"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#1

Post autor: ziabak »

Po długim, długim czasie nareszcie wreszcie ;) powstało...
126l - muszlowce przeniesione z rozszczelnionego wieki temu akwarium.

Czemu "Plastic Beach" i czemu "nienaturalne" - bo struktury wewnątrz to moja wizja "artystyczna" nie mająca nic wspólnego z naturalnym biotopem tanganikańskim a jedynie wypełniająca moją próżną zachciankę wykorzystania wysokości i pojemności tegoż akwarium w sposób conieco szalony.

Struktury wykonane z pianki montażowej, wyrzeźbione i pokryte ceresitem CX5 - nie malowane, to naturalny kolor tego produktu. Z czasem porośnie glonem podobnie jak muszle.

Piach, muszle, ryby, cześć wody - to wszystko przeniesione ze starego akwarium w ciągu 2 dni zeszłego weekendu.

Oświetlenie - aluminiowy kątownik mocowany do półki nad akwarium z listwą białych, zimnych ledów w żelu na całej długości zbiornika.

Przepraszam za odbicia ptasich klatek w szkle, ale u mnie niemożliwe jest zrobienie zdjęć bez odbić bo ja mam na małej powierzchni coś wszędzie co zawsze mi się odbije ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obsada - kolonia muszlowców wielopręgich:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

piterpan_tm
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: pt lip 08, 2011 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga PŁD
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Re: "Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#2

Post autor: piterpan_tm »

Choć już słodkie wody opuściłem to akurat to mnie się podoba, nawet bardzo. Gratuluję pomysłu.

Mobilnięte z M4 Aqua
viewtopic.php?f=15&t=11339 102 Litry ziela + Furkatusy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
viewtopic.php?f=15&t=30267 Słone wiadro 112L, przechowalnia :)
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#3

Post autor: Tomasz3k »

Chociaż nie gustuje w tego typu aranżacjach , to Twoje akwarium ma swój urok , podoba mi się i mógł bym takie mieć :)
Awatar użytkownika

mzag
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 07, 2014 12:50 pm
Lokalizacja: mokotów
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#4

Post autor: mzag »

Bardzo interesująco i nietypowo wyglądają te lewitujące konstrukcje
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#5

Post autor: Miro »

ziabak pisze:Z czasem porośnie glonem podobnie jak muszle.
Wtedy będzie ładne,teraz trochę za zimne - szare ! :keep:
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#6

Post autor: ziabak »

Bo zima przecież ;))
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#7

Post autor: marcinzabki29 »

Dla mnie SUPER :viva:
Też planuje użyć takich materiałów przy aranżacji kostki na kraby.
Ale kiedy to powstanie hm......
Muszę podjechać i pobrać lekcję od Ciebie :wink:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#8

Post autor: ziabak »

Miło mi, że Wam się podoba :)
Marcin - nie ma problemu, służę poradą. Ja to robiłam pierwszy raz, mam nadzieję że będzie trwałe. Za jakiś czas się okaże ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#9

Post autor: marcinzabki29 »

Czytałem o takim użyciu pianki i właśnie potem pokrytą Ceresitem.
Ile razy malowałaś ceresitem i co po wyschnięciu :?:
Podobno trzeba spryskiwać wodą na początek, a później normalnie moczyć (np w wannie), aż przestanie "pić" wodę.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#10

Post autor: fivb77 »

Bardzo fajny pomysł. Wystrój akwarium i "nadakwarium". Chociaż na dłuższą metę powąpiewam w taśmy ledowe nad akwa to może nie mam racji i u Ciebie będzie oświetlać latami ;)
Powodzenia z pielęgnacją zbiornika, niech cieszy oko :)
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#11

Post autor: tkmsledz »

Fajny baniaczek taki nie typowy
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: "Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#12

Post autor: ziabak »

marcinzabki29 pisze:Czytałem o takim użyciu pianki i właśnie potem pokrytą Ceresitem.
Ile razy malowałaś ceresitem i co po wyschnięciu :?:
Podobno trzeba spryskiwać wodą na początek, a później normalnie moczyć (np w wannie), aż przestanie "pić" wodę.
Ceresit nakładałam 3 do 4 warstw, w odstępach mniej więcej 10 - 12 godzin. Potem to leżało sobie kilka dni, nie pamiętam dokładnie ale mniej więcej 4-5 dni. Następnie przystąpiłam do klejenia struktur do akwarium - silikonem, przed tym struktury "odkurzyłam" porządnie - nie moczyłam w czasie leżakowania. Do szkła kleiłam silikonem akwarystycznym. Potem znów to sobie odpoczywało kilka dni, musiałam kleić na dwa razy, bo najpierw elementy do dna i potem jeden element do tylnej szyby, co wymagało odwrócenia akwa na plecy, więc to co przykleiłam do dna stało sobie i schło znów kilka dni (chyba 3), po odwróceniu akwa i przyklejeniu tylnej struktury znów leżało sobie na plecach ze 3 dni. No i pierwsze zalanie wodą - w ciągu kilku godzin woda zrobiła się biała jak mleko - jakby do wody dosypać mąki - oddzielił się taki pył wierzchni (chyba). Po tym pierwszym zalaniu miąchałam ręką w wodzie przy płaszczyznach struktury i włączyłam też mały filtr z gąbką, żeby ruszał wodą w celu opłukania powierzchni. Po dobie wylałam tą pierwszą wodę i ponownie zalałam akwa świeżą - już pyłu prawie nie było - cały czas chodził sobie filtr z gąbką. Tej wody już nie wymieniałam, ponieważ była klarowna i akwa stało sobie zalane ze 3-4 dni. No a już po tym nadszedł dzień przenosin - wylałam wodę w której moczyło się wszystko i zalałam od razu wodą docelową (to znaczy ze starego akwa + uzupełnienie czystą.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#13

