[31,5] Wysoka kostka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Szymonek
Gość
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 08, 2009 8:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[31,5] Wysoka kostka

#1

Post autor: Szymonek »

Hej!
Niedawno założyłem sobie akwarium, od dawna upragnione. Kiedyś już bawiłem się wodę w szkle, ale wtedy możliwości były mniejsze. Trochę bardziej rozpisałem przy przedstawianiu.
Zastanawiałem się nad większym. Teoretycznie zmieściłbym 60cm szerokości, ale planuję w niedalekiej przyszłości przeprowadzkę. Mogłyby być wtedy większe problemy.
-----------------

Wymiary to 30x30x35 [cm], szkło OW, żwir czarny bazalt, oświetlenie (DIY) 14,4w, filtr Aquael VersaMax Mini, grzałka z termostatem, awaryjny napowietrzacz, reaktor CO2 ocet+soda.
-----------------

Jako, że wysokość jest większa niż standard przewiduje, a w poprzednim akwa męczyłem się z 25cm, kompozycję chciałem zrobić wielopiętrową. Dodatkowo powierzchnia podstawy jest bardzo mała, a takie rozwiązanie “powiększy metraż”. Użyłem do tego gałązkę głogu, chciałem wybrać olszę, ale nie znalazłem ich nad Wisłą. Ma on jednak zaletę w postaci krótkopędów - jak dla mnie dodają uroku. Nie poddawałem jej żadnej obróbce, jedynie umyłem pod bieżącą wodą. Przez pierwszy tydzień pod pączkami pojawiał się gruzełek cynobrowy, ale ślimakom bardzo smakował :) . Na gałązkach przymocowałem mchy (nie rozpoznawałem ich jeszcze, dostałem w prezencie)
Na 3-ci plan dałem rotalę coloratę i wspaniałą, jest jeszcze trzeci gatunek, ale tak samo jak z mchem, jeszcze nie rozpoznałem. Na drugim jest zwartka (z zielonej o gładkim liściu zmieniła się w brązowolistną karbowaną - czemu? nie wiem) wraz z dużym heńkiem. Pierwszy plan zajmuje micranthemum monte carlo, w które pokładam duże nadzieje. Z boku znajduje się również ponikło.
-----------------

Planuję też zrobić sterownik, który będzie automatycznie przez pół godziny rozjaśniał i ściemniał oświetlenie, z możliwością sterowania gniazdkami, pomiarem temperatury i wszystkim przez internet. W sumie to mógłby nawet nawozy dozować. Niestety w radosnej twórczości chyba spaliłem jeden mikrokontroler, a drugi chyba fabrycznie nie działa… Na szczęście kosztuje 25zł. Do tego jednak potrzebuję wolnego czasu.
-----------------

Niedługo powinienem się zebrać w sobie i jakieś krewetki tam wprowadzić. Najpewniej White Pearl.
No to ten, trochę się rozpisałem. O tym pisałem:
Obrazek
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
To chyba na ten moment wystarczy
Ostatnio zmieniony sob gru 03, 2016 10:21 pm przez Szymonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[31,5] Wysoka kostka

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Czemu mi zdjęcia przeskakują?
Wygląda ładnie.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Szymonek
Gość
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 08, 2009 8:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[31,5] Wysoka kostka

#3

Post autor: Szymonek »

Przeskakują, bo pierwszy jest gif. Dziękuję :)

Dodano po 19 godzinach 10 minutach 6 sekundach:
Nowe zdjęcie, trochę wszystko zarosło. Póki co nie nawożę, tylko CO2 z kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej, pH 7,5.
Muszę mchy przyciąć. Zastanawiam się tylko jak to będzie wyglądało z krewetkami (zastanawiam się pomiędzy Blue Velvet a sakurami Black). Przy poprzednim akwarium zawsze się bałem, że jakąś bidulkę przetnę nożyczkami, nawet jak będę "otrzepywał" mech. Macie jakąś metodę sprawdzoną, czy zwyczajnie się tym nie zadręczać?
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Aktualizacja 12. stycznia
Jutro zadomowią się tutaj krewetki Blue Velvet :D. Póki mogę to zrobić bezstresowo przyciąłem mchy. Niestety zauważyłem wypławka (na 95%), muszę zatem się zaopatrzyć w No-planarie. Nie znalazłem informacji o nowych środkach na te parszywce.
obrazek

A tutaj z boku
obrazek

I typowa perspektywa do oglądania tego akwarium:
obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 12, 2017 7:12 pm przez Szymonek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