Rybeńki. [Gupiki, bojowniki, zbrojniki i inne]

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, bojowniki, zbrojniki i inne]

#1

Post autor: ntv »

Witajcie!

Chciałabym przedstawić Wam dzisiaj część rybek mieszkających w moim akwarium.
Doskonale zdaje sobie sprawę, że technicznie zdjęcia można o kant d* rozbić i do publikacji generalnie słabo się nadają. Mam jednak nadzieję, że skupicie się na naturalnym wdzięku rybek, a nie na technicznych niedociągnięciach : )
Zdjęcia te są moją pierwszą próbą ogarnięcia fotografowania ryb nowo zakupionym aparatem. Wniosek nasuwa mi się jeden: uwielbiam makrofotografię i mogę bez znudzenia, czy irytacji robić zdjęcia najprzeróżniejszym zwierzątkom... dopóki obiekt nie rusza się jak oszalały, siedząc jednocześnie w wodzie.
Więc. Potrzebuję jeszcze czasu, by ogarnąć zasady panujące "na tej działce" i ominąć pewne trudności oraz odzwyczaić się od technik, które uwielbiałam wcześniej stosować przy innych makrofotografiach.

Póki co prezentuję zdjęcia podglądowe moich rybeniek:

Miłego oglądania!



Zacznę od najmłodszej:
Jedna z osiemnastu, czy dwudziestu urodzonych dziś w nocy : )

Obrazek

Dorosłe Gupole:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kryptoreklama aparatu...
Obrazek


Zbrojniczki:

Obrazek

Obrazek


Bojownik:

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2012 1:12 pm przez ntv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#2

Post autor: Kamila »

Zdjęcia świetne, pochwal się jakiego sprzętu używasz
crookass

Dein

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#3

Post autor: Dein »

Fantastiko! Gupole piękne.
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#4

Post autor: ntv »

Dziękuję Wam.

Do tych zdjęć Canona PS A610.
Kiedyś używałam tego samego, ale był ze mną przez tyle lat, aż siadła matryca. Teraz udało mi się namierzyć znowu ten model używany na Allegro, więc kupiłam - cena niewygórowana (zapłaciłam 230 z wysyłką).
Minus jest taki, że używając go do makro (szczególnie do ruchliwych obiektów), po prostu trzeba robić zdjęcia z fleszem, a w akwarystyce pojawia się tu problem w postaci odbłysków z szyby. Do fotografowania owadów, czy pajęczaków, czy innych zwierzaków w "suchym" środowisku sprawdzał się pod tym względem nieporównywalnie lepiej, zwłaszcza, że wtedy też bez problemu można było używać go z Raynoxem - tutaj ta możliwość prawie zupełnie odpada, zakres ostrzenia jest wtedy zbyt wąski.

Okej, mam takie wnioski:
Unikanie odbłysków - nierobienie zdjęć prostopadle do szyby.
Prześwietlenia i odbłyski występujące na rybach powinien zniwelować dyfuzor.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#5

Post autor: pkucaba »

Dla mnie BOMBA. Przyjdę do Ciebie na naukę fotografii makro.
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#6

Post autor: Fish-ka »

A te ryby to w galarecie ze takie spokojne ? :)
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#7

Post autor: ntv »

pkucaba pisze:Dla mnie BOMBA. Przyjdę do Ciebie na naukę fotografii makro.
Jasne, jeżeli nauka będzie dotyczyła fotografowania egzotycznych owadów, gadów lub ptaszników : D Albo jakichś innych lądowych stworów : ) W kwestii fotografowania ryb i podwodnego życia sama muszą się jeszcze ogarnąć i sporo nauczyć. : )

Fish-ka pisze:A te ryby to w galarecie ze takie spokojne ? :)
Właśnie ani trochę spokojne! Zwłaszcza Endlerki, mają chyba jakieś rybie ADHD przenoszone w genach : D Ledwie można za nimi nadążyć.

