126l nieładu

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

126l nieładu

#1

Post autor: aquilamp »

Wypowiadając się ostatnio w temacie o nawożeniu akwarium tak mnie jakoś naszło aby pokazać swoje chwasty w akwarium.
Zawsze czułem jakiś strach przed pokazywaniem czegokolwiek na forum , ale uznałem że skoro się zacząłem mądrzyć się o nawozach to żeby nie być goło słownym warto coś zaprezentować aby poprzeć swoje tezy.

Moje główne akwarium, tzn. takie w które wlepiam swoje oczy siedząc z browarem po robocie na kanapie.
Rośliny: proste zaglonione ale dalej walczą ze mną i rosną jak najęte.
Rybki: Żółtaczki indyjskie. Chyba najfajniejsze pielęgnice do małego akwarium. Rosną nie duże i lubią twardą wodę, roślin nie skubią i pływają w całej toni.
Brzanki mszyste. To też moje ukochane ryby. Nigdy nie przestawiają być nudne. Ich zachowania są tak nieprzewidywalne że ciężko o bardzie ciekawą rybę. Poza tym pływają jeszcze limki, neonki które podczas wymiany nie dały się złapać no i jeszcze parka glonojadów albinosów. Choć samiec mimo że okazały to reprezentuje trzecią płeć. Pewnie import z Niemiec.

Na koniec dodam że wszelkie komentarze są miło widziane, nawet te negatywne. Choć osoby które przesadzą z krytyką raczej na wódkę nie zaproszę.


Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

126l nieładu

#2

Post autor: Lech-u »

Lubię klimat nieładu w akwarium.
Fajnie się prezentuje.

Majestic
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 18, 2017 11:05 pm
Lokalizacja: Szczecin
Na imię mam: Piotr

126l nieładu

#3

Post autor: Majestic »

Witam super akwarium,czy mógłbyś przybliżyć bardziej specyfikację akwarium czyli sprzęt/oświetlenie itp oraz faunę roślinki i rybki nazwy.

jac76
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 3:51 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Jacek
Płeć:

126l nieładu

#4

Post autor: jac76 »

Fajny misz-masz, mam podobnie u siebie i takie akwaria najbardziej mi się podobają.
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

126l nieładu

#5

Post autor: aquilamp »

jac76 pisze: sob lut 03, 2018 6:37 pmpodobnie u siebie

Czyli nie jestem sam, a już się martwiłem że jakiś dziwny jestem.

Co do specyfikacji :
Świetlówki 3 x 18 wat, choć świecą jedynie dwie dla oszczędności .
Filtry, kaskada Aquaela fnz2 i unifilter 500.
Podłoże sam piach + kulki gliniano torfowe . Ale tak dawno je wkładałem że już nie pamiętam kiedy.
Podmianki raz w tygodniu , odmulanie jak mi się zachce.
Karmię głownie żywym i płatkami tropicala. Opisu fałny nie popełnię, bo moja wiedza ogranicza się jedynie do potocznie używanych nazw.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

126l nieładu

#6

Post autor: Lech-u »

aquilamp pisze: sob lut 03, 2018 6:46 pmbo moja wiedza ogranicza się jedynie do potocznie używanych nazw.
To tak jak większości akwarystów.
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

126l nieładu

#7

Post autor: aquilamp »

Ale w połączeniu z moją dysekcją jeszcze poprzekręcam nazwy i wyjdą jakieś kwiatki.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

126l nieładu

#8

Post autor: Lech-u »

aquilamp pisze: sob lut 03, 2018 6:49 pmAle w połączeniu z moją dysekcją jeszcze poprzekręcam nazwy i wyjdą jakieś kwiatki.
To najwyżej będzie wesoło.

I zaraz znajdą się chętni, żeby poinformować Ciebie jak jest poprawnie. Oczywiście, co druga rada będzie prawidłowa.

No, dajesz z tymi nazwami. Nie krępuj się.
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

126l nieładu

#9

Post autor: aquilamp »

Niestety na to mnie nie namówisz. Następcą tygrysa nie będę.

Majestic
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 18, 2017 11:05 pm
Lokalizacja: Szczecin
Na imię mam: Piotr

126l nieładu

#10

Post autor: Majestic »

2 pytanka:

1-filtr czym wypchany i jak ustawiona cyrkulacja patrząc na zdjęcie
2-świetlówki 6500 ?
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

126l nieładu

#11

Post autor: aquilamp »

Filtry oparte na fabrycznych gombkach. Ustawione po bokach . Cyrkulacja jest ustawiona do środka akwarium. Świetlówki zwykle nie akwarystyczne ale o różnych barwach. Temperatury barwowej nie znam ,ale dwie bardziej białe a jedna lekko czerwonawa. Zawsze byłem oszczędny jeśli chodzi o dobór sprzętu . Choć na początku pracowały dwa kubełki aquaela . Ale to był okres kiedy testowałem różne opcje. Obecne filtry są wystarczające.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

