Maćku 112Litrów LT

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Maćku 112Litrów LT

#1

Post autor: Maćku »

Chciałbym przedstawić wam mój zbiornik...

Obrazek

Świeżo zalany w dniu 09.12.2011, świeżo zalany i obsadzony zieleniną jak widać :) ale nie pamiętam nazw poszczególnych roślin wiem tylko że na pewno te po bokach to kryptokoryna mała.
dane zbiornika:
poj. 112L
oś. 2x18w + 2x24w - na chwilę obecną w użyciu 2x18w
Filtr: Aquael MiniKani 120 - gąbka x 1kubełek, ceramika x 2kubełki i 1 kubełek keramzytu
EHEIM 2213 - tylko gąbka
podłoże. ziemia kwiatowa + bazalt
grzałka aquael comfort zone 150w
Parametry. jeszcze nie znam bo mam tylko testy paskowe a z nimi wiadomo... ale wskazują że jest ok :)

Dla zainteresowanych wzrostem roślin, będę dodawał fotki co jakiś czas żeby pokazać jak rośnie zielenina.
W tym akwarium będzie mieszkał Bojownik Wspaniały (Fish-ka mnie przekonała :) )

A tu fotka z dziś 11.12.2011r... i jak?

Obrazek

Zwróćcie uwagę na łodygę rosnącą na tle grzałki po prawej stronie :)
btw; jak ktoś zna pozostałe rośliny to niech napisze, osobiście też poszukam
Ostatnio zmieniony śr sty 18, 2012 3:25 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 4 razy.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

nimka
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 11, 2010 10:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#2

Post autor: nimka »

dorzuć coś czerwonego ;) (o ile światło na to pozwala)

trochę za bardzo symetryczne to wszystko i za bardzo w rzędach równych posadzone

ale poza tym ok :)
http://www.JoKot.pl - Fundacja JoKot na rzecz potrzebujących kotów. Kliknij. Wesprzyj!
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#3

Post autor: Maćku »

Jest ludwigia a świtło jest za słabe na coś więcej bo tylko 2x18w. A co do porządków to już tak mam że wszystko jest poukładane :) :mrgreen:
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#4

Post autor: Kidzio »

początek fest :) czekam dalej co będzie :)
54 L krewetkowy raj

chochlik777
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 07, 2011 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#5

Post autor: chochlik777 »

Brakuje mi czegoś poza roślinami, jakiś korzeń czy kamień większy... najlepiej w jakimś mchu :)

A to to na pierwszym planie co nazwy sobie nie przypomnę... gdzie kupiłeś? W ogóle ładne te rośliny

nimka
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 11, 2010 10:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#6

Post autor: nimka »

chochlik777 pisze:Brakuje mi czegoś poza roślinami, jakiś korzeń czy kamień większy... najlepiej w jakimś mchu :)
no właśnie :)

mi także :-P


tzn. najbardziej mi przeszkadza to, że jak się patrzy na poszczególne części akwarium (środek po lewej, środek po prawej, cała prawa strona) to wszędzie to samo, nie ma żadnego urozmaicenia.

Rośliny są ładne, tylko - za bardzo jednostajnie posadzone. Już nawet gdyby te same sadzonki było posadzone w jakichś mniej regularnych kępach, to by to lepiej wyglądało.

I brakuje mi nurzańca z tyłu (jak zarośnie to te roślinki z drugiego rzędu chyba będą wyższe od ostatniego rzędu?).

Ale ogólnie bardzo ładne... roślinki :lol: (bo nic więcej tam nie ma :twisted: )
Ostatnio zmieniony pn gru 12, 2011 7:28 am przez nimka, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.JoKot.pl - Fundacja JoKot na rzecz potrzebujących kotów. Kliknij. Wesprzyj!
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#7

Post autor: Fish-ka »

Baaardzo zielono ;)
Brakuje mi trochę chwastow miedzy grzadkami ;)
A tak poważnie to uważam ze przydałby się jakiś kolor
I trochę linii poziomych.
Może dobrze wyglądałaby ludwigia plozaca posadzona po bokach?
doda trochę koloru i będzie ładnie się nachylac do środka
a bojowniki lubią na niej przysiadac.
Bojowniki bardzo lubią się przeciskac wiec lubią gaszcz roślin
Jak to wszystko się rozrosnie to jeszcze bardzo się zmieni.
A może 1-2 pistie z pięknymi zwisajacymi korzeniami?

