Pruszków 3 Duże skalary - ikra

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
efereze
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: czw mar 26, 2015 6:52 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Pruszków 3 Duże skalary - ikra

#1

Post autor: efereze »

Skalarki odbyły tarlo i pierwszy raz w mojej (już długiej) historii, zdarzyło się tak, że w akwarium ogólnym, rybki przeniosły ikre z liścia na liść i teraz wykluczają się małe Skalary (jajeczka tancuja) https://vimeo.com/124650224
I ze względu na to para zostanie...
Ostatnio zmieniony sob kwie 11, 2015 6:35 am przez efereze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pruszków 3 Duże skalary - ikra

#2

Post autor: Lech-u »

Wydzielone z innego wątku na prośbę autora.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
efereze
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: czw mar 26, 2015 6:52 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Pruszków 3 Duże skalary - ikra

#3

Post autor: efereze »

Noc minęła przy włączonym świetle z obawy,że po ciemku rodzice nie będą w stanie wyłapywac spadających z liścia jajeczek.
Rano zauważyłem,że rybki starały się łatac dziurawy liśc, umieszczając w nim parę kamyków.
Z jajeczek wystają już ogonki i nadal się całe trzęsą.
Nie wiem,czy dobrze zrobiłem zostawiając zapalone światło,bo pozostałe rybki są wykończone (?) , a Skalary nadal pracują...

-- So kwi 11, 2015 5:59 am --

A teraz pytanie:
Czy jest szansa,że ryby przypilnują narybek i parę sztuk przetrwa, czy koniecznie trzeba maluchy przenieśc,żeby coś z tego było?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pruszków 3 Duże skalary - ikra

#4

Post autor: Lech-u »

efereze pisze:Czy jest szansa,że ryby przypilnują narybek i parę sztuk przetrwa, czy koniecznie trzeba maluchy przenieśc,żeby coś z tego było?
Według mnie zdecydowanie większa szansa jest jeśli się niczego nie rusza co najmniej do wyklucia się młodych rybek. Wtedy można je oddzielić. Ale też tylko do wody idealnie takiej samej (tej samej) co w akwarium.
Jednak najlepiej zostawić z rodzicami. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma innych zagrożeń w akwarium (np. inne ryby).
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
efereze
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: czw mar 26, 2015 6:52 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Re: Pruszków 3 Duże skalary - ikra

#5

Post autor: efereze »

Jeszcze wczoraj małe 3 razy zmieniały lokalizację na inne liście, a dzisiaj już ich niema, za co samica dostała ostre lanie od samca ...

-- Śr kwi 15, 2015 5:32 pm --

Skalary buszują nadal...
Tamta para zerwała :-) ,ale kochaś pocieszył się w ramionach (płetwach) innej :keep: i trysnęła ikra
View My Video
(następnym razem będzie prosto) :oops:
ODPOWIEDZ