Pielęgnica miodowa

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
legion94
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: pt wrz 26, 2014 2:25 am
Telefon: 535691329
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Pielęgnica miodowa

#1

Post autor: legion94 »

Cześć, zacznę od początku mam akwa 300l w którym mam 5 honduranów RP, 5 miodowych i 5 niebieskołuskich ( wszystko do redukcji 1:1 ) od 2-3dni samiczka miodowej zrobiła się czarna ( dosłownie jak węgiel ) a przed chwilą zauważyłem ikrę na korzeniu, na razie dzielnie odganiają "wrogów", podczas karmienia zmieniają się wartą, myślę, że to może się udać.. niestety nie mam możliwości cyknięcia fotki, gdyż ikra jest umiejscowiona z tyłu akwarium. Chciałbym wyłapać pozostałe 3 miodowe, czy to jest dobry pomysł robić to w tej chwili? Jak nie to jak zapamiętam moich zakochanych :) ?

-- Cz paź 16, 2014 12:34 am --

Btw.. właśnie zauważyłem, że druga samiczka jest w ciąży ( czarna i gruba ) co robić ? zostawić samca i dwie samiczki ?

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Pielęgnica miodowa

#2

Post autor: robertwawa »

Zostaw parę , pozostałe możesz wyłowić i tak z tego tarła nic nie będzie.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pielęgnica miodowa

#3

Post autor: Lech-u »

legion94 pisze:Btw.. właśnie zauważyłem, że druga samiczka jest w ciąży ( czarna i gruba ) co robić ? zostawić samca i dwie samiczki ?
Nie. Zostaw tylko parę, która złożyła ikrę.

Najlepiej byłoby odłowić wszystkie pozostałe ryby. Bo w takim galimatiasie nie uda się (prawdopodobnie) odchować małych.

Możesz ewentualnie odczekać aż się wykluje narybek i jak zaczną pływać samodzielnie to odessać rurką młodzież do innego akwarium i tam przełożyć parę rodziców.
Ale i tak są małe szanse na powodzenie.

Autor
legion94
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: pt wrz 26, 2014 2:25 am
Telefon: 535691329
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Pielęgnica miodowa

#4

Post autor: legion94 »

Właśnie wróciłem z giełdy :) Kupiłem niestety AŻ 25 sztuk zwinnika ogonopręgiego :) I w tej chwili wyłapałem wszystkie miodowe prócz parki, myślę że rodzice mogą sobie poradzić :) W niedługim czasie będę miał do oddania kilkanaście sztuk zwinnika jakby ktoś chciał, niestety w tej chwili nie ma mnie w Wawie, więc jedynie wysyłka pozdro

-- So paź 18, 2014 11:32 am --

Wykopały dołek i narybek od wczoraj w nim przebywa :)

-- So paź 18, 2014 1:59 pm --

http://zapodaj.net/c60aa6d79820a.jpg.html zdjęcie robione telefonem :(
ODPOWIEDZ