Kostka 27L

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kostka 27L

#1

Post autor: hacek »

Heja,

Postawiłem tydzień temu małą kostkę w pracy więc może w końcu pokażę jakieś akwarium by hacek :P

Akwarium: 30x30x30 Float (27L)
Filtr: Aquael fzn 1
Podłoże i takie tam: JBL AquaBasis Plus (mała warstwa na tyle akwa) + piasek + lawa wulkaniczna + korzeń
Oświetlenie: belka DIY LED 8W (Ledy: 6 białych + 2 czerwone)
Rośliny: jak na zdjęciu, pewnie na dniach coś się jeszcze zmieni
Lokatorzy: w planie krewetki + microrasbora galaxy (6 szt)

Fota od razu po zalaniu:

Obrazek
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Kostka 27L

#2

Post autor: Rafik »

Dołożył bym jeszcze tej lawy i posadzil na niej małego henia i mini pelie
było by ładniej i przestrzennie.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Kostka 27L

#3

Post autor: gregorion »

Razborek nie polecam do kostki. Miałem przez jakiś czas w 30l i nie czuły się dobrze i ciągle gdzieś schowane były. Po przeprowadzce do 72l od razu odżyły, ładnie pływają i widać je nonstop

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kostka 27L

#4

Post autor: hacek »

Rafik pisze:Dołożył bym jeszcze tej lawy i posadzil na niej małego henia i mini pelie
było by ładniej i przestrzennie.
Mały heniek jest w planie. Dużo lawy nie będę dokładał - chciałbym, żeby coś tam pływało i trzymam max miejsca.
gregorion pisze:Razborek nie polecam do kostki.
Miałeś w takiej kostce razborę galaxy? Ile sztuk?

Wiem, że mało tam miejsca ale chciałem coś innego niż bojownik czy gupiki... Ostatecznie będzie bojownik, nie będę kisił rasborek jeżeli mają źle znosić pobyt w tak małym akwa.

gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Kostka 27L

#5

Post autor: gregorion »

Miałem 10 szt, też inaczej jak by były w prostokątnym akwarium to bardziej mają jak popływać, a kostce to niezbyt dobry pomysł

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kostka 27L

#6

Post autor: hacek »

Mała aktualizacja :)

Obrazek

Gregorion muszę poniekąd przyznać Ci rację. Microrasbora galaxy Bardzo często chowa się między roślinami w tylnej części zbiornika. Wystarczy, że zauważy jakiś ruch przed akwa i już nie nie ma... Takie samo zachowanie rybek oberwowałem w akwa 72L, gdzie przez jakiś czas je trzymałem. Wystarczy jednak chwila cierpliwości przed akwarium i rybki pływają po całym akwa :-D

W akwarium przebudowałem też belkę led. Podzieliłem ją na pół, aby światło było bardziej skupione w centrum akwa. Przy małym zbiorniku i jednej belce diody były zbyt blisko szyb i cały czas miałem problem z glonami.

gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Kostka 27L

#7

Post autor: gregorion »

ładnie z tym piaskiem wygląda, chyba w jedną kostkę też taki zapodam :) pokaż zdjęcia tej belki jeszcze. Ja teraz przerabiam lampkę aqaela na LEDY
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kostka 27L

#8

Post autor: Lech-u »

hacek pisze:JBL AquaBasis Plus (mała warstwa na tyle akwa)
Czy to podłoże nie wypływa na wierzch (na piach) przy manewrach porządkowo-roślinnych?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kostka 27L

#9

Post autor: hacek »

gregorion pisze:ładnie z tym piaskiem wygląda, chyba w jedną kostkę też taki zapodam :) pokaż zdjęcia tej belki jeszcze. Ja teraz przerabiam lampkę aqaela na LEDY
Oświetlenie to nic szczególnego, poklejone profile aluminiowe klejem termoprzewodzącym. 6 x led koloru białego + 2 x led koloru czerwonego. Obecnie leży na szybie, która przykry wa akwarium. Jak się sprawdzi w tym akwa to dopiero zajmę się jej wyglądem...

Obrazek

Obrazek


Do tej pory miałem cały czas problem z glonami - szyby i piasek z przodu akwa co tydzień do gruntownego czyszczenia bo było zielono. Zastanawiam się jeszcze czy dobrze dobrałem moc oświetlenia. Poczekam i zobaczę jak będzie sytuacja wyglądać po przebudowaniu światła z jednej belki na dwie małe jak jest obecnie...

Piasek wygląda ładnie ale nie jest najłatwiejszy w utrzymaniu. Na takim jasnym piasku strasznie widać odchody krewetek. Mam około 15 sztuk i piasek jest nieźle wykropkowany po tym co zostawiają... Czyszczenie też nie jest łatwe, piasek jest tak drobny że od razu z brudem ląduje w naczyniu gdzie spuszczam wodę. Nie bawiłem się w jego oddzielanie od syfu tylko dosypałem nowego dla uzupełnienia - lenistwo :)

Lech-u pisze:
hacek pisze:JBL AquaBasis Plus (mała warstwa na tyle akwa)
Czy to podłoże nie wypływa na wierzch (na piach) przy manewrach porządkowo-roślinnych?
Podłoże dałem wyłącznie na tylną część akwarium, tam gdzie wysoko zasypałem piaskiem i po części przykryłem skałkami lawy. Jeszcze nie grzebałem tak, żeby mieć podłoże na piasku. Na pewno trzeba będzie uważać.
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kostka 27L

#10

Post autor: zorbek »

Kup kolimatory do ledów to Ci ładniej światło rozprowadzi.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
ODPOWIEDZ