Bajkowa kraina

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
iga
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 28, 2011 2:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Bajkowa kraina

#1

Post autor: iga »

Witam oto moje pierwsze;-/ akwarium aż mi wstyd że nie zaglądałam tu wcześniej i nie podejrzałam jak pięknie mogłam je urządzic.
Ślimaka widocznego na 3 zdjęciu mogę oddac za kilka sadzonek mchu, jest za duży do mojego zbiorniczka, wcześniej o tym nie myślałam.



<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=newds ... s=856&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=newds ... g&s=6&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=newds ... s=685&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>
Iga

kalos
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr sty 28, 2009 3:29 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#2

Post autor: kalos »

z czystej ciekawosci, ile masz lat?
Beloved God
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#3

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Iga, napisz coś o tym akwarium - litraż wymiary, wyposażenie, obsada
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

vanner
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pt cze 17, 2011 7:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#4

Post autor: vanner »

Widzialem to chyba na innym forum, nie kazali Ci wyjąc tego niestylowego zameczku i polozyc obok akwarium ?
matka siedzi z tyłu pisze:Iga, napisz coś o tym akwarium - litraż wymiary, wyposażenie, obsada
To chyba standardowa kostka pod krewetkarium aquaela
Ostatnio zmieniony wt lip 12, 2011 1:34 pm przez vanner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#5

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Też tak sie domyślam, ale wypadałoby, żeby właścicielka sama opisała
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
iga
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 28, 2011 2:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#6

Post autor: iga »

Nie na innych forach go nie ma chyba. A lat o cóż 24 wiem wiem .... a akwarium jak dla dziecka. Zamek jest olbrzymi na całe 30l akwarium. Muszę coś z nim zrobic, dostałam taki komplet w prezencie ;-/ i 30 gupików;-/ oczywiście je oddałam bo ie jestem sadystką. Nigdy nie miałam akwarium i nie wiem co mogła bym w nim zrobic, chwilowo nie mogę pozwolic sobie na większe bo wynajmuje mały pokoik ale za rok się przeprowadzam i już obmyślam ile litrów postawie w salonie;-) Zakochałam się w tych rybencjach.
Iga

Autor
iga
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 28, 2011 2:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#7

Post autor: iga »

5 neonków zielonych 3 bystrzyki i 2 nie wiem srebrne z czarną plamką na grzbietowej płetwie
Iga
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#8

Post autor: Władek Pompka »

Jak się zdecydujesz na szybki krok (wywalenie tej monumentalnej budowli) to chętnie dam Ci roślin w jej miejsce (leżą w misce).
Tyle w tym temacie.

:roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Dein

Re: Bajkowa kraina

#9

Post autor: Dein »

Zamki są teraz ładniejsze niż kiedyś.

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#10

Post autor: GrubyOlo »

A ja powiem tak - jak na aranż z obleśnym zamkiem to ten przynajmniej jakoś w miarę harmonijnie wygląda - może po prostu Iga robi nowe trendy w stylu Hobbitland:D
Btw - gdzieś na necie są np aranże Olivera Knotta z plastikowymi piłkarzykami i chyba też z jakimiś fantasy potworkami więc nie marudźcie na zamek:D
Aranżacje mają być ładne, harmonijne i ciekawe - a każdemu podoba się co innego:P
Sam kiedyś z nudów zrobiłem aranż typu plac zabaw z plastikowych rurek, podświetlaczy i plumkających plastikowych kamyczków więc ten tego:D
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#11

Post autor: maciuleczek »

jak dla mnie ten zamek nie wyglada zle a nawet jest to cos ciekawego. Kiczyk, ale ma swoj urok. Wedlug mnie nie wszystkie takie ozdóbki od razu trzeba wyrzucac i o nich nie myslec. W związku z tym nie wyrzucałbym go. Dodałbym tło z tyłu z bristolu - białe chyba bardziej by pasowało. Super by wygladał tutaj trawniczek z przodu np. cryptocoryny purva, a z tyłu na cabomba jest ok.

Mnie osobiscie bardziej przeszkadza pstrokaty niebieski zwirek momentami. To juz jest przesada droga Igo :)

Autor
iga
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 28, 2011 2:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

trawnik

#12

Post autor: iga »

Jakie są bardzo niskie roślinki na trawnik porastające całe dno?
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=93169523.jpg&s=9&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>
Iga
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#13

Post autor: tompoz »

Najfajniejszy jest tzw. mały heniek (Hemianthus callitrichoides) ale wymaga dużo światła, co2 i nawożenia.
Albo glosia (Glossostigma elatinoides), która ma podobne wymagania.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#14

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ale to co jest na tym zdjęciu wygląda raczej na wypłaszczoną gałęzatkę, która ma minimalne wymagania
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Bajkowa kraina

#15

Post autor: maciuleczek »

ja polecam jak pisalem cryptocoryne parva. U mnie w tym akwarium http://www.fawa.pl/topics15/10387.htm rośnie bez co2, bez nawożenia, na ziemi ogrodniczej bez super ilosci swiatla. Tylko wolno rosnie, ale na tak male akwarium to nawet dobrze ze bedzie wolno rosla.
ODPOWIEDZ