Kirys pstry czy to przygotowanie do tarła

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
arekgl0
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 1:49 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Kirys pstry czy to przygotowanie do tarła

#1

Post autor: arekgl0 »

Witam,
kupiłem niedawno około 3 - 3,5 cm kirysy pstre parkę. U samca uwydatniona - mocno zaostrzona jest płetwa grzebietowa, a samica ma okrągłą i ma też lekko zaaokrąglony brzuszek.

Po ok tyg od zakupu pływają energicznie w górę i w dół po szybach - bardzo energicznie robi to samica, a samiec podąża, czy to może oznaczać że przygotowują się do tarła ?

Czy są już dojrzałe, czy to tylko takie młodzieńcze zaloty ?

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kirys pstry czy to przygotowanie do tarła

#2

Post autor: Jerry »

Sprawdz NO3 :twisted:
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda

Kiperka

Kirys pstry czy to przygotowanie do tarła

#3

Post autor: Kiperka »

Jesli by to były zaloty to już byś miał pełno jajec w baniaku.
Jesli tak się zachowują od tygodnia - to raczej nie możliwe aby tarło tak długo trwało.

U kirysów do tarła dochodzi z dnia na dzień. Zazwyczaj po podmiance i przy niskim ciśnieniu atmosferycznym (tak zwana pora deszczowa).

Powiedz nam coś o swoim akwarium.
1. wielkość
2. obsada
3. rośliny
4. filtr
5. od jak dawna działa akwarium

Fotka też by się przydała (dla zobrazowania) ;)

Autor
arekgl0
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 1:49 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Kirys pstry czy to przygotowanie do tarła

#4

Post autor: arekgl0 »

Nie zachowują się od tygodnia, ale PO tygodniu od zakupu tak się zachowują przez około 2 dni.

Nie mam testów NO3 ale woda jest świeża, bo akwarium działa od 3 tyg i 2 razy podmieniałem po około 20% wody
Filtr: AQUAEL TURBO 500 w głównym.

Zauważyłem że po podmianie wody bardzo mocno kirysy pstre po szybach pływały i przeniosłem dziś do mniejszego akwarium z 50% wody z głównego ogólnego akwarium i 50% świeżej i podobnie się zachowują.

Nowe akwarium do którego oddzieliłem kirysy to 25 l. bez żwirku z roślinkami Kabomba wodna bardzo bujna, filtr "no name" malej mocy i widzę że teraz zachowują się podobnie.

1) Akwarium 72 litry - główne.
2) spokojne ryby 2x gupiki x2 mieczyki i 6x male zbrojniki
3) 1x kirys albinos spiżowy - spokojnie się zachowuje około 5,5 cm.
4) 3x kirys pstry o którym pisałem

Fotkę prześlę później.

Kiperka

Kirys pstry czy to przygotowanie do tarła

#5

Post autor: Kiperka »

Nie znalazłeś jeszcze na szybach jajek? Oczywiści istnieje ryzyko że ryby poczęstowały się kawiorem (nawet same kirysy).

Opis wygląda jak pod tarło. Wszystko zależy również od wieku rybek. Jeli pstraki mają około roku (lub więcej) z wielkim prawdopodobieństwem strarają sie o to abyś został dziadkiem. ;)
Jeśli są młodsze, to raczej takie ganianki - zakładając że parametry w akwarium są ok.

Pozwodzenia!
ODPOWIEDZ