Kardynalny pomysł.

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Kardynalny pomysł.

#1

Post autor: fivb77 »

Cześć,
Od dłuższego czasu zastanawiałem się co mogę porobić z moimi akwariami, ponieważ popadłem w akwarystyczną stagnację.
Nie znudziło mi się absolutnie. Za to chciałem coś porobić więcej, ponad to co ma miejsce codziennie, czy co dwa tygodnie. Coś dla frajdy ;)
Na początku jesieni zachciało mi się powrócić do jednych z pierwszych ryb w moim życiu, czyli kardynałków. Ze 20 lat temu będących niemal w każdym akwarium, a dziś raczej nie wymienianych na forach jako potencjalna obsada.
Poprzyglądałem się i stwierdziłem, że chyba jeszcze kilka sztuk dorzucę. No i wtedy "ełreka!"
Rozmnożę sobie.
Wiadomo, że to niewymagające specjalnych zabiegów ryby, więc w sumie żadne wzywanie, ale co tam.
No i, i tak Wam opiszę - co tam.
Potencjalne tarlaki już są, czyli nie wydam na ryby.
Małe akwarium, pasujące na tarliskowe? Jak najbardziej.
Filtr gąbkowy na powietrze? Jest.
Brzęczyk do kompletu? Obecny.
Grzałka, która w zasadzie jest niepotrzebna? Na miejscu!

Do dzieła. Wybrałem tarlaki i przełożyłem je do akwarium na parapecie, gdzie jest nieco chłodniej niż w głównym. Przez kilka tygodni podkarmiłem od serca.
Oto wybrańce.
[jakość będzie marniutka]

View My Video

Minął pi razy oko miesiąc? Nooo, coś około :P Akwarium tarliskowe wypełniłem w 1/3 wodą, w której aktualnie pływały. Resztę stanowiła mieszanka RO i kranexu.
Na dnie położyłem prowizoryczny ruszt ikrowy, żeby wszystkiego nie zjadły ;) A same ryby wpuściłem do akwarium wieczorem, gdzie pozostały na dwie doby. Przez ten czas zaprzestałem karmienia, co by nie nasyfić u maluchów.
Później powrót do głównego, a w tarliskowym czekamy.
Doczekałem się. Poniżej już około 10dniowy narybek.
[jakość będzie marniutka]

View My Video

Nie wiem ile ich jest, ale coś tam pływa :P

Planuję podmianki połowy wody co kilka dni. Codziennych mi się po prostu nie chce, a też nie zależy na maksymalnie dużej ilości odchowanych.
Do karmienia na razie podaję banana worms 3 razy dziennie.
Dodatkowo pozostają mrożone: czerwona wrotka i oczlik.
I suchy Naturefood Premium Plankton XXS.

Na razie rosną, ale jak to u karpiowatych dosyć nierówno. Najmniejsze jakby w ogóle nie urosły. Co prawda jest niewiele, albo tak słabo je widać :P Ale potwierdza się to co ogólnie wiadomo ;)
No więc to tak, o.

Pozdrawiam :)
Dodano po przerwie do tego postu:
Maluchy mają nieco ponad półtora miesiąca. Zdążyłem zapomnieć jaka to była drobnica, dopóki nie odświeżyłem sobie tego wątku :P
Na żywo wyglądają jak małe neony simulanse - niebieściutkie, błyszczące. Dopiero kilka dni temu zaczęły się nieco inaczej przebarwiać, tak bardziej pod ich dorosłe ubarwienie. Narybku jest kilkadziesiąt sztuk, ale u żadnej nie zauważyłem, żeby przypominał rybę odmiany "albino", a wśród tarlaków jedna taka była. Co prawda tarła nie obserwowałem więc możliwe, że nie brała w nim udziału. Zastanawiam się, czy ta "albino" nie potrzebuje troszkę innej wody do tarła...
Ostatnimi dniami wpuściłem kilka sztuk do akwarium ogólnego, żeby zobaczyć czy rodzice nie będą robić podchodów do nich jak do śniadania, ale eksperyment zakończony happy endem ;) W związku z tym, zaczynam się zastanawiać co by tam teraz urządzić... :cool:
W zbiorniku zmieniłem początkowy brzęczyk na głowicę Pat mini Aquaela, gdy tylko ryby podrosły i nabrały nieco sił. Przestawiłem je też całkowicie na kranówkę. W zasadzie to wszystkie zmiany, bo pokarm ten sam - sądzę, że wystarczająco urozmaicony.
A to maluchy.
View My Video
Dodano po przerwie do tego postu:
W tarliskowym nie doceniłem ilości tych maluchów ;)

View My Video
Ostatnio zmieniony pn mar 13, 2017 10:47 pm przez fivb77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Jasmina
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: wt maja 02, 2017 1:05 pm
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Kardynalny pomysł.

#2

Post autor: Jasmina »

.. .
Ostatnio zmieniony czw maja 04, 2017 9:55 am przez Jasmina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Kardynalny pomysł.

#3

Post autor: fivb77 »

Dzięki, dbam o nie ;)
To akwarium już nie jest zarośnięte ;) Niedawno łodygi rotalii zasłaniały 3/4 lustra wody :cool:
A z prawej strony są tylko mikrozoria, jednak jaka to odmiana tej kępy tam wysoko to nie mam pewności, ale pewnie pteropus :)
Dodano po przerwie do tego postu:
Rybole mają już 4 miesiące. Wyrosły na tyle, że od dłuższego czasu pływają w akwarium ogólnym z rodzicami. Karmię je 3 razy dziennie suchym naterufoodem, żywymi banana worms oraz mrożonym cyklopem i czerwoną wrotką. Myślę, że niedługo będą wielkości handlowej ;) Odchowałem ze 40-50 sztuk, ale ani jedna nie jest złota. Zastanawiam się czy złota odmiana musi być krzyżowana tylko między sobą, aby wyszły w tym kolorze, czy może wybrana przeze mnie ryba nie brała udziału w tarle.
Dodano po przerwie do tego postu:
I filmik z wczoraj głównych bohaterów.

20170715_203553.mp4
Ostatnio zmieniony ndz lip 16, 2017 3:14 pm przez fivb77, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