Akwariusz
Zapaleniec
Posty: 253
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 1:11 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#8

Post autor: Akwariusz »

ntv pisze:W kwestii fotografowania ryb i podwodnego życia sama muszą się jeszcze ogarnąć i sporo nauczyć. : )
ale innym już teraz z pewnością możesz pomóc i podpowiedzieć :) np. czy kompaktem też takie zdjęcie można zrobić?
liry piękne, choć od endlerków dość odległe.
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#9

Post autor: ntv »

Akwariusz pisze:
ntv pisze:W kwestii fotografowania ryb i podwodnego życia sama muszą się jeszcze ogarnąć i sporo nauczyć. : )
ale innym już teraz z pewnością możesz pomóc i podpowiedzieć :) np. czy kompaktem też takie zdjęcie można zrobić?
liry piękne, choć od endlerków dość odległe.

Te zdjęcia są właśnie kompaktem robione.
Od Endlerów to dopiero będą odległe, jak zacznę je łączyć z płomykami od Ciebie : ) W tej chwili dużo więcej cech mają jednak endlerów niż pawich oczek : )
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kolejne zdjęcia : )

#10

Post autor: ntv »

Nowa porcja zdjęć, dziś kilka, bo zwijam się spać. Pewnie jutro dorzucę jeszcze.

Balans bieli nadal trochę słaby, ale nad tym pracuję.

Miłego oglądania!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaloty :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 29, 2012 2:32 pm przez ntv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#11

Post autor: saintpaulia »

Piękne te czarne gupiki. Rewelacja.
Awatar użytkownika

marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#12

Post autor: marta223 »

Super gupisie. poprostu zachwyt tez by mi sie takie przydaly. a czy one ci sie nie kzyzuja z pawimi przypadkiem? no poprostu zaje........... !!!!
~ marta .
Awatar użytkownika

Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#13

Post autor: Rafalk »

Póki co prezentuję zdjęcia podglądowe moich rybeniek:

Siemka

zdjęcia fajne, naprawdę też muszę kupić cyfrówkę bo inaczej jakość kuleje aż nadto.
Rybki super
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kolejne zdjęcia : )

#14

Post autor: ntv »

Dzięki za odpowiedzi :)

Ten "czarny gupik" (bo na wszystkich zdjęciach jest ten sam samczyk) to panda. W silnym świetle lampy ma właśnie takie niebiesko-zielone odbłyski. Z upierzeniem sroki mi się kojarzy :D

"Mi" się nie krzyżują, bo jeszcze się nie zdążyły u mnie z niczym skrzyżować, dopiero czekam aż samice urodzą, co urodzić mają. : ) Natomiast z tego, co wiem (/domyślam się), to część z nich (jeśli nie wszystkie) faktycznie jest mieszankami. Dopuszczać je chcę poza akwarium zbiorczym, więc raczej będę "produkować" stworki w typie Endlerów lub w typie pawich oczek. Wyjątkiem są te samce-endlerki z pierwszych zdjęć, którym chcę poprawić kształty płetw, więc będą dopuszczane do samic-płomyków, pawich oczek. Chociaż też będę pewnie kombinować, by w którymś tam pokoleniu wielkością i zachowaniem odpowiadały Endlerom, wszystkie gupole są świetne i ciekawe, ale do Endlerów i im podobnych jednak pałam miłością bezwarunkową :D


Kolejna porcja zdjęć:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaloty samczyka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pan Dariusz z Wanny : ) :

Obrazek

Zatoczek:

Obrazek

elek
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 3:58 pm
Lokalizacja: WPR
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#15

Post autor: elek »

Zanim nie doczytałem myślałem, że to zdjęcia robione jakąś lustrzanką ;d

Asia1905
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 29, 2012 4:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#16

Post autor: Asia1905 »

Naprawdę rybcie robią duuuże wrażenie :D super ujęcia!!
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#17

Post autor: ntv »

