160L towarzyskie

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

160L towarzyskie

#1

Post autor: Frosch »

Przedstawiam zbiornik 160L, którego dni dobiegają końca. Zamówiłem większe akwarium i ryby przeniosę do większego baniaka.
Wymiary 100x40x40.
Filtracja: turbiny Aqua Szut + gąbki (jedna gęsta pozostałe 2 o dużych porach). Przepływ zmniejszony. W nowym akwarium zostaną 2 turbiny i 2 gąbki (duża, która obecnie dojrzewa) i gęsta, jako filtr mechaniczny.
Temperatura 26 stopni Celsjusza (grzałka Sera).
Oświetlenie: jedna świetlówka 39W, 4000K, Philips.
Podłoże piach gruboziarnisty, niestety podnosi pH, nie sposób jest utrzymać pH niższego niż 7.2, więc przestałem zakwaszać wodę - szkoda narażać ryb na wahania odczynu. Dodaję tylko wywar z kory dębu i wrzucam szyszki olchy.
Woda: kranowa i RO (3:1). Podmiana 2 razy w tygodniu po 20L.
Dekoracje: korzenie wierzby, klonu. Gałęzie orzecha włoskiego. Kora topoli i wierzby (osłona filtrów). Liście orzecha włoskiego. Kawałki różnych korzeni i gałęzi. Rurki z kory dębu korkowego. Otoczak.
Rośliny: Ceratopteris sp. (cornuta?), Bolbitis heudelotii, Cryptocoryne affinis (zmarniała, przeniesiona z innego akwarium, gdzie zagłuszyły ją inne rośliny).
Ryby: dużo za dużo:
neon simulans, gupik pawie oczko WF, akary z Maronii (para), kirysy spiżowe i panda, akarka paskowana (niestety została tylko samica), zbrojnik Ancistrus sp., prętniki karłowate.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

160L towarzyskie

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Ładne, szkoda kasować
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

160L towarzyskie

#3

Post autor: Frosch »

Marcin, spokojnie! Wszystko przejdzie do dłuższego zbiornika - dam tylko inne podłoże, które tym razem przetestowałem pod względem wpływania na parametry wody. Wystrój będzie ten sam.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

160L towarzyskie

#4

Post autor: ziabak »

Bardzo ładne :)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Dein

160L towarzyskie

#5

Post autor: Dein »

Bardzo, bardzo ładne.

Czy liście orzecha same się tak wytwornie rozpadają do postaci ażurowej konstrukcji, czy coś je u Ciebie wyżera?
Czy pozostaje po nich dużo "syfu" w wodzie i na piachu?

Przy dębowych liściach i słabej filtracji jest z tym trochę kłopot - dużo lekkich paprochów, które przy zwykłej aktywności ryb przydennych wzbijają się w toń, osiadają na roślinach, przytykają filtry, etc. Szukam zamiennika, który ma podobną konsystencję, ale aż tak nie pyli.
Awatar użytkownika

Autor
Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

160L towarzyskie

#6

Post autor: Frosch »

Dein, liście zjada Ancistrus - stary samiec i 3-4 młode, które się uchowały. Celulozowych odchodów na dnie mnóstwo. Dlatego pewnie zostawię tylko 1 zbrojnika, o ile w ogóle. Jak rzucę jedzenie i kirysy zaczynają żerować to woda jest pełna zawiesiny. Po pewnym czasie klaruje się - do kolejnego karmienia. Poza tym zbrojniki zżerają korę z korzeni :)
Awatar użytkownika

Pan Baks
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt paź 14, 2016 1:54 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

160L towarzyskie

#7

Post autor: Pan Baks »

Fajnie wygląda - ma swój klimat :)
ODPOWIEDZ