Post autor: marcinzabki29 »

Dzięki za szczegółowy opis :pada:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#14

Post autor: tomekm »

Bardzo chętnie poczekam jak rozwinie się ten temat... w Polsce takie akwaria to troszkę temat tabu i najczęściej jest wyśmiewany. Osobiście jestem jak najbardziej za !! :) Jak na Ziabaka to mały burdelek i wygląda bardzo estetycznie. Gratulacje!
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#15

Post autor: Lech-u »

Bardzo ładne "zrób to sam". Lubię takie pomysły. Brawo!

Jeszcze mam pytanie o te przyklejone elementy.
Czy między szybą a elementami ozdobnymi jest Ceresit, czy pianka? Czyli: silikon do klejenia kładłaś na piankę, czy na ceresit?
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: "Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#16

Post autor: ziabak »

tomekm pisze:w Polsce takie akwaria to troszkę temat tabu i najczęściej jest wyśmiewany.
... i właśnie na to byłam przygotowana, ale miłe zaskoczenie, bo jak na razie nikt nie wyśmiał :)
Lech-u pisze:Czy między szybą a elementami ozdobnymi jest Ceresit, czy pianka? Czyli: silikon do klejenia kładłaś na piankę, czy na ceresit?
Między elementami a szybą jest wszędzie ceresit, wszystkie elementy są pokryte nim w całości.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#17

Post autor: Lech-u »

ziabak pisze:Między elementami a szybą jest wszędzie ceresit, wszystkie elementy są pokryte nim w całości.
Czy jakoś specjalnie wygładzałaś Ceresit, żeby łatwiej nałożyć na niego silicon?

A czy można by przykleić Ceresit bezpośrednio do szyby? To może raczej pytanie do budowlańca...
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#18

Post autor: ziabak »

Nie wygładzałam ceresitu, natomiast traktowałam samą piankę przed położeniem na nią ceresitu drobnym papierem ściernym - po pierwsze w celu pozbycia się strzępków i ostrych kantów po rzeźbieniu pianki i żeby wszystkie powierzchnie pianki były "chropowate" (pianka gdy schnie ma śliskie i bardzo gładkie powierzchnie zewnętrzne, co mogłoby zmniejszyć przyczepność zaprawy). Sam ceresit po wyschnięciu jest jak gładki tynk, o ile się oczywiście przy nakładaniu nie porobi zbyt dużo "krup". Te powierzchnie które były przeznaczone do styku ze szkłem starałam się ładnie na gładko wyprowadzić podczas nakładania.

Czy chodzi Ci w drugim pytaniu o to, czy bez użycia pianki warstwę z samego ceresitu można przykleić do szyby? - wg mnie tak, nie w samym przyklejeniu widzę tu jednak problem, tylko w wykonaniu ceresitowej płaszczyzny bez wypełniacza w formie pianki, bo ceresit na dużej cienkiej powierzchni po wyschnięciu jest dość kruchy, elementy musiałyby mieć odpowiednią grubość by się nie połamały.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#19

Post autor: Lech-u »

ziabak pisze:Czy chodzi Ci w drugim pytaniu o to, czy bez użycia pianki warstwę z samego ceresitu można przykleić do szyby?
Nie.
Chodziło mi o to, czy piankę dałoby się przykleić do szyby Ceresitem.
Czyli: pianka=>Ceresit=>szyba (zamiast pianka=>Ceresit=>silicon =>szyba)
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#20

Post autor: ziabak »

Stanowczo nie - ceresit nie zwiąże z szybą, odleci. Ja kiedyś miałam tło zrobione z płyty spienionego pcv na którą nakleiłam piaskowce a szczeliny między nimi wypełniłam ceresitem - nawet od tej płyty pcv odleciało wszystko w niedługim czasie, to jest za gładka powierzchnia.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Rrrrogaty

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#21

Post autor: Rrrrogaty »

Banlieue 13 :)
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#22

Post autor: igor255 »

ziabak pisze: Te powierzchnie które były przeznaczone do styku ze szkłem starałam się ładnie na gładko wyprowadzić podczas nakładania.
Można "wygładzić" kładąc element ze świeżym ceresitem na szybie (jakiejś - nie koniecznie z akwarium). Po wyschnięciu lekko puknąć, żeby oczepić. Powierzchnia ceresitu w miejscu styku z szybą będzie idealnie gładka.