Dziękuję za miłe słowa : )
Z lustrzankami jest ten problem, że to worki bez dna. Można zainwestować w body, to obiektywu nie ma do makro, a podstawowy słaby. Słabszy niż taki stary (ale jary) kompakt. Zainwestuje się już w ten obiektyw, to by się jeszcze jakieś szkiełka, czy konwertery przydały... i masa innych zabawek, od których oczy się szklą na samą myśl o nich. Mnie na takie zabawy niestety nie stać, w zasadzie już za finansowanie samego "body" podziękuję. Ale na cyfrówkę zdecydowanie łatwiej uzbierać : )
Choć oczywiście ten aparat ma wiele wad (choćby to, że nabyłam uszkodzony i muszę pokryć koszt odesłania go do naprawy w ramach gwarancji rozruchowej - zalety kupowania używanego sprzętu : / ), to jak się mu zapewni warunki, można z nim trochę powalczyć nad ujęciami. Także zdecydowanie gorąco polecam, jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na droższą alternatywę.

A ja dziś znów zasypię Was zdjęciami maluszków - świeżo urodzonych : ) Udało mi się zaobserwować i nagrać filmik z porodu samiczki "pandy". Kosmiczny widok! Moje akwarium wzbogaciło się o ponad 60 nowych, różnobarwnych maleństw. Masa zabawy z odławianiem ich, bo odwiedziły w kotniku samiczkę z drugiej "kabiny" - która, o dziwo, miała je kompletnie w nosie, mimo że sama jeszcze nie urodziła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- Pn kwi 02, 2012 8:56 pm --

Jeszcze parę innych zdjęć : ) :


Tymczasowi goście (Darek ich nie znosi):

Obrazek

Obrazek


Stali lokatorzy:

Darek:
Obrazek

Miotełka :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze zagadka: jak wyglądali rodzice tego pana? Endlery czy pawie oczka? : )

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#18

Post autor: Zoe »

Śliczne rybcie, Pan Miotełka niezły przystojniak. I te kolory... Kurczę, jak tak patrzę to mam ochotę na Gupole....
Gratuluję kunsztu fotograficznego, mnie za chiny ludowe takie foty nie wychodzą... Ale chyba znajdę motywację, żeby cierpliwie popróbować.
240l w stronę BW
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#19

Post autor: ntv »

Zoe, ja cały czas zastanawiam się, czemu gupiki są tak niedocenianymi rybami. Też kupiłam najpierw swojego bojka, cała reszta miała być dopełnieniem obsady. Z początku myślałam, że nie wrócę już do żyworódek, potem trafiłam na zdjęcia gupików na forum... i było po mnie.
A teraz uważam, że te gupolki to był najlepszy wybór. Nadają temu akwarium jakiegoś niepowtarzalnego wizualnego wyrazu. A ze swoim wiecznym ADHD ożywiają ten mój "żywy telewizor". Teraz tylko kombinuję, gdzie by tu i w jaki sposób wcisnąć jakieś kolejne szkło, czy wymienić na większe to, które mam : )

Mam pomysł na fajną aranżację z gupikami właśnie w roli głównej, ale muszę sobie do tego "naprodukować" samców JB i... kupić dodatkowe akwarium z akcesoriami, co w tej chwili odpada z tysiąca różnych powodów. Ale projekt sobie zapisałam, kiedyś może uda mi się zrealizować i pokażę Wam. Myślę, że mogłoby wyjść ciekawie. Byłoby dużo kontrastów. Kusi mnie, by wprowadzić to w życie na swoim akwa, ale nie chcę pozbywać się innych odmian barwnych. Może kiedyś, jak się warunki zmienią.


Dorzucę później jeszcze parę zdjęć.

Pozdrawiam!

