[30l] Krewetkarium, restart

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[30l] Krewetkarium, restart

#1

Post autor: Hubson »

Baniaczek 30l

Filtr: kaskada Aqua Clear 20
Oświetlenie Aquael Econoline 9w

Czekając na przesyłkę z mini zestawem do morszczaka pobawiłem się ze swoim starym krewetkarium. Woda, mchy, korzeń, kamienie z dojrzałego zbiornika. Chyba przesadziłem trochę z microsorium po lewej stronie.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wrzucę jeszcze jakieś fotki jak się rozorośnie, o ile ktoś będzie chciał na to patrzeć :)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sob gru 17, 2011 7:41 am przez Hubson, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [30l] Krewetkarium, restart

#2

Post autor: Hubson »

Nowy lokator Mr. Bluenose :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Z 30 min się męczyłem żeby coś pstryknąć,nie jestem do końca zadowolony. To z góry fajnie wyszło :) Foto z komórki. Pozdrawiam :mrgreen:

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [30l] Krewetkarium, restart

#3

Post autor: Hubson »

Witam. W piątek dokupiłem samiczkę mojemu bojkowi i dziś w porze karmienia zaobserwowałem że ostre amory odchodzą w akwarium :)

" onclick="window.open(this.href);return false;

Dein

Re: [30l] Krewetkarium, restart

#4

Post autor: Dein »

Jedna samiczka z dużym prawdopodobieństwem dostanie łupnia, jak z nią chłop skończy i będzie musiał przed nią dzieci bronić.
Bojowników raczej nie trzyma się w parach. Więcej samic też dostałoby łupnia, ale trochę by się rozłożyła agresja. No ale dla większej ilości samic trochę się nie nadaje to akwarium. 30 litrów i to o takich proporcjach, to dla jednej ryby. Ona nie za bardzo będzie miała gdzie uciekać. Czasami się trafiają spokojne egzemplarze, które jakoś tam koegzystują nawet w ciasnocie i się nie szczypią, ale przed tarłem i podczas odchowywania potomstwa i tak jest grubo zazwyczaj, kiedy terytorialne ryby są na siebie skazane, a przestrzeni brakuje.

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [30l] Krewetkarium, restart

#5

Post autor: Hubson »

Niby tylko 30 l ale jest parę kryjówek więc może jej nie zamęczy. Zmniejszyłem przepływ wody w kaskadzie więc może nie wciągnie wszystkich świeżo wyklutych bojków. Plankton mam od morskiego więc za dwa/trzy dni zacznę podawać, może jakaś sztuka przeżyje.

Dein

Re: [30l] Krewetkarium, restart

#6

Post autor: Dein »

Hubson pisze:Niby tylko 30 l ale jest parę kryjówek więc może jej nie zamęczy.
Samiczka musi sobie poradzić z długotrwałym stresem i niewygodą, bo nie ma wyjścia. Przecież to tylko samiczka i najwyżej samiec ją okaleczy, zamęczy, zapędzi na długie dni pod korzeń albo się ją w trybie pilnym poda dalej. Najpopularniejsze scenariusze, jeśli chodzi o samiczki trzymane w ciasnocie sam na sam z samcem.
ODPOWIEDZ