie plamy pojawiają się albo z braku minerałów,albo z niedoboru oświetlenia.
Pozdro:)
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Re: Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#5

Post autor: Limak86 »

marq pisze:Piszę o tych plamach na liściach z drugiego planu.Ale z tym co Ty napisałeś Drottnar że brązowe plamy,są charakterystyczne dla tego gatunku żabienic nie do końca mogę się zgodzić.Takie brązowe plamy oczywiście mogą się pojawiać na Żabienicy,wówczas kiedy nowo kupioną żabienicę sadzimy do akwarium,wtedy takie plamy mogą pojawić się na liściach emersyjnych-gdyż są to formy szklarniowe-nawodne,takie liście po prostu prędzej czy później gniją.Dopiero liście młode,które urosną w akwarium pod wodą będą mogły zdrowo rosnąć.Ale kiedy w akwarium mamy żabienicę posadzoną od dawna,to takie plamy pojawiają się albo z braku minerałów,albo z niedoboru oświetlenia.
Pozdro:)
Ja się z kolei z Tobą nie zgodzę a poprę zdanie Drottnara. Mam od kilku miesięcy żabienice, które kupiłem od hodowcy, który hoduje je w swoich akwariach. Mają one bardzo mocno brązowo-czerwone plamy, które pojawiają się gdy żabienica ma optymalne warunki zapewnione a plamy zanikają gdy warunki ulegają pogorszeniu (u mnie zbladły po restarcie a w tydzień później znów się zaznaczyły wyraźniej).
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...

marq
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 26, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Okolice Wawy
Płeć:

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#6

Post autor: marq »

Brązowo-czerwone plamy są zwykle oznaką nadmiaru Manganu,a nie optymalnych warunków.
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#7

Post autor: Limak86 »

To poczytaj charakterystyki żabienic, nawet te podawane przez google gdziekolwiek - charakterystyczne dla echinodorus (90% z nich) są brązowe bądź czerwonawe plamy na liściach...
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...

marq
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 26, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Okolice Wawy
Płeć:

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#8

Post autor: marq »

A mógłbyś mi podać konkretną stronę bądź artykuł w którym przeczytałeś o tym,bo ja nigdzie nie spotkałem się z taką informacją.....

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#9

Post autor: pkucaba »

marq, to jest najprawdopodobniej Echinodorus Green Ocelot. I taki jej urok ;)
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

marq
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 26, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Okolice Wawy
Płeć:

Re: Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#10

Post autor: marq »

pkucaba pisze:marq, to jest najprawdopodobniej Echinodorus Green Ocelot. I taki jej urok ;)
Zgadzam się z Tobą pkucaba że dla tej odmiany żabienicy brązowe plamy są charakterystyczne(ale są one intensywnie brązowe,a te nie są brązowe i wg.mnie świadczą o niedoborze przede wszystkim potasu),a po drugie moim zdaniem to nie jest E.Green Ocelot,ponieważ Green Ocelot ma wyraźnie "łukowate","fałdowane"obrzeża liści
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Apistogramma bitaeniata - niezapłodnione ?

#11

Post autor: radmac »

To jakie było pytanie OPa?
ODPOWIEDZ