Nie w każdym akwarium musi być korzeń ale z roślinami i kolorami coś bym jeszcze pokombinowala.
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#8

Post autor: Maćku »

A o to mój Bojownik - dzieci go ochrzciły ZYGZAK MCQUEEN :lol:
nie wiem czemu, nie pytajcie, przecież nie jest podobny ale niech będzie :)

Obrazek

Nie umiem robić fotek rybkom a z fona wychodzi jak wychodzi ale chyba nie jest najgorzej...

Obrazek

Obrazek

A co do roślin to chciałem nurzańca ale nie było ale spróbuję tej ludwigi, o której mówiła fish-ka
Ostatnio zmieniony pn gru 12, 2011 1:29 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 3 razy.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#9

Post autor: Fish-ka »

Nie no... Cały Zygzak.... Tylko kółek brak :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#10

Post autor: Maćku »

Siemka dziś dokupiłem 5 sz Rozbry Klinowej i dwa koszyki Alternateii, Zygzak zauważył nowych mieszkańców i nawet zapolował na jednego ale ostudziłem jego zapały jednym stuknięciem w szybę i teraz jest spokój, co do roślinki to dostałem po kosztach bo jest trochę zmarnowana ale może odżyje...
teraz jest trochę więcej kolorów co nie, oceńcie sami :evil:

Obrazek

Obrazek
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Spawciu
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#11

Post autor: Spawciu »

nie widze nic o CO2 bez tego althernathera nie ma szans

nie widze nic o nawożeniu więc pogostemon jeszcze w tym grubym bazalcie moze miec nieciekawie

po trzecie jak żabienice te duże zielone dojdą do ziemi to tylko je będziesz miał w akwarium


i po czwarte jak ktoś już zauważyl strasznie symetrycznie to wyglada , nie naturalnie

co by nie mowic bojownikowi zle nie bedzie ale pod wzgledem roslinnosci moze nie byc ciekawie

i nie odpadaj na razie wiecej swiatla bo jeszcze glonow szybciej sie doczekasz
Moje akwarium:
63l ,35l

Obrazek
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#12

Post autor: Fish-ka »

ja mysle ze rosliny trzeba potestowac
jak cos nie bedzie chcialo rosnac dobrze to out i tyle

a bojownik bedzie szczesliwy jak bedzie sie musial przeciskac :mrgreen:

a razborek chyba troche malo...masz duzo miejaca...lepiej beda sie czuły jak bedzie ich 8-10
Ostatnio zmieniony wt gru 13, 2011 10:19 pm przez Fish-ka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#13

Post autor: Maćku »

Jak na razie to wszystko fajne rośnie nie widzę nic złego w akwarium, co do symetrii w florze no cóż...
co2 w LT to nie jest dobry pomysł, jak żabienice zdominują akwarium to będę sukcesywnie eliminował nadmiary do rozsądnych ilości, nie odpalę więcej światła bo to co jest wystarczy, a Rozborek dokupię pod warunkiem że bojek nie zacznie ich prześladować, kwarantanna do czwartku ewentualny zakup kolejnych pięciu rybek w piątek :) no i generalnie jest to nowe akwarium więc wszystko się jeszcze zmieni i to może diametralnie
Ostatnio zmieniony wt gru 13, 2011 10:33 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#14

Post autor: sum »

Maćku, zdecydowałeś się na LT a posadziłeś cześć roślin która jest raczej poza zasięgiem tego systemu.Althernathera i gwiazda to rośliny które mają swoje wymagania.Pomyśl nad np.Sagittarią subulatą,Vallisnerią,Microsorium,Cryptocoryną.Żabienice są piękne ale w tej ilości jak się dobrze zaaklimatyzują to zdominują cały baniak.Późniejsze wyrywanie ich jest koszmarem.Popieram również tych którzy pisali o braku korzenia.Generalnie jest fajnie ale trzeba jeszcze troszeczkę pokombinować.

ps.aktualizuj często,strasznie podoba mi się Twój awatar :evil:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#15

Post autor: Maćku »

Na razie wszystko rośnie odpukać jak zacznie gnić to poodcinam, a swoją drogą może warto by stworzyć dział poświęcony rodzajom zbiorników tzn. akwarium Low-Teh, Hi-Tech, biotopowe
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#16

Post autor: Maćku »

Co najlepiej filtruje wodę w zbiorniku LT, chodzi mi o wkłady filtracyjne, może warto np włożyć żywicę jonowymienną a może coś innego
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#17

Post autor: matka siedzi z tyłu »

W LT powinno się ograniczać, jeśli nie w ogóle wyeliminować filtrację biologiczną i chemiczną. Więc wg mnie wystarczy gąbka, wata perlonowa, ewentualnie trochę ceramiki i to wszystko.

