Pierwsze małe Malawi

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Medalik

Pierwsze małe Malawi

#61

Post autor: Medalik »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Pyszczaki ju małe nie są i trawa dalej jak była tak jest, sądzę, że zostanie już na zawsze. Oczywiście co chwilę pływa jakiś urwany kawałek ale jestem gotów wyciągać choćby co godzinę urwane liście. Podoba mi się valisneria w tym akwa :roll: o lampie UV-C myślałem ale uznałem, że to bez sensu. Sterylizować wodę aby pozbyć się minimum glona? Nieeee, wolę przy podmiance przetrzeć kamienie gąbka.

Shaper
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 16, 2012 3:46 pm
Lokalizacja:

Pierwsze małe Malawi

#62

Post autor: Shaper »

Glony w malawi to głównie kwestia skuteczności podmian wody. Wraz ze wzrostem ryb poziomy azotanów będą powoli rosły, a to wesprze glony. Światło raczej selekcjonuje które glony się pojawią.

Jakość wody to główny temat w Malawi - szybka przemiana materii i w zbiorniku z kontrolowanym przerobieniem dwa tygodnie bez podmiany to już ryzyko dla życia ryb.

U mnie stado helmetów daje glonom radę, nie potrzeba UV.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pierwsze małe Malawi

#63

Post autor: Lech-u »

Shaper pisze: sob mar 31, 2018 2:20 pmGlony w malawi to głównie kwestia skuteczności podmian wody.
A czy przypadkiem glony nie są ozdobą w akwarium Malawi?
Ja uważam, że glony są OK.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Pierwsze małe Malawi

#64

Post autor: marcinzabki29 »

A jakby zrobić hydroponikę do Malawi?
Pozdrawiam Marcin

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Pierwsze małe Malawi

#65

Post autor: Karolus »

Ponoć to najlepszy sposób na poprawę filtracji, widziałem na forum malawi takie zdjęcia gdzie nad tylną częścią zbiornika były mocowane donice z keramzytem a w tym wsadzone jakieś zielska. Pompa wymuszała przepływ wody, a że donica była nad akwarium to nawet jakieś zatkanie odpływu nie groziło powodzią
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred

Autor
Medalik

Pierwsze małe Malawi

#66

Post autor: Medalik »

O hydroponice też wiele dobrego słyszałem, ja póki co nie mam problemów z wodą. Regularne podmiany, brak przerybienia, karmienie z głową i serio woda sama trzyma parametry. Glon w Malawi był i być musi, ryby go skubią, a odpowiednio utrzymany na kamieniu jest ozdobą. Można też dodać barwnika niebieskiego, zdecydowanie ogranicza wzrost glonów.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Pierwsze małe Malawi

#67

Post autor: marcinzabki29 »

Medalik pisze: sob mar 31, 2018 8:18 pmMożna też dodać barwnika niebieskiego, zdecydowanie ogranicza wzrost glonów.
Masz na myśli oświetlenie?
Pozdrawiam Marcin

Autor
Medalik

Pierwsze małe Malawi

#68

Post autor: Medalik »

Miałem na myśli raczej sól z niebieskim barwnikiem albo Zoolek Blue Ichtio.

Tropical ma sól z niby filtrem UV, w magiczne właściwości nie wierzę ale glon faktycznie pomaga opanować. Testowałem też tańszy odpowiednik z dako artu, efekt podobny ale łatwo jest przesadzić i zrobić granatową wodę, a nie delikatnie błękitną.
Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2018 9:26 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Pierwsze małe Malawi

#69

Post autor: Komarowa »

Kolega Miro cos wdpomnial o niebieskim barwniku ale to chyba chodzilo o kupe :-D
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Shaper
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 16, 2012 3:46 pm
Lokalizacja:

Pierwsze małe Malawi

#70

Post autor: Shaper »

Lech-u pisze: sob mar 31, 2018 5:41 pmA czy przypadkiem glony nie są ozdobą w akwarium Malawi?
Ja uważam, że glony są OK.
Kwestia gustu.
ODPOWIEDZ