( 840 l ) Ameryka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

( 840 l ) Ameryka

#1

Post autor: Tomacha »

Czesc,
tak na szybko wrzucam fotki ponizej - Sum wywolal mnie do tablicy i nie mam juz jak sie migac :mrgreen: . Przedstawiaja ogolny widok akwarium. Wczoraj troche traw powyrywalem. Postaram sie pozniej popstrykac fotki zwierzakow.
A zyja w nim:
- skalary peru - F1
- skalary manacapuru - F1
- L260 - F1
- L201 - WF
- L134 -?
- otoski affinis - WF
- otoski cocama - WF
- neony czerwone - ?
- kiryski agassizi - WF
- a.norberti - WF
- a.eremnopyge rio tigre - WF

Litraz: 840 brutto: 200x60x70
Roslinnosc: rozne zabienice i nurzance olbrzymie

Filtracja:
2 zewnetrzne po 1500 l/h sztuka plus circulator powerhead 650 z wilekaaaa gabka na wlocie.

Oswietlenie: 2x70 W HQI

Pare roznych korzeni ( mangrowiec, red moor ), porozbijane lupiny kokosa oraz oczywiscie niezliczona ilosc glinianych grotek.

Jakby co to pytajcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 31, 2011 1:23 pm przez Tomacha, łącznie zmieniany 3 razy.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Imponujące :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

peater
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 22, 2010 8:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#3

Post autor: peater »

Jest pięknie - zazdroszczę litrażu i takich Skalarów.

Osobiście dołożyłbym tylko korzeni -takich duuużych/wysokich - początek nad taflą wody a końce schodzące ku dnie do tego te nurzańce wychodzące z pomiędzy nich - byłoby tajemniczo i rybkom pewnie też by się podobało ;)
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#4

Post autor: SunFireX »

Z niecierpliwoscia oczekuje wiekszej ilosci zdjec :)

Swoja droga jaka temperature utrzymujesz w zbiorniku i za sprawa jakiego sprzetu?
Awatar użytkownika

Autor
Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#5

Post autor: Tomacha »

O korzeniach mysle. Zdecydowanie by sie jakies wieksze przydaly.

Temperatura jest 26-27 stopni. Tylko 1 grzalka- Eheim Jaeger 300W.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#6

Post autor: etna »

Tomacha, jest świetne :D
też chcę takie i nie mogę się doczekać aby zobaczyć na żywo ;)
Adriana
Awatar użytkownika

LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#7

Post autor: LESZEK »

Normalnie coś pieknego.
Leszek

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#8

Post autor: GrubyOlo »

:) a ja pomarudzę:
1. Fatalnie umieszczone oświetlenie - HQI wypadają ci dokładnie na wzmocnieniach i masz takie paskudne symetrycznie cienie
2. Osobiście nie przepadam za takim kontrastowym jasnym podłożem, jakoś strasznie sterylnie wygląda
3. Brakuje mi w zbiorniku jakiegoś 'silnego punktu' przykuwającego uwagę, jak na 840l można chyba było zrobić coś ciekawiej - np eksponując bardziej tą roślinę ze środka, nie widzę czy to barklaja czy co inszego:)
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P
Awatar użytkownika

Autor
Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#9

Post autor: Tomacha »

Etna, przyjezdzajcie z Sumem. Ponawiam zaproszenia:)
Olo - masz racje, oswietlenie wypada akurat nad belkami wzmacniajacymi te pokrywe. Ale jest rozmieszczone rownomiernie w stosunku do dlugosci akwarium. Te aluminiowe belki poprzeczne raczej powinienem wyciac i myslalem o tym - ale lenistwo mnie ogarnelo i tak pozostalo.
Podloze nie jest wcale takie jasne - ale jak mowilem, nie umiem robic zdjec i jakos tak swiatlo sie mocno odbija. A sterylnie nie jest - wszedzie pelno syfku, szczegolnie jak zbrojniki zamiataja ogonami ze woich dziupli to olaboga !
Chcialbym jeszcze dac wieksze korzenie - bo to co jest bylo w 300 litrach - wysokosc 50 cm. Tutaj jest 70 cm i dopiero jak je wlozylem to zobaczylem, ze to nie korzenie ale ....galazki zaledwie sa...:)
Generlanie ciesze sie, ze na czym oko jest zawiesic. Dizajnerem akwariowym to ja nie jestem. Powrzucalem wszystko jak leci. Jedyna zasada jaka stosuje to jest: wysokie z tylu, niskie z przodu. Reszta to przypadek...
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Dein

Re: ( 840 l ) Ameryka

#10

Post autor: Dein »

Ja mam dokładnie te same wrażenia co Olo. Tzn - najpierw mi się foty nie otwierały, ale przeczytałem komentarze i się nastawiłem na coś zapierającego dech w piersiach. Potem się zdjęcia otworzyły i emocje opadły. Tzn - litraż zapiera dech w piersiach, reszta jest bardzo zwykła - ani brzydka, ani piękna, ani oryginalna.
Z tym, że sam pewnie nie zrobiłbym lepiej. Sobie człowiek wyobraża, że gdyby miał miejsce, to by sobie poszalał, a potem się pewnie okazuje taki baniak na starcie worem bez dna. Wrzucasz rośliny wiadrami, taczki korzeni i ciągle wydaje się pusto.

