Rozmnażanie bojowników.

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#1

Post autor: bisiaczek1512 »

Witam, jestem tu nowa i nie za bardzo mogę się odnaleźć. Pisze w sprawie rozmnażania rybek (bojowników).
Od początku wszystko robię tak jak każą na forach itp. Doszło do tarła zostały złożone ikry , samiczka się chowa,a samiec pilnuje gniazda. I tutaj zaczyna się labirynt. Nie wiem co dalej. dziś już jest 3 dzień odkąd samica złożyła ikry a samiec je włożył do gniazda. Nie widzę młodych narybków, żadnych ogonków ani wypadających z gniazda maluszków. Nic a nic ... Czy cos jest nie tak? Kiedy będzie je widac? /kiedy zacząć je karmic? jak i gdzie im sypac jedzonko (mikro) Kiedy? W tym temacie jestem zielona, to moje pierwsze tarło i wychowywanie. Proszę pomóżcie ;)

-- Śr sie 27, 2014 3:06 pm --

Proszę pomóżcie, tyle się oczytałam a dalej nic nie wiem :(

Hergar
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: wt lip 08, 2014 2:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Rozmnażanie bojowników.

#2

Post autor: Hergar »

No dobrze a teraz po kolei :)
Opisz proszę jak wygląda zbiornik tarliskowy, parametry wody oraz jak przebiegało tarło. Pomocne oczywiście będą zdjęcia akwarium i samych tarlaków.
A może są w tym akwarium jeszcze jacyś mieszkańcy poza bojownikami?
Co do zasady jeśli 3 dnia od tarła nie ma maluchów to albo ikra nie była zapłodniona i samiec ją zjadł albo zrobiła to samica, której jak wywnioskowałem nie przełożyłaś do innego akwarium.
Zatem bez szczegółów ciężko będzie ustalić przyczyn.

Karmienie jest nastepną sprawą... najpierw musisz mieć co karmić. Generalnie karmisz jak maluchy zaczynają rozpływać się po akwarium wtedy powinnaś też zabrać samca. Chociaż w tej kwestii zdania są podzielone i ja częśto zostawiam samca dłużej z różnych powodów i nic złego się nie dzieje. Karmisz małymi ilościami po całej powierzchni akwarium, żeby maluchy nie musiały bardzo szukać pokarmu.
Btw coś z tym oczytaniem to kiepsko jak widze :).

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#3

Post autor: bisiaczek1512 »

Więc tak :
1. Zbiornikiem jest kula akwariowa o pojemnosci około 10 litrów. Są sztuczne krzaczki, podłoże żwirowo kamyczkowe, muszle dla schronienia, grzałki termiczne nastawione na 26*C.
2. Nie mam innych rybek oprócz bojowników, kupiłam parę. Niestety na więcej nie pozwala wielkość kuli.
3. Nie wyciągałam ich bo nie widziałam ogonków ani nic w tym rodzaju co wskazywałoby na wylęg ikry. : (
4. Samica i samiec byli w tym samym akwarium. Samica na pewno nie zjadła bo samiec baaaardzo dobrze pilnuje gniazda i ciągle je napowietrza.

Ps nie wiem jak dodac tutaj zdjęcia : (

Chciałam im kupic to mikro jedzonko, ale nie widząc ich nie kupowałam : ( Co teraz czy znów będzie tarło, bo jak na razie Bojownik cały czas pilnuje gniazda i nie da dojsc samicy.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Rozmnażanie bojowników.

#4

Post autor: jgoluch »

Matko....

Moze kup im na początek większe akwarium, co?
Tak z 54l najmniej...
_________________
Patapataknięte.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#5

Post autor: saintpaulia »

Jakie światłe Forum pozwala rozmnażać bojowniki w kuli?
Ikra powinna być dobrze widoczna w gniazdku - wrzuć zdjęcie gniazda od góry.
Uważaj, samiec w tych warunkach może zabić samiczkę, dziwne, że jeszcze tego nie zrobił. Narybkiem się nie przejmuj - w tych okolicznościach raczej ma nikłe szanse na to - nawet jeśli się pojawi - aby przetrwać. Zapewnij dorosłym rybom godziwe warunki do życia.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#6