PS.: A miotełkę bardzo lubię, śmieszny taki. Chociaż może nie jest wymarzonym samcem do krzyżowania, ogon mu się rozjeżdża w jakieś nie wiadomo co i jest mniejszy nawet od przeciętnego Endlera. : )
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#20

Post autor: saintpaulia »

Bardzo lubię Twoje zdjęcia. Oj gdybym miała takie fotki moich bettków. :-) JB są cudne, chociaż pandy piękniejsze. Gupiki są bardzo inspirujące. Mam kilka pomysłów na ciekawe z nimi zbiorniczki. Ale na razie wszędzie bojowniki. :) Z gupiczkiami ten plus, że kilka samców może zagrać cudną kompozycję. Mam nadzieję, że uda Ci się niedługo zrealizować ten pomysł. :)

czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#21

Post autor: czarteros »

muszę sobie do tego "naprodukować" samców JB
To najprostsza rzecz na świecie (akwarystycznym ;-)). Gen JB (tego niebieskiego połysku) znajduje się w chromosomie Y, jest zatem przenoszony z ojca na syna. Wszyscy synowie japońca są japońcami. Od samiczki dostaje jedynie kolor (i kształt) ogonka i płetwy grzbietowej. Maluj zatem swoje gupiczki i przylepiaj im ogonki i inne płetwy wedle uznania.

Uwaga: jeśli samiczka ma gen snake skin, to JB w połączeniu z nim jest mało widoczny (masz takiego samczyka). W pozostałych przypadkach raczej nie ma obaw - ryby będą sie pięknie błyszczeć na niebiesko. A jak nabierzesz nieco wprawy, możesz się pobawić w zielonkawe japońce. Ale do tego trzeba przejść na barwę podstawową blond i jeszcze dobawić krwi endlera.
czarteros
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#22

Post autor: ntv »

czarteros pisze:Uwaga: jeśli samiczka ma gen snake skin, to JB w połączeniu z nim jest mało widoczny (masz takiego samczyka)

Już nie mam : ( Zablokował się którejś nocy między kotnik, a szybę w akwarium. Zanim go zauważyłam, było za późno.

A Ty jak zawsze uczysz mnie czegoś nowego o genetyce gupików! Wielkie dzięki za kolejne przydatne informacje. Już niedługo będę mogła sama pobawić się w "kolorowanie" rybek : )

czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#23

Post autor: czarteros »

Już nie mam
Szkoda chłopaka. ale nie martw się zbytnio. Ja mam jeszcze kilka takich samców. Nie są mi potrzebne, bo już sprawdziłem to, co chciałem sprawdzić. Jak będziesz chciała, daj znać.
czarteros
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Nowe zdjęcia.

#24

Post autor: ntv »

Kilkanaście nowych zdjęć.
Myślałam, że dziś już wrzucę bez lampy błyskowej, ale nowe oświetlenie odbieram dopiero w poniedziałek. Mam nadzieję, że to będzie na tyle silne, aby mój aparat złapał rybcie bez dodatkowego flesza (który nijak komponuje się z temperaturą barwową świetlówek).

W rolach głównych: Pawie oczka, tymczasowi goście akwarium.
Role statystów i epizodystów obsadzone przez moją stałą obsadę. I pewną uroczą dzidzię-pogromcę glonów, których, jak widać, w moim akwarium ostatnio zatrzęsienie. : D

PS. Wiem, że muszę umyć szyby, nie wiem, czemu się takie zapyziałe zrobiły...

Miłego oglądania!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#25

Post autor: saintpaulia »

Te żółte "kity" cudowne. Zazdraszam takich słoneczek w akwarium. Dzidzia na glony wiele nie pomoże, to leniuszki są straszne. Ale na fotkach wychodzą uroczo, szczególnie ich oczęta.
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#26

Post autor: ntv »

Saintpaulia: a widzisz, chyba dziś nawet oddałam któreś z nich. Został mi jeden taki, ale obiecałam rodzicom. Ale może chcesz młode po nich? Mam kilka samic w ciąży, które pływały z nimi, jednak nie wiem, czy zostały zapłodnione przez te konkretne samce. Natomiast jeżeli chciałabyś, to po okoceniu się samic mogę dopuścić do nich tego konkretnego samczyka-słoneczko. Akurat "poród" powinien nastąpić na dniach, więc będę je odławiać lada chwila do kotnika.
A co do zbrojnika, tak się tylko śmieję. Ale pieczołowicie te glony wysysa : D Świetne są te ryby.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#27