Jeśli chcesz, mogę Ci pożyczyć książkę Diany Walstad "Rośliny w akwarium - ekologia roślin wodnych dla akwarystów", tam znajdziesz pełną informację o prowadzeniu akwarium na ziemi.
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2011 11:21 am przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 1 raz.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#18

Post autor: Maćku »

O matko!!! jasne że chcę było by super nie musiałbym kupować :)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#19

Post autor: Maćku »

Coś ten mój Bojownik jakiś taki wydygany :), ciągle siedzi w roślinkach i ledwo go widać, nie ma jak foty cyknąć :roll:
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#20

Post autor: Fish-ka »

wpusc mu troche zywej szklarki :)
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#21

Post autor: Maćku »

nie wiem czy to o to chodzi bo kiedy wpuściłem rozbre klinową to właśnie tak się zachowuje, jak był sam to hasał po całym akwarium a teraz jest jak duch fish-ka pytałaś mnie o LT tu masz posta innego autora, który zgodził się na wklejenie go do naszego forum http://www.fawa.pl/topics10/12571.htm#105844
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Łoren
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: czw maja 19, 2011 5:40 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#22

Post autor: Łoren »

Hmmm..:) jeśli można to podzielę się uwagami co do samego wystroju - piszę ze wystoru bo trudno tu mówić o aranżacji. Rozumiem że to Twoje początki z przygodą akwarystyczną i wszyscy jakoś zaczynali i każdy mniej więcej w Twoim stylu ;). Ucieszyło mnie jedno zdanie napisane przez Ciebie "no i generalnie jest to nowe akwarium więc wszystko się jeszcze zmieni i to może diametralnie" Powiem szczerze że byłoby to ze wszech miar wskazane :) Rozumiem że teraz jesteś na etapie radości z tego że udaje się żywe organizmy utrzymać przy życiu i uczysz sie postępowania tak żeby zapewnić im najlepsze warunki ale następnym etapem bedzie poszukiwanie jakiegoś aranżu który faktycznie bedzie cieszył nie tylko twoje oko :).Trzeba powiedzieć sobie otwarcie ze teraz tzw...szału ni ma - ale budujący jest fakt że podchodzisz do tematu bardzo prawidłowo - zbierasz i szukasz wiedzy -i tu wielkie gratulacje :) Mam nadzieję za za jakiś czas dojrzejesz do podjęcia decyzji o wprowadzeniu zmian w swoim akwarium - wiem ze musi to trochę potrwać i dobrze...:)
Jedno na co już zwracali uwagę moi poprzednicy to straszna ilość żabienic - moja propozycja na już - jak najszybciej zredukuj ich ilość bo jak zapuszczą korzonki to chcąc je usunąć zrujnujesz całe akwarium wymieszasz ziemię z bazaltem i bedzie kicha straszna. zdestabilizujesz zbiornik tak że będziesz z nim walczył długo i namiętnie. Decyzja oczywiście należy do Ciebie.Ale pamiętaj że w akwariach na ziemi trzeba dobrze zaplanować nasadzenia aby później ich już nie ruszać . Piszę tu o moich doświadczeniach - kiedyś zrobiłem sobie taką rewoltę jeszcze w poprzednim zbiorniku i pomimo posiadanego jakiegoś tam doświadczenia i wiedzy walczyłem z ustabilizowaniem prawie 4 miesiące. Byłem bliski decyzji o restarcie.Takich doświadczeń nikomu nie życzę.
Ogólnie więc na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o aranżację marnie - ale dużo wskazuje na to że zbiornik będzie ewoluował i za jakiś czas zobaczymy fajne akwarium. Powodzenia i bedę Ci kibicował :)
Podkarpackie Forum Akwarystyczne
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#23

Post autor: Maćku »

Dobra dosyć kolego Łoren:
piszę ze wystoru bo trudno tu mówić o aranżacji. Rozumiem że to Twoje początki z przygodą akwarystyczną i wszyscy jakoś zaczynali
To właśnie jest moja aranżacja, nie musisz za każdym swoim postem podkreślać że ci się nie podoba, uszanuj czyjąś pracę nawet jeśli ci się nie podoba, bo w to też włożyłem sporo pracy.
Łoren pisze:Rozumiem że teraz jesteś na etapie radości z tego że udaje się żywe organizmy utrzymać przy życiu
ten etap mam już za sobą ale pewnie że się cieszę że nic jeszcze nie umarło, to nie jest moje pierwsze akwarium
tu masz moje poprzednie Domyślam sie twojej opinii ale mnie się bardzo podobało i nie tylko mnie, zresztą obecne też się podoba...
Poza tym akwarium zrobiłem dla siebie nie dla innych, oczywiście każdy może wyrazić swoją opinię skoro wrzuciłem fotki na forum ale bez przesady to chyba twój drugi lub trzeci post negujący mój "wystrój" i wystarczy, nie jestem wrażliwcem ale ile można słuchać że mam marną "aranżację" swoje granice też mam.
Łoren pisze:Powodzenia i bedę Ci kibicował
cieszę się i mam nadzieje że po mojej wypowiedzi to się nie zmieni

Co do zmian w akwarium juz dawno dojrzałem ale nie zamierzam wyrywać żadnych roślin po raz kolejny napisze (o czym doskonale wiesz ze w tych akwariach lepiej nie wyrywać tylko odcinać )więc wytnę roślinki jeśli zdecyduję się na coś innego, na razie nie mam czasu pracuję.