Post autor: Lech-u »

bisiaczek1512 pisze:Ps nie wiem jak dodac tutaj zdjęcia : (
Tu jest informacja jak zamieszczać zdjęcia na forum FAWA: http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=10&t=20881" onclick="window.open(this.href);return false;
saintpaulia pisze:Uważaj, samiec w tych warunkach może zabić samiczkę, dziwne, że jeszcze tego nie zrobił.
Myślę, że tego nie zrobił, bo gniazdo prawdopodobnie jest puste. Bo:
bisiaczek1512 pisze:Zbiornikiem jest kula akwariowa o pojemnosci około 10 litrów.
Nie licz na dużą przychylność na tym forum ani na żadnym innym, jeśli masz ryby w kuli i to tak małej. W kuli dobrze się kisi ogóry a nie hoduje bojowniki. Skąd masz takie informacje, żeby akwarium tarliskowe (lub jakiekolwiek inne) zrobić w kuli???
Zmień to natychmiast, a zobaczysz efekty: zarówno posypią się rady na forum jak i ryby z sukcesem dochowają się potomstwa.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: Rozmnażanie bojowników.

#7

Post autor: Miro »

Obrazek

Dein

Rozmnażanie bojowników.

#8

Post autor: Dein »

Tymczasem usuń chociaż to gniazdo czy co tam z niego zostało. Wariat pilnuje, samica obrywa bez sensu i nie ma dokąd uciec, a jak się nie daj Boże coś wykluje (zwierzątka mają niesamowitą wolę życia), będzie w tej ciasnocie z muszelkami i plastikami jeszcze większe szaleństwo.

Hergar
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: wt lip 08, 2014 2:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#9

Post autor: Hergar »

Uhh... ciekawe czemu spodziewałem się takiej odpowiedzi po przeczytaniu pierwszego posta...
Ale nawet mimo tego, zrobiło mi się bardzo smutno z samego rana, nie wiem jak moja dziecięca psychika to zniesie!!!

W takich warunkach nie można trzymać ryb... a co dopiero rozmyslać o ich mnożeniu.

Pozostają ci dwie rzeczy do zrobienia.
Pierwsza to bardzo szybkie oddanie rybek, a druga jeszcze szybszy zakup większego akwarium wraz z potrzebnym osprzętem, żywymi roślinami.

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#10

Post autor: bisiaczek1512 »

Boniu nie musicie najeżdżać od góry do dołu. Rybki mam drugi raz z czego pierwszy raz kupiłam parę. Gdzie nie czytałam nikt nic nie mówił złego o kuli. Broń boże nie robiłam tego na złość. Mało informacji i tyle. Samiczke odzieliłam od samca juz dawno bo widac było nie fajne nastawienie obojga. Mam w planach kupić nowe akwarium. Ale to jest polska a kieszonkowe nie duże... zreszta na wielu forach wyczytałam ze nie ma zbyt duzej roznicy jesi ma sie tylko parkę rybek czy są żywe czy sztuczne roślinki, ważne by miały schronienie. Prosiłam o pomoc bo się na tym nie znam, ale widzę że wielka obraza jest bo zapytałam. Nie robie rybom na zlosc. Nie znam sie na tym dlatego tutaj jestem ... Traktujecie mnie jak intruza... Po to chyba jest to forum zeby zapytac i wytłumaczyc niedouczonym takim jak ja . A nie od razu, że nie otrzymam odpowiedzi itp... Trudno pierwszy raz się nie udało mam nadzieje ze w lepszym srodowisku się uda. Chciałam pomocy a nie branie mnie za złą.

Dein

Rozmnażanie bojowników.

#11

Post autor: Dein »

bisiaczek1512 pisze:Gdzie nie czytałam nikt nic nie mówił złego o kuli.
A gdzie tak nie czytałaś?

Póki co, Ty się unosisz najbardziej.
Na pewno znajdziesz "lepsze środowisko", które obsypie Cię pochwałami, bo rybki się wytarły, nieważne w jakich okolicznościach.
No ale ważne są te okoliczności i jeśli ktoś zwraca na to uwagę, to i dla Twojego dobra i późniejszej satysfakcji.