Suma sumarum - patrząc na zdjęcia nigdy bym się nie domyślił, że to taki ogromny baniak. Brakuje kompozycji, brakuje drobnych roślinek, które zrobiłyby kontrast i dodały subtelności jednocześnie.
Ale rybom i tak zazdroszczę warunków. Po królewsku będą sobie żyły.
Awatar użytkownika

Autor
Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#11

Post autor: Tomacha »

Drobnych roslinek nigdy tutaj nie bedzie. Tylko zabienice. Zadnych trawniczkow, chodniczkow czy dywanikow. Zadnych absorbujacych czas i uwage roslin ! Pare lat temu mialem roslinniak w 300 litrach i nie nadazalem z wywalaniem zielska. Nie wroce do tego - jestem zbyt leniwy.Zreszta - tutaj jest 70 cm slupa wody ( odejmujac podloze troche mniej)...Ja tam wychodze z zalozenia, ze jesli jest pare nieabsorbujacych roslin i korzeni, posrod tego kilka ryb, szyby w miare przetarte to jest juz na co popatrzec.
A litraz to bez przesady. Nie jest az tak duzy. Po 2 tygodniach patrze juz na to akwarium jak na kazde wczesniejsze ktore mialem.
Ostatnio zmieniony pn lip 11, 2011 10:57 pm przez Tomacha, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#12

Post autor: GrubyOlo »

Ja bym ostrożnie podchodził do wycinania wzmocnień, szczególnie w akwa o h70cm
Osobiście spróbowałbym oświetlić rozsunniętymi HQI skierowanymi nieco pod kątem z lewej i prawej - wtedy powinno się zlikwidować te obleśne cienie - one wprowadzają bezsensowną symetrię i optycznie dzielą zbiornik na 3 części - moje oko np odbiera to jako trzy oddzielne zbiorniki i cały efekt przestrzenny dużego zbiornika idzie w kibel..
Ew zastosować trzy HQI świecące obok a nie przez wzmocnienie:D
BTW - jaka firma stosuje wzmocnienia aluminiowe? I jakiej są one szerokości?
Co do względnie niskopiennych roślin to masz całą paletę rozmaitych kryptokoryn, saggitarię subulatę, żabienicę delikatną, e. quadricostatus, anubiasy, mikrozoria - spokojnie tym sobie możesz zagospodarować partie przydenne
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P
Awatar użytkownika

Autor
Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#13

Post autor: Tomacha »

Moja wina - mam widac ostatnio problem z jasnym wyrazaniem mysli - wzmocnienia aluminiowe ktore rzucaja cien sa nie w akwarium - ale w pokrywie - a raczej tym co po niej zostawilem - czyli ten "cokol" - dookola akwarium...Akwarium ma wzmocnienia normalne - czyli szklane :) W trzecia lampe tez nie bede inwestowal. Gdyby akwarium bylo metr dluzsze to co innego.
Kryptokoryn czy mikrozorium ani anubiasow nie bede dawal - tylko amerykanskie zielsko :)
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

peater
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 22, 2010 8:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#14

Post autor: peater »

A mi się wydaje, że te cienie mogłyby być całkiem fajnie wykorzystane. Wprawdzie zbiornik nie jest typowym BW, ale jakieś znamiona BW nosi - a tam, cienie są jak najbardziej mile widziane ;) Odpowiednio poustawiać duże korzenie (które same podobne cienie by rzucały) - skomponować z cieniami od wzmocnień i efekt tajemniczości murowany :D

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#15

Post autor: maciuleczek »

mnie się wydaje że z tego co tu już masz w tym akwarium można by zrobić coś bardziej ciekawego (choc i tak jest ok). Proponowałbym kupić kawałki szybek dlugosc jak twoja glebosc akwarium i dosc cienkich. Specjalnym sprzetem wywiercic tam otworki i poprzyczepiac korzenie tak zeby wygladaly jak by to byly rzeczywiste korzenie zwisajace z tafli wody. To by juz dalo bardzo ladny efekt i tez korzeniebylyby zauwazalne w tak duzym zbiorniku (teraz gina wizualnie). Do tego mniej symetryczne rozrzucenie roslin niz jest i bylby fajny klimat z przyciemnieniami rzucanymi naturalnie przez zwisajace korzenie.
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#16

Post autor: Krzysiek »

Maciuleczek dobrze prawi :)

Takto niewykorzystany potencjał wg mnie :(
100l morskie
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#17

Post autor: Władek Pompka »

maciuleczek pisze:Specjalnym sprzetem wywiercic tam otworki i poprzyczepiac korzenie tak zeby wygladaly jak by to byly rzeczywiste korzenie zwisajace z tafli wody.
W jakimś mniejszym akwa (oczywistość) widziałem przyczepione korzonki do przyssawek.

