Żyworódka Endlera

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Żyworódka Endlera

#1

Post autor: fajerka »

W czwartek zanabyłam endlerki a dziś pierwszy miot ;) Kupiłam 2 samice na "ostatnich nogach" tfu płetwach i kilka które zapewne orybią sie później ;) Na 100% wszystkie są zaciążone. Jak to gupiki.

Pytanie jak karmić to tałatajstwo. naliczyłam 10 przecinków, teraz karmiłam płatkami i część roztarłam jak mogłam najdrobniej w palcach. Widziałam że młode jadły. Czy tak można wykarmić narybek?

Cezy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 11, 2009 12:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

:)

#2

Post autor: Cezy »

można
pokarm rozetrzyj jak najbardziej ci sie uda na prawie pyłek:)
miłego chowu
akwa 4x60 l ; 3x100 l ; 375 l
ryby 2x L400 ;1xL333 ;9xL66 ;12x144; 5x183

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Żyworódka Endlera

#3

Post autor: JPK »

Polecam też we wczesnej młodości wrotki czerwone, a potem oczlik -> na mrożonkach rosną zdecydowanie szybciej.
Jeśli chce Ci się to w ramach urozmaicenia możesz co jakiś czas wyhodować im trochę artemii i podać :) (np. z saszetek SERY, na jeden raz są idealne a i kombinować nie trzeba, bo wszystko mają w sobie :) )
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Żyworódka Endlera

#4

Post autor: fajerka »

a te wrotki to też mrożonka?

patrycja2207
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: śr maja 13, 2009 2:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Żyworódka Endlera

#5

Post autor: patrycja2207 »

tak mrożone, ja miałam co prawda mały problem bo nie mogłam ich znaleźć przez jakiś czas, ale warto spróbować ;)
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Żyworódka Endlera

#6

Post autor: Władek Pompka »

Dawałem kiedyś Sera microgran (?) lub kup coś podobnego. Jedzą wszystko (również zeskubują glony).

:)
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Autor
fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Żyworódka Endlera

#7

Post autor: fajerka »

poszukam tych wrotek/wrotków ;) choć już czuję że nie będzie łatwo

Władek pokarmów mam sporo więc będę je tylko drobić. Dziś chętnie zjadły płatki roztarte. Jak by nie chciały jeść to kupie im pokarm dedykowany narybkowi
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Żyworódka Endlera

#8

Post autor: ziabak »

Oczlik żywy, larwy artemii - to z całą pewnością preferują. Poza tym polecam pokarm Fancy Guppy Hikari - to jest w takich granulkach miękkich, że młode też jedzą, a w razie co można rozgnieść pensetą przy podawaniu (ja tak robię). Poza tym jedzą glony i wszystko co im się do pyska zmieści ;) - również mrozonki małych kalibrów. Preferencje stanowczo mięsne, ale roślinne muszą mieć dodatki.

ps. zrób foty swoich endlerów - chętnie luknę ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Żyworódka Endlera

#9

Post autor: fajerka »

zdjęcia dopiero po weekendzie, muszę pożyczyć aparat foto z fabryki mój wysiadł ;)
ODPOWIEDZ