Hergar
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: wt lip 08, 2014 2:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#12

Post autor: Hergar »

Ahh ta dzisiejsza młodzież wystarczy, że człowiek nie pieje z zachwytu, a skrytykuje raz czy dwa i jest obraza majestatu. Bezstresowe wychowanie cholera :DDD.
Dobrze, a teraz na poważnie.
Od wielu lat czytam różne fora akwarystyczne i w 99% kule są piętnowane, więc średnio mi się chce wierzyć, że były one polecane przez poważnych akwarystów.
Zresztą podchodzę bardzo sceptycznie do tego typu zapewnień, że ktoś przeczytał "cały internet", a dalej zadaje podstawowe pytania...

Wierz mi, że w tym wątku dyskusja była na poziomie, już nie raz czytałem na innych forach mieszanie z błotem nowych, którzy mają bojowniki w kuli.
Po prostu staramy Ci wyjasnić, że popełniłaś wielki błąd. W swoim wcześniejszym poście określiłem co możesz zrobić. Oczywiście nikt Cię do tego nie zmusi, ale nie oczekuj od nas, że będziemy klaskać widząc takie "bezeceństwa":).
Trochę pokory.. akwarystyka to piękne hobby ale wymaga od człowieka...

Kup akwarium, posadź rośliny, wpuść ryby. NA rozmnażanie przyjdzie czas w przyszłości.
Do tego potrzebne jest dużo wiedzy, same chęci nie wystarczą.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#13

Post autor: Lech-u »

bisiaczek1512 pisze:Traktujecie mnie jak intruza

Nie.
Staramy się pomóc.
Przeczytaj, proszę nasze wypowiedzi. Wszyscy mówią Tobie, że powinnaś się pozbyć kuli. Lepsze jest akwarium. Prostokątne.

Właściwie od tego powinnaś zacząć korzystanie z rad.
Na pewno pojawi się mnóstwo pytań przy zakładaniu akwarium.
Wtedy też pomożemy.

10 litrów to jest mniej więcej tyle wody ile możesz zebrać ścierką z podłogi jak się wyleje w czasie sprzątania. To naprawdę nie są warunki dla ryb.

I mówię to z pełną wiarą, że zechcesz skorzystać z naszych rad.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Kiperka

Rozmnażanie bojowników.

#14

Post autor: Kiperka »

Bisiaczek1512 uwierz mi, że nikt tu nie jest źle do Ciebie nastawiony. Wszyscy są źle nastawieni do kuli w której trzymasz ryby.
Koledzy i koleżanki dają Ci po prostu dobre rady, a że jest przy tym krytyka (kuli) odbierasz to jako atak na Ciebie.

Wystarczy, że poszukasz a na pewno znajdziesz coś w niewielkiej cenie. Np. poniżej link do akwarium 60l z oświetleniem i filtrem.
Do tego żwirek i roślinki, które forumowicze często oddają w dziale giełda.

http://www.gumtree.pl/cp-akcesoria-dla- ... -609550784" onclick="window.open(this.href);return false;

To tylko propozycja, ale w takim szkiełku mogłabyś już stworzyć warunki w których rybcie by się nie męczyły, a i Ty będziesz mogła obserwować ich piękno z normalnej perspektywy. Pamiętaj, że kula zniształca obraz nie tylko gdy patrzysz na akwarium, ale i ryby widzą świat zniekształcony. To tak jakbyś nosiła półkoliste okulary. Oczy w czymś takim nie funkcjonują poprawnie.

Pozowdzenia! I nie bój się pytać. Czasem warto przyjąć krytykę z pokorą. Każdy z nas ma na swoim koncie jakieś wtopy, ale się nie poddajemy i tworzymy coraz lepsze warunki dla podopiecznych. ;)

Psyho

Rozmnażanie bojowników.

#15

Post autor: Psyho »

Lech-u pisze:Na pewno pojawi się mnóstwo pytań przy zakładaniu akwarium.
Wtedy też pomożemy.
Jeżeli będziesz pytać to na prawdę jesteśmy w stanie pomóc Ci zrobić fajne akwarium.Tylko należy pytać od początku , nie pomijając żadnego etapu . Bo w tym poście pominęłaś wiele spraw i zaczęłaś od rozmnażania nie mając wiedzy o podstawowych rzeczach dotyczących twoich ryb.

