[112] Inwestuję w roślinność :)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#31

Post autor: maciuleczek »

Ostatni post z poprzedniej strony:

a planujesz wymienić tło ? według mnie czarny bristol w przypadku twojego akwarium dałby duzo dobrego. a to tło co teraz masz robi kompletny misz masz że aż trduno patrzeć.

Autor
lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#32

Post autor: lipens »

hm, moje początkowe założenie to było czarne tło ale niestety posłuchałem narzeczonej :((

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#33

Post autor: maciuleczek »

nic straconego :) czarny bristol to wydatek 3,50 zł, więc prawie żaden. A r→óżnica będzie bardzo na plus. Zyska tez lekko na głębi akwarium. Kup, zamontuj i narzeczona zmięknie ;)
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#34

Post autor: tompoz »

Jak dla mnie to tło tylko strukturalne i nie czarne - moim zdaniem do Twojego pasowałoby to (produkt Aquael'a, dostępny w rozmiarze 80x40, cena ok. 140 zł):

Obrazek
Pozdrawiam,
Tomek

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#35

Post autor: maciuleczek »

na mój gust tło strukturalne odpada w tak mało szerokim zbiorniku. I tak tam ma się wrazenie, że jest ciasno - blisko od sciany. Według mnie najlepiej własnie jest tam umieścic tło za szyba nie w środku akwarium i najlepiej czarne, bo nada głebi zbiornikowi optycznie zwiekszając jego glebokość.

Autor
lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#36

Post autor: lipens »

Zbadałem wodę:
PH: 7,4
Jeśli chodzi o twardość GH to nie wiem jak to odczytać, tzn kupiłem test JBL GH, postępowałem według instrukcji i po 11 kroplach woda zmieniła barwę z czerwonej na zieloną ale jak się to ma do rzeczywistości? Woda jest za twarda czy za miękka?

Qry
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob lut 06, 2010 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#37

Post autor: Qry »

Według literatury GH w stopniach niemieckich:
4 - 8 bardzo miękka
8 -12 miękka
12 - 18 twarda
18 - 30 bardzo twarda

Twój wynik jest całkiem ok, ja mam zwykle pod 20.

Ale o ile zdążyłem się zorientować, chciałeś zmierzyć parametry wody by wiedzieć czy można coś wpuścić, a twardość o ile nie jest ekstremalnie poza zakresem odpowiednim dla ryb (a Twoja nie jest) nie jest tu głównym czynnikiem.

Najważniejsze parametry wiążą się z azotem: NH3 NO2 i NO3 - z tych trzech pierwsze dwie powinny być na 0 (a pierwszy bezwzględnie). Ostatni nie powinien przekraczać 50 mg/l, ale tak wysoka wartość jest raczej graniczna, lepiej trzymać się poniżej 30 mg/l. Szczegóły znajdź pod hasłem dojrzewanie akwarium lub cykl azotowy.
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 8:59 pm przez Qry, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#38

Post autor: lipens »

hehe, to jutro jeszcze będę musiał dokupić pozostałe testery, trochę one droge :((

Qry
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob lut 06, 2010 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#39

Post autor: Qry »

No to kup paskowe "wash and go" - co prawda nie są one zbyt dokładne, ale IMHO na początek lub do szybkiej kontroli przeżyją/wykorkują wystarczą.

Akwarystyka może być całkiem niedrogim lub ekstremalnie wysokobudżetowym hobby, wszystko zależy od tego w jakim obszarze chcesz się poruszać (w wyszukiwarce odpowiednio akwaria Low Tech lub akwaria High Tech).

Oczywiście kto smaruje ten jedzie i pewnych rzeczy nie da się osiągnąć darmo, chyba że dojdzie się do perfekcji.

Postaw sobie jakieś cele (rodzaj zbiornika, gatunki roślin i zwierząt, które tam chcesz trzymać), poczytaj co Ci jest potrzebne by je osiągnąć (jakie mają wymagania) i odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś je w stanie osiągnąć (co kupić) i utrzymać (koszty prądu, nawozów, CO2, testów i innych "materiałów eksploatacyjnych", które będziesz musiał uzupełniać) w dłuższej perspektywie.
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#40

Post autor: tompoz »

Wracając do tła - każde zamontowane za tylną szybą pozostawi wrażenie braku głębi bo nie wyeliminuje refleksów światła na tej szybie.
Tło strukturalne wewnątrz baniaka zapewni właśnie wrażenie głębi.
Pozdrawiam,
Tomek

Autor
lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112] Inwestuję w roślinność :)

#41

Post autor: lipens »

mój kolega mia kiedyś strukturalne tło i na początku było z nim wszystko ok ale po ok. roku zaczęło się rozpadać, brzydko wyglądać.i nie wspomnę o wylęgarni małych ślimaczków za tłem.
ODPOWIEDZ