[112l] Cicho i spokojnie

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[112l] Cicho i spokojnie

#1

Post autor: SunFireX »

:arrow: Zbiornik

-- 80x35x40 - 112l, szkło float, wykonanie Mirosław Bartczak (bynajmniej tak sie podpisał)
-- pokrywa Aquael Classic


:arrow: Oświetlnie

-- 1x Arcadia Fresh Water T8 18W
-- 1x Arcadia Original Tropical T8 18W


:arrow: Filtracja i media

-- Tetra Tec Ex 700
-- Ikola 75W


:arrow: W środku

-- podłoże ADA Amazonia
-- żwir 2-4mm
-- ADA Nysa Stone
-- opuwa i jeden większy, nie pamiętam konkretnie
-- kokos
-- i inne już mniej znaczące

:arrow: Flora

-- Hemianthus micranthemoides
-- Bacopa caroliniana
-- Hygrophila corymbosa
-- Rotala indica
-- Hygrophila polisperma
-- Anubias barteri
-- Ludwigia repens
-- Rotala macrandra
-- Alternanthera bettzickiana
-- Myriophyllum elatinodies
-- Nurzaniec
-- Rogatek
-- oraz chyba wywłócznik zielony
-- i inne których już nie pamiętam


:arrow: Fauna

-- 8x bystrzyk czerwony, tzw. fantom
-- kilka helenek i masa zatoczków do jedzenia


:arrow: CO2

-- EC

sporadycznie sera nitrivec, dodatkowo jakieś minerały, w dawkach 1/2 wg. producenta.



:arrow: Trochę o baniaku

Miało być super światło, butla do CO2 i nie wiadomo co, a faktycznie wyszło jak jest. Zbiornik zalany 2 miesiące temu, ryby od bodajże 2 tygodni, może kilka dni więcej. Na spodzie amazonia, niedawno przykryta lekka wartstwą żwiru ze względu na to, że podmiany robie 30% co tydzień dalej dużo się 'pyli'. Na przodzie (1/5) żwir akwariowy. Woda lekko herbaciana - nowe korzenie farbują, w filtrze jest dodatkowo minimum torfu. NO2 prawie nie ma, GH poza skala, PH średnio 7-8, staram sie zbijac za pomoca lisci i amazonii (zbiornik dojrzewal na wapieniach). Co do ryb z pewnością dojdą jeszcze jakieś, nie tylko bystrzyki, ciągle myśle, szukam i trwam z głową pełną pomysłów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lip 21, 2011 11:09 pm przez SunFireX, łącznie zmieniany 1 raz.

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112l] Cicho i spokojnie

#2

Post autor: dziama »

Hmmm.... myślę, że ten litraż można zagospodarować ciekawiej.
W akwarium panuje haos, który przyczynia się do wrażenia że mamy do czynienia z mniejszym zbiornikiem. Ja poukładałabym roślinki, odsłoniłabym te piekne korzonki. Z tyłu schowana ciekawa skałka :neutral:

peater
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 22, 2010 8:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112l] Cicho i spokojnie

#3

Post autor: peater »

faktycznie bałagan na razie - ale pewnie wszystko się z czasem dotrze ;)

praktyczna uwaga odnośnie rotali marcandry - widze ze masz ja wsadzona gdzies daleko pod tylną ścianą... jesli chcesz zeby cos bylo z tej pieknej rosliny to przesadz ja na sam srodek - bezposrednio pod swietlowki tak aby miala maksymalnie duzo swiatla - tam z tylu nic z niej raczej nie bedzie (pomijam juz sprawe nawozenia etc...) :/
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: [112l] Cicho i spokojnie

#4

Post autor: Władek Pompka »

Masz w planach tło? Coś ciemnego z tyłu byłoby sensowne. :roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Autor
SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [112l] Cicho i spokojnie

#5

Post autor: SunFireX »

Dziękuję za rady i opinnie, co do różnorodności podłoża, wg. mnie jest raczej monotematyczne... Fakt faktem, rośliny sadziłem prawie że na ślepo, niektóre grupy były posadzone w zamierzonych miejscach, lecz większość "bo tu było miejsce" i stworzyła się ów. aranżacja :)
Zbiornik w rzeczywistości wydaje się większy, sam odniosłem wrażenie na zdjęciach że wygląda na dość mały, ale to za sprawą kątu fotografowania i obiektywu no i aranżacji, w której faktycznie lewa i prawa strona jest odkryta a środek pełen roślin, wysokich roślin.
Jeśli chodzi o tło to tak, mam w planach i powoli się szykuje do własnego projektu na tył :)
Nie nawoże bo bez CO2 mija sie z celem... i swiatlo i nawozy i wydaje mi sie, ze do momentu gdy nie zakupie zestawu to dotad bede utrzymywal zbiornik w aktualnej kondycji bez modyfikacji światła czy tez lania nawozów.

Dein

Re: [112l] Cicho i spokojnie

#6

Post autor: Dein »

Co to jest to wąskie, wysokie, ale nie nurzaniec?
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: [112l] Cicho i spokojnie

#7

Post autor: tompoz »

Żabienica wąskolistna?
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

Re: [112l] Cicho i spokojnie

#8

Post autor: Martwa_Zagadka »

hmm.. obowiązkowo tło.. ciemne.. myślę że przydałoby się tutaj nieco mchu na korzonkach :) albo jakiś bujny nurzaniec :) Obecne rośliny nieco ze sobą skupić.. takie porozsadzanie nie wyglądają zbyt efektownie..

Propozycja.. Na trzeci plan full Nurzanica co by stworzyć jakiś klimat bytrzykom.. z doświadczenia wiem że lubię się w nim chować.. w kryptokorynach też Masz nie potrzebnie strasznie dużo gatunków roślin [wg mnie] proponuję jakoś je rozmieścić w ładnych kępkach .. z kamieniem wypad :P Jakiś łądny rozłożysty korzonek w japońskim stylu :) i anubiasa nań.. to tak na wstępnie :)
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
ODPOWIEDZ