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#16

Post autor: bisiaczek1512 »

Ohhh nie chodziło mi o fale krytyki ona jak najbardziej jest tu na plus i mi pomaga. Ale tekasty : " Na tym forum nie otrzymasz odpowiedzi bo trzymasz rybke w kuli" . Nie unosze się, byłam zdegustowana takim tekstem, poniewaz była mi potrzebna pomoc i się do Was zwróciłam, bo uważam że warto. Mówiąc o lepszym środowisku mówiłam o lepszym akwarium dla rybek. Broń boże nie o Was. ;) Chcę jak najabrdziej korzystac z Waszych rad, to są początki mojej przygody z rybkami, zainteresowanie mam po tacie... on bardzo dawno temu zajmował się wszelakimi rybami no i jego dorobek to akwarium pelne wielu pięknych ryb o pojemnosci około 300l ;) Tyle że już wiele zapomniał i raczej wole tutaj pytac niz jego. Wracając do tematu, nie myślcie prosze ze się unosze, krytyka jest okej zajmuje się wieloma rzeczami które bez krytyki sie nie obchodza. Także teraz o rybkach:

Zmienię akwarium w najbliższym czasie, tato sie zna i skonstruuje wieksze i lepsze i przede wszystkim prostokątne. ;)
Rośliniki zostawię ale kupię także żywe.. wszystko w swoim czasie, na razie odzielilam samiczkę od samca. Wyrzuciłam gniazdo, wyczysciłam kule bo jak na razie tylko ją mam. Mam nadzieje że gdy założę prawdziwe akwarium tarliskowe zwrocę się do Was o pomoc ;)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#17

Post autor: Lech-u »

No widzisz.
Wyjaśniliśmy sobie :)

Teraz jest OK.

Trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej miała akwarium prostokątne.

W międzyczasie poczytaj Kącik Początkującego Akwarysty.

No i pytaj.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Dein

Rozmnażanie bojowników.

#18

Post autor: Dein »

A ta bidna samica dokąd została eksmitowana?

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#19

Post autor: bisiaczek1512 »

Znalazłam miskę prostokątną mniej wiecej wielkosci kuli lub troszke wieksze, na dłuższą metę się nie nadaje. Więc czekam na akwarium prostokątne. Ma gdzie pływac nie chce obojga tam wsadzac bo są średnio do siebie nastawieni po ostatniej nieudanej próbie tarła ;(

Dein

Rozmnażanie bojowników.

#20

Post autor: Dein »

Biednie. Pewnie grzałki tam nie ma, do tego samica dostała w skórę od chłopa i z dużym prawdopodobieństwem złapie za chwilę pleśniawkę co najmniej. Poszukaj chociaż najcieplejszego miejsca w domu dla tej miski z samicą. Żeby nie spadała temperatura nocą i żeby nie było przeciągu. Zwierzak jest osłabiony po tarle, a zimno sprzyja choróbskom.
Jeśli ryba ma na ciele otarcia, ubytki świeże, zerwane łuski, podaj jej do wody odrobinę soli. Może być zwykła, kuchenna. Mniej więcej pół łyżeczki na 10 litrów wody (rozpuścić przed dodaniem do wody). Odrobinę zmniejszysz ryzyko zainfekowania ranek grzybem i bakterią.
Wszystko to nie wystarczy na dłuższą metę i trzeba się liczyć z konsekwencjami. Obserwuj czujnie, czy na rybach nie pojawiają się kropki, plamki, kłaczki.

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#21

Post autor: bisiaczek1512 »

Dałam jej grzałkę, żeby jej zimno nie było, nie zauważyłam by miała jakies otarcia, dobrze ją obejrzałam. Soli? no nic dodam odrobinkę, ale nic jej nie będzie?

Dein

Rozmnażanie bojowników.

#22

Post autor: Dein »

Nic jej nie będzie od soli. Jeśli jej coś będzie, to nie od soli. Sól podaje się i profilaktycznie i leczniczo. Tylko, żeby się trzymać z grubsza dawkowania.
I dobrze byłoby czymś przykryć i kulę i miskę chociaż na noc, żeby ryby nie łapały zimnego powietrza.

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#23

Post autor: bisiaczek1512 »

Aktualnie musiałam wymienic tą miske na słój . Jest ogromny i wydaje się byc lepszy od kuli bo nie ma zaokrąglen i wszystko widac normalnie. Rybka ma Ciepłą wodę. Zaraz rozpuszczę tą sól na pewno mniej chociaż wydaje się miec wielkosc 10 litrową , ale nie bd ryzykowac ;) Rybka jest całkiem inna pływa żwawo i widac że jest zadowolona i odetchnęła od samca.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#24

Post autor: Lech-u »

bisiaczek1512 pisze:Rybka jest całkiem inna pływa żwawo i widac że jest zadowolona i odetchnęła od samca.
Bardzo dobrze.

