[35l] w pracy

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[35l] w pracy

#1

Post autor: Witek »

Zbiornik znajduje się w pracy.
Stanął on w miejsce kostki 20 litrów w której podczas czyszczenia filtra nacisnąłem na lampkę i pękła tylna szyba… więc był to dobry powód by zmienić na większe!
Obrazek
Szkło OW 50 25 30h szkło 4mm.
Dorobione szybki nakrywkowe DIY
Oświetlenie Aquael Leddyt Smart plant 6W, Azoo Flexi Mini 9W (Jak dla mnie Aquael świeci mocniej).
Filtracja VERSAMAX MINI (z prefiltrem z gąbki, zasypany Matrix plus gąbki na górze), HJ-311B jako mechanik, muszę deszczownie odnaleźć by na plażę skierować prąd wody.
Grzałka Diversa 25W ustawiona na 25 stopni, termometr też oczywiście jest :viva:
Hardscape: donice z jakiegoś pniaka wypełnione ShrimpSand (już ponad 2 lata w użyciu, gródki się nie rozpadają), wzbogacone kulkami GT, TetraPlant Initial Sticks i kapsułką nawozową, dookoła biały piasek kwarcowy 0,1-0,3 mm Aquael, korzeń po środku i po lewej dwa korzenie tworzące jaskinie…
Rośliny: Tu problem jak zwykle… anubias, mikrozorium, rotala rotundifolia, cladophora aegagropila (gałęzatka), nurzaniec, pogostemon…
Nawożenia słupa wody praktycznie brak, sporo światłą i tak sprawia, że fajnie glonek porasta korzenie i szybki boczne… z przedniej oczywiście go ścieram…
Obsada: Gupik Endlera (żyworódka Endlera) Poecilia wingei odmiana Tiger
Plany: Może trawniczek z Micranthemum Monte Carlo i dojdzie apisto, napalony jestem na Apistogramma trifasciata – pielęgniczka trójpręga ewentualnie Apistogramma borellii – pielęgnicza żółta, może kilka otosków…
Ktoś coś doradzi?
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

[35l] w pracy

#2

Post autor: ziabak »

Bardzo fajny pomysł z pniakiem :)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

[35l] w pracy

#3

Post autor: kaingorn »

A ile masz już tych endlerków? W taki zbiornik dużo nie wrzucisz rybek niestety.
Kiryski i otoski raczej grupowe są. Chyba lepiej krewetki dla endlerków dorzucić, krewety i endlerki się bardzo lubią :)

ps. Bardzo fajny zbiornik :)
43l - Krewetki mix, Endlerki i Amandy
81l - Towarzyski roślinniak na ziemi - Neony Czarne i Platki koralowe

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

[35l] w pracy

#4

Post autor: Dejw »

Zajebiaszczy zbiornik!
Oh...jak ja chciałbym mieć pracę, gdzie mogę sobie taki postawić. :(

Powiedz mi Witku, na czym trzyma się szyba nakrywowa?
Awatar użytkownika

pezetinz
Uczestnik
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 09, 2016 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Michal
Płeć:

Re: [35l] w pracy

#5

Post autor: pezetinz »

Świetny pomysł z tymi pniakami, genialne rozwiązanie na oddzielenie plaży od reszty podłoża.

Autor
Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[35l] w pracy

#6

Post autor: Witek »

* Ziebak jak chcesz to na działce mam jeszcze jeden (moczy się cały czas), dla sąsiadki zawsze (choć przyznam, że nieco "śmierdzą")!
* kaingorn Co do krewetek to raczej odpada bo... mają dojść apisto i by je pewnie zeżarły po drugie w pokoju tym w lato mamy gorąco... temperatura sięga 30 stopni i krewety tego nie przeżyły... oczywiście może spróbuję, roślin jest sporo więc jakaś szansa będzie. Otosków oczywiście kilka sztuk tak koło 5 może małe kiryski... też koło 5 ale to na pewno poczekam na apisto i zobaczę czy będzie miejsce... Endlerki przez Apisto będą trzymane w ryzach... choć jak był bojownik to nie ruszał on raczej młodzików...
* Dejw szybka nakrywkowa dwie sztuki po środku podparta jest o listwa C do płyty wiórowej i takie też obrzeże po obcięciu jednego z wypustu jest doklejone na silikon akwarystyczny do szyby... niestety nieco za duże te szybki zrobiłem... kwestia milimetrów i nie jest w pełni jak planowałem...

