Nannacara Anomala

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nannacara Anomala

#1

Post autor: kris82 »

Czy to normalne, że samica przenosi wyklute młode z miejsca na miejsce? Po wykluciu przeniosła je do groty skalnej, potem do orzecha, potem wróciła znowu do groty i teraz po zasypaniu drobnym żwirkiem pod kokosem, znowu do niego... Wychodzi raz dziennie.... może nie powinienem podglądać :D

Poza tym po złożeniu ikry matka odpędzała ostro samca, więc go wyłowiłem, ale przecież jak większość pielęgniczek także i ojciec może opiekować się narybkiem...nie wiem czy wpuścić samca teraz?
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 10:25 pm przez kris82, łącznie zmieniany 1 raz.

jerrymagu

Re: Nannacara Anomala

#2

Post autor: jerrymagu »

nie napisałeś nic o warunkach w akwarium.
Samica czuje zagrożenie i przenosi narybek z miejsca na miejsce. Nie wiem czy nie wykonujesz zbyt dużo gwałtownych ruchów. Daj spokój rybkom. Odpuść sobie temat akwarium na jakiś czas - ogranicz się do karmienia/obserwacji i przestań tam wkładać ręce bo nic z tego nie wylezie. Istnieje prawdopodobieństwo iż zestresowałeś rybki.
Jak podejdziesz na większym luzie to efekty od razu zobaczysz. I piszę to w oparciu o swoje doświadczenie i wcześniejszymi błędami które popełniłem

Pozdr
Ostatnio zmieniony śr cze 02, 2010 11:18 am przez jerrymagu, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nannacara Anomala

#3

Post autor: kris82 »

Z akwarium ogolnego wyjalem wszystkie rybki oprocz 7 neonkow inessa, 2 otoskow i 1 kosiarki. Dzisiaj znow przeniosla mlode, ale to moze taka taktyka (przenosi coraz tylko miedzy 2 miejscami). Z rana ok 5-6 wynosi male z "gniazda" na plaski kamien na srodku akwarium (wszystko pyszczkiem, bo mlode jeszcze nie plywaja, chociaz wlasciwie na dniach powinne juz same sie ruszac - mija 4ty dzien od wyklucia). Ikry bylo ok 30 jaj, mlodych jest ok 10.
ODPOWIEDZ