A kiedy masz szansę na akwarium?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#25

Post autor: bisiaczek1512 »

To zależy jak szybko tato je zrobi. Jakies kilka dni wiadomo : (
Stwierdziłam że samiec się nie będzie męczył w kuli, znalazłam podobny słój. Tak samo o wiele lepiej mu, jest tak samo szybszy , żwawszy i bardziej zadowolony . Poczytam jak dodac zdjęcie w poprzednich postach i dodam ;)

-- Cz sie 28, 2014 1:40 pm --

Patrzą na siebie i oglądają są całkieeeem inni, aż ciężko uwierzyć że zmiana tej beznadziejnej kuli na na słój z prostymi sciankami aż tyle im pomaga, albo sama zmiana otoczenia ;)

-- Cz sie 28, 2014 2:03 pm --

Obrazek

Obrazek

-- Cz sie 28, 2014 2:07 pm --

Tu wydają się niewielkie, ale są ogromne ciężko mi je unieść. Są spore i lepsze od kuli ;)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#26

Post autor: Lech-u »

Niepotrzebnie te kolorki i muszle na dno wrzuciłaś. Nic nie dają, a jedynie mogą rozdrażniać.

Do akwarium włóż normalne podłoże. I żywe roślinki.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#27

Post autor: bisiaczek1512 »

Na razie muszą byc, dostane normalne akwarium to i wszystko od nowa zrobię ;) delikatnie i tak jak w normalnym zbiorniczku wodnym ;)
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#28

Post autor: dune »

Sloik nie ma prostych ścianek ....
Ale to bardzo dobra wiadomość
Ze rybki za kilka dni otrzymają godne warunki
Żywe roślinki są niezbędne
Nie musisz teraz nic sądzić
wrzuć na wierzch pęczek rogatka
On bardzo dobrze wpływa na stan wody i ryb
Tworzy milszą atmosferę :)
I jest przyjemniejszy w dotyku
Aranżacją zajmiesz się później

Z moich obserwacji bojowniki dość szybko obojętnieją
Na wdzięki płci przeciwnej
Jeśli trzymane są w większym zbiorniku
I nie drażnią się nawzajem
swoją natrętną obecnością na każdym kroku
Nie przystępują wtedy do tarła
Żyją zgodnie i pogodnie i ladnie wyglądają
W pełnym, niepogryzionym upierzeniu
:)
...tak mi się wydaje...

Autor
bisiaczek1512
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 27, 2014 2:19 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Na imię mam: Gabi
Płeć:

Rozmnażanie bojowników.

#29

Post autor: bisiaczek1512 »

No więc wracam z lekkim opóźnieniem. Aktualnie rybki są w akwarium około +- 100l. Są też tam oczywiście inne rybki, miedzy innymi neonki, glonojady (potrzebne), danio, gupiki ;) każda mniej więcej po parce :D żyją wszyscy zgodnie od jakiegoś tygodnia :D Zdjecie załączę poniżej ;) Oczywiście akwarium jest ciągle ulepszane ;) Ponieważ w całosci jest zrobione własnoręcznie ;)
No i znów kochany bojowniczek stworzył rodzinkę i stworzył gniazdo oraz złożył ikrę wraz z samiczką :) DOmyślam się ze dziś w południ gdy mnie nie było ;) ponieważ wcześniej nie zauważyłam ;) Do kiedy wylęgną się młode i czy bardzo przeszkadzają inne rybki w rośnięciu ikry itp?

-- Pt wrz 12, 2014 6:45 pm --

Obrazek

Dein

Rozmnażanie bojowników.

#30

Post autor: Dein »

To akwarium nie jest dobrze przygotowane. Ani młode, ani stare nie mają się gdzie schować przed ojcem.
Dodatkowe ryby dobrane zupełnie bez sensu i poszanowania dla ich potrzeb.
Znów najpierw robisz, potem pytasz, czy dobrze. Nie masz podstawowej wiedzy, zabierasz się za rozmnażanie.
ODPOWIEDZ