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

[35l] w pracy

#7

Post autor: 12dot12 »

Przepiękna aranżacja :) rośliny, korzeń, doniczki... wygląda artystycznie, przyciąga wzrok :)
Apisto będą miały za ciasno. Szczerze i serdecznie odradzam; dla apiściaków minimum to 50-60 l, nadfiltracja, dużo liści na dnie (na kryjówki), no i przydałoby się im zmiękczać i zakwaszać wodę. Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale w takim litrażu będą się męczyły.
W tym akwarium moim zdaniem poza endlerkami i ew. krewetkami / małym stadkiem mikrorazborek / kiryskami pigmejami albo sierpoplamymi nic już się nie zmieści.
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

[35l] w pracy

#8

Post autor: Dejw »

Witek, prosty i skuteczny jak widzę patent z tym profilem C. :)
A ja się głowiłem i szukałem dobrego rozwiązania... Ciekawe tylko, czy utrzyma mi to szybę 100x40 jeśli wrócę do pomysłu przykrycia swojego baniaka. Póki co szukam "żywej" pokrywy, znaczy się pokaźnej ilości roślin pływających.

Akwarium naprawdę świetne, nie mogę wyjść z podziwu. Szacun!

Co do obsady, to może Razbora borneańska, Danio Margaritatus albo erythromicron? Tak z 10-15 sztuk.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: [35l] w pracy

#9

Post autor: ziabak »

Witek pisze:* Ziebak jak chcesz to na działce mam jeszcze jeden (moczy się cały czas), dla sąsiadki zawsze (choć przyznam, że nieco "śmierdzą")!
Serio? :D jeśli możesz przy okazji wizyty na działce zmierzyć średnicę tego pniaka co bym mogła sprawdzić czy się zmieści do jakiegoś mojego akwa przewidzianego na restart to będę wdzięczna :) Dzięki :)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Re: [35l] w pracy

#10

Post autor: Witek »

* Ziebak średnica porównywalna z tym co tu jest czyli koło 25 cm napisz jaka może być maksymalna to będę wiedział czy zabierać czy nie bo wizyty na działce o tej porze roku nie są zbyt częste...
mam tam jeszcze coś takiego, mniejsza średnica ale sporo wyższy... na doniczkę chyba gorszy, ale na grotę dla dużego zbrojasa może być...
Obrazek
* Dejw oj duża ta szybka... ja tu 50 cm na pół dałem by było jak karmić...
żywa pokrywa pistia lub nurzaniec
* obsada... no wiem, że nico małe jak na apisto... dlatego wybrałem mniejsze, chyba Borelli będzie się lepsza, wiem to ale mam straszne ciśnienie na trójpręgą... w domu mam agasizzi i panduro ale tam jest 260 litrów (120 na 40).
Tu dojdzie nieco liści, szyszki, podmiany obecnie to RO. Filtracja raczej daję radę, trochę roślin... z parametrami problemu nie będzie.
Danio Margaritatus albo erythromicron już przerabiałem, ładne ale mega płochliwe dlatego endlerki doszły, by je nieco ośmielić...
Danio przez dwa lata się wykruszyły endlerki zostały...
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

[35l] w pracy

#11

Post autor: ziabak »

Witku - ja bym zrobiła w formie donicy tak jak u Ciebie, tylko w ciut mniejszym zbiorniku bo w 25 l, tak że krótszy o 10 cm od Twojego (40 x 25). No wchodzi jeszcze w grę zbiornik 66 l o podstawie 30 cm, ale bardziej mnie kręci zrobienie tego w mniejszym.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