Efekt ekstra. :roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#18

Post autor: Krzysiek »

Władek Pompka pisze:
maciuleczek pisze:Specjalnym sprzetem wywiercic tam otworki i poprzyczepiac korzenie tak zeby wygladaly jak by to byly rzeczywiste korzenie zwisajace z tafli wody.
W jakimś mniejszym akwa (oczywistość) widziałem przyczepione korzonki do przyssawek.

Efekt ekstra. :roll:
W sumie to nie zaczną one gnić jak kawałek będzie nad wodę wystawał ?
100l morskie

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#19

Post autor: GrubyOlo »

NIe:) u mnie nawet ten fragment nad wodą fajnie obrasta mchem itd - bo pod wodą zżerają go kosiary
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#20

Post autor: Władek Pompka »

Krzysiek pisze:
Władek Pompka pisze:
maciuleczek pisze:Specjalnym sprzetem wywiercic tam otworki i poprzyczepiac korzenie tak zeby wygladaly jak by to byly rzeczywiste korzenie zwisajace z tafli wody.
W jakimś mniejszym akwa (oczywistość) widziałem przyczepione korzonki do przyssawek.

Efekt ekstra. :roll:
W sumie to nie zaczną one gnić jak kawałek będzie nad wodę wystawał ?
Korzenie były w wodzie, zamocowane do sporych przyssawek, na korzeniach mech. Możliwe, że część znajdowała się nad wodą. Nie pamiętam.
Podobny efekt dawały połówki kokosa, również zamocowane do sporych przyssawek,
w nich był chyba piach i niewielkie roślinki (jakieś trawnikowe). :roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#21

Post autor: sum »

A mnie się podoba.Zbiornik dla tego typu ryb nie musi mieć konkursowej aranżacji.Tu ryby stanowią główny punkt obserwacyjny.Mniemam,że ten litraż bardzo im odpowiada.
Poluj z aparatem na zwierzynę :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#22

Post autor: Kidzio »

pięknie, takie szkło w domu :)
54 L krewetkowy raj

Dein

Re: ( 840 l ) Ameryka

#23

Post autor: Dein »

sum pisze:Zbiornik dla tego typu ryb nie musi mieć konkursowej aranżacji.Tu ryby stanowią główny punkt obserwacyjny.
Dla jakiego "typu ryb"? :D
To jest zawsze kwestia priorytetów, nie "typu ryb" IMO. Mnie się zresztą podoba, kiedy zbiornik jest robiony pod ryby, ryby i ich komfort są najważniejsze, nie kiedy ryby są jakimś tam dodatkiem do kompozycji, który to dodatek się wymienia co miesiąc wraz ze zmianą aranżacji. Akwaria robione dla ryb, nie dla samego efektu, są bliższe mojemu sercu, wszystko rozumiem, chociaż uważam, że w tym przypadku niewielkimi zabiegami dałoby się osiągnąć lepszy efekt wizualny i nawet byłoby to korzystne dla ryb.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#24

Post autor: sum »

Dein,miałem na myśli skalary i L-ki.Myślę,że Tomek głównie dla nich stawiał tak duży baniak.Jakie kto ma priorytety uważam za sprawę indywidualną.Jeden lubi brunetki,drugi blondynki :wink:
Wiemy,że Tomasz zamierza dołożyć jakiś duży korzonek i to powinno wyjść na plus.
Ja i tak najbardziej czekam na fotki ryboli i ogląd online :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#25

Post autor: Tomacha »

Tak jak Sum pisze-korzenie dojda. Lubie korzenie. Te co mialem zginely zupelnie i musze nabyc wieksze. Wszyscy slusznie mowicie.
Generalnie bardzo cenie Wasze wszytkie uwagi. Nie chce zebyscie to odebrali jako arogancje z mojej strony - ale nie wystawilem fotek zeby sie chwalic czy radzic co mam zrobic. Sum mnie wywolal do tablicy - no i dalem te nieudolne zdjecia. Wiem co mam robic a czego nie robic. Nie szukam porady. Sum dobrze prawi: jedni wola blondynki inni brunetki.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#26

Post autor: Władek Pompka »

Tomacha pisze: Sum dobrze prawi: jedni wola blondynki inni brunetki.
Są i tacy, którym kolor włosów nie sprawia różnicy... :wink:

Akwa spoko, fajne. Daje duże możliwości.
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#27

Post autor: KWIATEK »

Tomciu sorka że wcześniej nie pisałem ale znów urlop :razz: ale tak do tematu baniak na żywo jest zajebisty i niech gadają sobie co im się podoba bo 3/4 tego forum to trzyma po około 50 gupików w 25l i jest ok a tu nie pasują im cienie,korzenie,podłoże itp itd.dobrze że ryby są spoko.A widziałem że zapraszałeś na oglądanie zbiorniczka?Jak coś to z chęcią podjadę i znów popatrze i zabiore coś ze sobą :twisted:
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ( 840 l ) Ameryka

#28

Post autor: Tomacha »

Zazdroszcze urlopu. A juz myslalem, ze beze mnie ten swoj nowy stawiales cichaczem ;) Ja w kazdym razie jestem zwarty i gotowy do pomocy i czekam na sygnal :)
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