Reasumując widziałem twoje akwarium mnie też się podoba ale ja nie mam tyle kasy jak ty żeby postawić takiego kolosa i dowalić w nim tyle sprzętu, nie mniej jednak szanuje twoją wiedzę ponieważ jest obszerniejsza niż moja ale na przyszłość powstrzymaj się od narzucania w taki sposób swojej opinii na temat czyjejś pracy wystarczy jak raz dasz znać.
Mam nadzieję że cię nie uraziłem i nie obraziłem.
Z wyrazami szacunku Maciej
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

Łoren
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: czw maja 19, 2011 5:40 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#24

Post autor: Łoren »

Na pewno uszanuję Twoją wolę i zapewniam że poddając mojej ocenie Twoje akwarium nie miałem zamiaru ani Cię obrazić ani urazić. Jeśli tak to odebrałeś jest mi niezmiernie przykro i bardzo ubolewam - składam również przeprosiny.Uważam jednak że konstruktywna krytyka i chęć zwrócenia uwagi na jakieś tam elementy powinna wpływać korzystnie na całokształt Twojego przedsięwzięcia. To jedynie moje zdanie . W każdym razie życzę powodzenia i sukcesów. ,
Maćku pisze:Mam nadzieję że cię nie uraziłem i nie obraziłem.

Odpowiadam krótko nie . :)
Również z wyrazami szacunku Robert .
Podkarpackie Forum Akwarystyczne
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#25

Post autor: Maćku »

No to się cieszę :mrgreen: i uwierz mi czytam każdą opinię i rozważam wszystkie za i przeciw ale czytanie tej samej opinii na ten sam temat kilka razy to już przesada, od pierwszej opini na temat moich żabienic wiem że jest ich za dużo ale nie zamierzam ich wyrywać z powodu bezpieczeństwa, zamierzam je wyciąć kiedy zaczną zarastać zbiornik teraz nie widzę potrzeby, inny powód to finanse posadziłem co mogłem, może i na wyrost ale nie znając się na roślinności, kierowałem się opinią sprzedawcy i urodą roślinek. Jasne że będę zmieniał ale to wiąże się z zakupem kolejnych roślinek i sprzedaniem albo oddaniem obecnych "nadprogramowych" :) a w obecnym czasie przedświątecznym i świątecznym to duże wyzwanie więc zamierzam nic z tym nie robić aż do czasu kiedy wszystko się uspokoi.
Hmm faktycznie może przesadziłem z poprzednim postem, po prostu wyładowałem swoją frustrację na tobie :evil: przepraszam, ale ile można czytać :razz: że mam brzydki zbiornik ? sorki

tak informacyjnie dla posiadaczy filtrów minikani 80 i 120, którzy szukają deszczowni do swoich kubełków ja dziś kupiłem deszczownię do filtra fan 1,2,3 i pasuje jak ulał :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 18, 2011 12:51 am przez Maćku, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#26

Post autor: Maćku »

Obrazek

i co Alternantera miała nie rosnąć, tymczasem ma się świetnie :), może nie wszystkie sadzonki ale tego się spodziewałem
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#27

Post autor: Fish-ka »

no i jak zarasta bardzo sie zmienia...... na korzysc oczywiscie :)
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#28

Post autor: Maćku »

Dzięki, jak widać wszystko, lub prawie wszystko może urosnąć w LT ale niedługo coś będę musiał zmienić bo już mi się te żabienice opatrzyły a zobacz jak rogatek się rozrósł i moje grządki, tez miały nie dać rady...:)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Autor
Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#29

Post autor: Maćku »

Hurra znalazłem i kupiłem książkę "Rośliny W Akwarium" Diany Walstad udało mi się już nie muszę pożyczać... i odpaliłem dodatkowy filtr kubełkowy EHEIM'a 2213 jako mechaniczny czyli sama gąbka :)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Re: Maćku 112Litrów LT

#30

Post autor: Fish-ka »

A nowe zdjęcia ? ;)
ODPOWIEDZ