126l nieładu

#12

Post autor: Miro »

aquilamp pisze: sob lut 03, 2018 6:24 pm osoby które przesadzą z krytyką raczej na wódkę nie zaproszę.
tak że patrząc na Twoje akwarium czuje ; właściwie brak mi słów :pada:
anielskość, artyzm, atrakcyjność, charme, charyzma, cudowność, czar, dorodność, doskonałość, efektowność, estetyka, fantastyczność, fenomen, geniusz, gracja, intymność, kobiecość, krasa, kunsztowność, maestria, magia, magiczność, nadobność, nadzwyczajność, nastrojowość, nieskazitelność, niezwykłość, piękność, poezja, ponętność, powab, przystojność, rewelacyjność, seksapil, sympatyczność, śliczność, świetność, uroda, urok, urokliwość, wdzięczność, wdzięk, wspaniałość, zjawiskowość, babskość, dojrzałość, dziewczęcość, filuteria, filuterność, frywolność, kokieteria, kokieteryjność, kokietliwość, sex appeal, szelmostwo, wabik, zalotność, zmysłowość, biegłość, kunszt, misterność, mistrzostwo, sprawność, sztuka, talent, technika, umiejętność, wirtuozeria, wirtuozostwo, znajomość rzeczy, znawstwo, zręczność, adekwatność, bezbłędność, dokładność, drobiazgowość, fachowość, gorliwość, kompetencja, kompetentność, koneserstwo, nienaganność, niestrudzoność, obeznanie, odpowiedniość, odpowiedzialność, optymalność, pedanteria, pedantyczność, pedantyzm, perfekcja, pilność, poprawność, precyzja, precyzyjność, profesjonalizm, przykładność, regularność, rzemiosło, rzetelność, skrupulatność, skrzętność, solidność, spolegliwość, staranność, stosowność, sumienność, uczciwość, warsztat, wytrwałość, bajeczność, bajkowość, baśniowość, boskość, elegancja, genialność, niebiańskość, rozkosz, słodycz, wyjątkowość, dobry smak, estetyczność, finezja, finezyjność, gustowność, harmonijność, stylowość, szykowność, wyrafinowanie, kształtność, szlachetność, barwność, celebra, celebracja, ceremonialność, dostojność, górnolotność, górność, istotność, kwiecistość, luksus, majestatyczność, malowniczość, namaszczenie, niebagatelność, niebłahość, nielichość, obrzędowość, odświętność, okazałość, patetyczność, patos, poczesność, podniosłość, pompatyczność, powaga, poważnie, prestiżowość, przepych, reprezentacja, reprezentacyjność, rytuał, solenność, uroczysty charakter, uroczysty nastrój, ważność, wielkość, wydatność, wyniosłość, wystawność, wytworność, wzniosłość, zaszczytność, znaczność, znakomitość, znamienitość, cnota, czystość, dobro, godziwość, kryształowość, prawość, przyzwoitość, zacność, gładkość, męskość, seksowność, urodziwość, błyskotliwość, coś, majestat, oryginalność, spektakularność, widowiskowość, ekspresyjność, ekspresywność, emocjonalność, krajobrazu malowniczość, obrazowość, plastyczność, poetyczność, żywość,
Ostatnio zmieniony sob lut 03, 2018 8:03 pm przez Miro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

126l nieładu

#13

Post autor: marcinzabki29 »

miro, sorki, ale nie dałem rady do końca przeczytać :hihi:
aquilamp, dysleksją się aż tak nie przejmuj, wystarczy przed wysłaniem dać słownikowi szanse i to co podkreśli - poprawić.
A wracając do meritum - akwarium bardzo mi się podoba.
Moje duże szkiełka są podobne.
Pozdrawiam Marcin

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

126l nieładu

#14

Post autor: DanielP »

Mi też bardzo podoba się ten nieład choć usunąłbym ten szary kamień i przesadził ,,trawkę""(nurzaniec,valisneria) w inne miejsce bo jak dla mnie to wygląda jakby była wciśnìęta w boczną ścianę akwarium.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

126l nieładu

#15

Post autor: DanielP »

Mi też bardzo podoba się ten nieład choć usunąłbym ten szary kamień i przesadził ,,trawkę""(nurzaniec,valisneria) w inne miejsce bo jak dla mnie to wygląda jakby była wciśnìęta w boczną ścianę akwarium.
Awatar użytkownika

Rysiek
Moderator
Posty: 390
Rejestracja: czw maja 21, 2009 3:11 pm
Telefon: 601250868
Lokalizacja: 100Lica
Na imię mam: poprosturysiek
Płeć:

126l nieładu

#16

Post autor: Rysiek »

Mnie się też podoba. Ładny zbiorniczek. :-D
"WARSZAWA" T.Love (A Grochów się budzi z przepicia)
"Na zawsze i na wieczność" Wilki (Był chyba maj, Park na Grochowie)
Awatar użytkownika

Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

126l nieładu

#17

Post autor: Johanna »

ja przeczytałam do końca i bardzo mnie ciekawi w którym miejscu miro
miro pisze: sob lut 03, 2018 8:03 pmkokieteryjność
zauważył?

Doceniam również wnikliwą analizę przeprowadzoną i liczę na ciekawą dyskusję o tych wewnętrznych sprzecznościach tkwiących w tym szkiełku, bo z jednej strony:
miro pisze: sob lut 03, 2018 8:03 pmfrywolność
, a z drugiej
miro pisze: sob lut 03, 2018 8:03 pmuroczysty nastrój
i przede wszystkim
miro pisze: sob lut 03, 2018 8:03 pmdziewczęcość
i
miro pisze: sob lut 03, 2018 8:03 pmkobiecość
vs.
miro pisze: sob lut 03, 2018 8:03 pmmęskość
;]

A do autora wątku: taki nieład ma swój urok :)
Awatar użytkownika

Pepe
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 06, 2018 12:06 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Na imię mam: Piotr
Płeć:

126l nieładu

#18

Post autor: Pepe »

Dla mnie śliczne, nieład w akwarium i w pokoju to moja specjalność. :viva:
ODPOWIEDZ