[35l] w pracy

#12

Post autor: sum »

Bardzo fajowe akwarium,a pomysł z pniaczkiem wymiata.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Re: [35l] w pracy

#13

Post autor: Witek »

W akwa była pierwsza przycinka bo zarosło nieco...
Obrazek

doniczki pokryły się fajnym meszkiem, który został obsypany piaseczkiem przez parkę borelli :) jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.
Obrazek

Dzisiaj doszły jeszcze zatoczki by nieco borelką pomóc w utrzymaniu plaży...
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: [35l] w pracy

#14

Post autor: marcinzabki29 »

Przyznam się, że widziałem oba pniaki na żywo, kurczę do akwarium mega pomysł, ten wyższy robi super wrażenie. Niestety nie widziałem na żywo kostki, a jest bardzo ładna.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Re: [35l] w pracy

#15

Post autor: Limak86 »

Akwarium bardzo miłe dla oka. Fajnie mieć w pracy taką odskocznię :D
Ale ten litraż dla apisto za mały, dla przyzwoitości te 54L dla parki borelli powinno być.
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...

Autor
Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Re: [35l] w pracy

#16

Post autor: Witek »

No wiem, że nieco małe... Borelki są dosyć spokojne... Trifki miały tu trafić ale z uwagi na wielkość akwa i temperament zrezygnowałem z nich...
Ruki z Cichlidae.pl też trzyma borelki w podobnym litrażu i dzięki temu czuję się rozgrzeszony. Mam nadzieję, że aranż zbiornika (zawalenie dna) nadrabia i wydaję się, że jest im dobrze... Nie chowają się po krzakach, chętnie wypływają jak jest ruch przy akwa i zajmują miejsce na prawej plaży gdzie jest żarełko sypane, ganiając z niej endlerki, ładnie pływają razem może coś z tego będzie...
Litraż jest po bandzie i to prawda!!!

Dodano po 23 godzinach 21 minutach 44 sekundach:
[35l] w pracy
Długo czekać nie trzeba było
Obrazek

Co ciekawsze samiec siedzi w drugim rogu akwa... myślałem, że pierdoła co on tam robi... a on też ma pod opieką kilka przecinków.
Chyba endlerki wyjadą z tego akwa, kilka amandek będzie lepszym towarzystwem
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[35l] w pracy

#17

Post autor: marcinzabki29 »

Gratuluje potomstwa.
Z eksmisją Endlerków to dobry pomysł :)
Jednogatunkowe jest fajne.
Pozdrawiam Marcin

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

[35l] w pracy

#18

Post autor: Zbyszek »

Witek pisze: Ruki z Cichlidae.pl też trzyma borelki w podobnym litrażu i dzięki temu czuję się rozgrzeszony.
Tak, używając takiego argumentu jesteś całkowicie rozgrzeszony !
Jakbyś w przyszłości chciał trzymać bojowniki w plastikowych kubkach lub welony w tzw. kulach to też śmiało możesz się rozgrzeszyć bo tak trzymają te gatunki w sklepach zoologicznych. Naprawdę stworzyłeś "super akwarium" !

Autor
Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[35l] w pracy

#19

Post autor: Witek »

*Zbyszek Ruki jest dla mnie autorytetem co do apisto, który oczywiście każdy może podważyć...
Uważam, że rybki mają w tym akwarium dobre warunki i "większa krzywda" niż w innych akwariach im się nie dzieję... oczywiście jak by miały dla siebie 720 litrów zapewne czuły by się jeszcze lepiej... ale... nie mogę im zapewnić takiego domku.
Awatar użytkownika

locdog
Zapaleniec
Posty: 254
Rejestracja: pt maja 18, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa-Praga
Płeć:

[35l] w pracy

#20

Post autor: locdog »

Nie chce mi się wierzyć, że Ruki trzyma borellii w takim litrażu.
Za mały zbiornik dla apisto.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

[35l] w pracy

#21

Post autor: Lech-u »

Wszystko jest możliwe.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