Jeśli idzie o mocowanie ceresitu do szyby, to dobrym sposobem jest przyklejenie punktowo silikonem siatki tynkarskiej (takiej białej z włókna szklanego) do szyby, a potem na to ceresit. Również robiłem testy i jest to nie do oderwania. Prędzej się szybę stłucze.
Mam tak przyklejone skały do szyb w morskim.


Akwarium bardzo ładne :)
Już zapomniałem jakie muszlowce mają ładne niebieskie oczy...
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: "Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#23

Post autor: ziabak »

ROGATEK pisze:Banlieue 13 :)
hehe :) ale nie strzelają do siebie... może dlatego, że nie dałam broni :roll:
igor255 pisze:Można "wygładzić" kładąc element ze świeżym ceresitem na szybie (jakiejś - nie koniecznie z akwarium). Po wyschnięciu lekko puknąć, żeby oczepić. Powierzchnia ceresitu w miejscu styku z szybą będzie idealnie gładka.
Świetny patent, nie pomyślałam o tym.
igor255 pisze:dobrym sposobem jest przyklejenie punktowo silikonem siatki tynkarskiej (takiej białej z włókna szklanego) do szyby, a potem na to ceresit.
o tym tez nie pomyślałam, ale mam nadzieję, że będzie się trzymać na samym silikonie i nie odleci mi za pare miesięcy...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#24

Post autor: marcinzabki29 »

Mam jeszcze pytanko dotyczące wykonania.
Czy możesz powiedzieć o ile zwiększyła się objętość Twoich
pięknych dzieł po pomalowaniu ceresitem :?:
Te 4-5 warstw to jak grubość :?:
Ja planuje zrobić troszkę inaczej i taka informacja bardzo by mi pomogła :D
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#25

Post autor: ziabak »

Hmm... Trudno to określić, wydaje mi się że w granicach od 5 do 8 mm, na pewno nie więcej niż 1 cm.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#26

Post autor: sum »

ziabak, kreatywność na najwyższym poziomie.Bardzo mi się podoba.Takie niespotykane i bardzo ciekawe.
100% gratulacje.
Teraz pytanie techniczne :)
Czy pianka jaką użyłaś to jakaś specjalna czy pierwsza lepsza?
Zastanawiam się czemu użyłaś CX 5 a nie CR 65.Oba produkty mają atest na kontakt z wodą pitną.Czy chodziło o cas schnięcia?

Jak masz fotki z placu budowy to daj do DIY
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#27

Post autor: ziabak »

Dziękuję sumie :)
Pianki były dwie - pierwszą wybierałam pod względem tego by nie miała żadnych dodatków typu przeciwgrzybicze itd. Druga piankę dostałam od Falco i z opisu na opakowaniu również wynikało że jest to najzwyklejsza pianka bez dodatków. Nie zapisałam sobie niestety nazw producentów...

CX5 użyłam dlatego, że gdy dawno temu szukałam możliwie małych opakowań ceresitu to CR 65 był w sprzedaży jedynie w 20 kg workach, natomiast CX 5 w 5 kg, stąd wybór. Miałam po prostu prawie pełne opakowanie kupione wcześniej i chciałam je wykorzystać. Na te struktury zużyłam je do zera - więc można przyjąć że ok. 5 kg bo worek był ledwo napoczęty. CX 5 schnie rzeczywiście szybko, do nakładania używałam małych porcji co chwilę rozrabiając nowe, większej ilości mogłabym nie zdążyć nałożyć zanim nie zacznie tężeć.

Robiłam trochę zdjęć roboczych, ale ze to w czasie było rozciągnięte dość mocno to muszę je teraz zebrać razem i coś na pewno wstawię.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#28

Post autor: marcinzabki29 »

ziabak pisze:Hmm... Trudno to określić, wydaje mi się że w granicach od 5 do 8 mm, na pewno nie więcej niż 1 cm.
Dzięki.
Rozumiem, że do nakładania ceresitu używałaś pędzla :/

Ciągle oglądam Twoje zdjęcia i tyla mi się nasuwa pomysłów,
że mam mętlik w głowie.

ps. Czytałem, że można do ostatniej warstwy dodać farby akrylowej.
Podobno jest nieszkodliwa dla żyjątek, a i efekt może być inny,
ale czy lepszy :-?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

"Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#29

Post autor: ziabak »

Tak, nakladalam pędzlem, właściwie to takim niedużym pędzelkiem żeby dobrze operować w szczelinach. Można dodać też zwykłego barwnika takiego w proszku jak stosuje się do tynków czy betonu. Ale mi np podoba się ten naturalny kolor ceresitu.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Dein

Re: "Plastic Beach" - akwarium "nienaturalne" ;)

#30

Post autor: Dein »

tomekm pisze:w Polsce takie akwaria to troszkę temat tabu i najczęściej jest wyśmiewany
Ale przez kogo?
Może nie chodzi o metodę urządzania, tylko jakość wykonania i efekt końcowy?

Ziabakowe "sztuczne" wygląda naturalniej niż niejedno tzw. "naturalne".
ODPOWIEDZ