Post autor: saintpaulia »

Moje wredne do glonów za leniwe niestety. A do zdjęć od razu robią się ruchliwe strasznie. :twisted: Bardzo chętnie poproszę o krzyżówkę ze słoneczkiem. :D Bardzo podobają mi się te zdjęcia z odbiciem rybki w tafli wody. Super efekt.
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#28

Post autor: ntv »

Największa samiczka po porodzie. Maluchy rozbiegły (a raczej: rozpłynęły) mi się po akwarium, ale mamuśkę natychmiast odłowiłam. Jutro, jak dojdzie do siebie, wpuszczę do niej tego samca.
Z taflą wody chcę jeszcze poeksperymentować w inny sposób : ) Jak mi się uda coś osiągnąć konkretnego, zamieszczę zdjęcia.
Awatar użytkownika

Autor
ntv
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Nowe zdjęcia i nowe rybki : )

#29

Post autor: ntv »

Pociąg mi odwołali, więc wzięłam się za robienie kolejnych zdjęć.
Dziś rybki pozowały jakoś wyjątkowo ładnie, udało mi się nawet złapać w kadr większość nowych samczyków, więc je głównie zaprezentuję.
Jak tak dalej pójdzie, to pozostanie mi już tylko wycieczka na odwyk od uzależnienia, jakim stała się akwarystyka : )

Miłego oglądania!

PS.: Zdjęcia mogą być troszkę zazielenione, bo glonów u mnie niemało... ale zajmują się tym już moi najlepsi ludzi...e... moje najlepsze ślimaki.
PS2.: Jeszcze nie zdążyłam umyć szyb :D Co je przetrę, to na nowo pełno kropelek na nich...

Miłego oglądania!

Pan z numerem 1 - dominacja Scarlett'a, ale ze śliczną, niebieską płetwą. (żeby nie było wątpliwości - weszłam do zoologa po samca najzwyklejszego w świecie, hodowlanego Endlera... ESSPRESSO_SS, to wszystko przez Ciebie! : ) ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2 - samczyk ze starszej obsady, ale wcześniej chyba się nie pojawił na zdjęciach. Bardzo się błyszczy, jest ruchliwy i niestety ciężko zrobić mu jakieś sensowne zdjęcie. Jest prawie cały niebieski, okolice płetw ma tylko czerwone. Po bokach lekkie przebarwienie w stronę zieleni. Małe cudo, po którym chciałabym uzyskać tak samo ubarwione potomstwo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


3 - ten maluszek kojarzy mi się ze sztuką nowoczesną : D No bo sami powiedzcie, czyż nie wygląda on jak dzieło jakiegoś nowoczesnego artysty?

Obrazek

Obrazek

4 - kolejny nowy nabytek. Bardzo ładna rybka, pas boczny jak po Scarlett'cie, pod tym pasem zielona plama. Do tego zielono-niebieska, cętkowana płetwa, miecz na ogonie w kolorze niebieskim i mogę zapomnieć o całym świecie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

5. Pan "oko z niebieską źrenicą".

Obrazek

6. Pan "oko żółwia czerwonolicego"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(żeby nie było, skąd nazwa...: http://wd5.photoblog.pl/np3/201011/0B/80371074.jpg)

7. Wybarwiający się młodziak...

Obrazek

Obrazek


8. I coś, co tygryski lubią najbardziej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!
Mile widziane komentarze ; )


+ Bonusik: świderki! :D

Omniomniom...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Rybeńki. [Gupiki, zbrojniki i inne]

#30

Post autor: lwica79 »

Gupiki na ostatnich fotkach (tygrysy i pasiaki) rewelacyjne.
ODPOWIEDZ