Moja amerykańska setka:)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#31

Post autor: DanielP »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Moim zdaniem, aby można było wpuścić ryby do "świeżego" zbiornika z zachowaniem "wspomagaczy" cyklu azotowego musi upłynąć minimum 3 tygodnie i skoro ktoś chce wpuścić wcześniej ryby to powinien liczyć się z tym,że mogą one iść na stracenie i żaden napowietrzacz tu nie pomoże. Monti18 na pewno nie wpuszczaj tam otosków poniewaz są to dość delikatne ryby.
Ostatnio zmieniony pn mar 04, 2019 8:36 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#32

Post autor: A.G.A. »

Zamiast starterów straceńców możesz wrzucić trochę mrożonego pokarmu , chociaż ja osobiście startuję zbiorniki na zwykłym pokarmie w płatkach.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#33

Post autor: Lech-u »

A ja radzę.
Cierpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#34

Post autor: A.G.A. »

Po około 3 do pięciu tygodni wpuszczam pierwsze ryby.
Możesz się wspomóc preparatem ( naturalnym) firmy azoo, dedykowanym do nowych zbiorników. Nazywa się super bakteria :) czy coś w tym stylu. Trochę śmierdzi koopą, ale się sprawdza.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#35

Post autor: monti18 »

No dobra chyba sie wstszymam z rybkami. Najblizsze plany to podmianka za tydzień 30%. Tylko te glony mi żyć nie daja mam pozwolic im rosnac narazie ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#36

Post autor: A.G.A. »

Nitki się nie pojawiły tylko pewnie przywędrowały z roślinami.
Ja bym z nimi nic nie robiła.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#37

Post autor: Wojtekxxx9 »

Komarowa pisze: pn mar 04, 2019 9:06 pm Trochę śmierdzi koopą
bakterie fotosyntetyczne to sie chyba nazywa. Najlepsze co mozna na start zbiornika

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#38

Post autor: monti18 »

Co do glonów to sa nitki i chyba krasnorosty taki jagby meszek na roślinkach. Co do tego pokarmu to jednorazowo troche podać?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#39

Post autor: A.G.A. »

Teraz daj szczyptę i za 2 -3 dni.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Moja amerykańska setka:)

#40

Post autor: JJP2 »

IMHO
1. Nie neguję potrzeby zamknięcia cyklu azotowego. To jest kanon z którym się nie dyskutuję. Ale.
2. Masz już bakterie w zbiorniku i jest ich tyle, że jakiś tam cykl azotowy się już odbywa a po 9-10 dniach powinien ogarnąć całość zbiornika w tym stanie jakim jest teraz.
3. Teraz chodzi o to aby tych bakterii było tyle aby zrównoważyć ilość "odpadów" dostarczaną do zbiornika.
Jeśli nie masz dostarczycieli tego związku to "nadmiarowe" bakterie przejdą w stan uśpienia a w skrajnym przypadku zginą. Na pewno same z siebie nie będą się namnażały w nieskonczoność. Po prostu nie mają co jeść.
4. Kolejno idąc dalej każdy kolejny dostarczyciel "goowna" to kolejne zachwianie równowagi zbiornika. Znów bakterie muszą się namnożyć do takiej ilości aby zeżreć to całe wyprodukowane "goowno". Czyli zbiornik dojrzewa razem ze zwiększaniem obsady. Dlatego ryby dokładamy stopniowo aby bakterie zdążyły się namnożyć w zbiorniku a jego równowaga tylko nieznacznie została zachwiana.
5. Te wszystkie płyny do startu zbiornika to jest pożywka dla bakterii ze wspomagaczem (czytaj - imitator turbogoowna - dlatego śmierdzi siarkowodorem) i w praktycznie każdym jest przepis: lać raz na tydzień ileś tam tego siuwaksu. Po co? Ano po to aby bakterie miały co żreć. Dlaczego raz na tydzień. Bo to jest czas potrzebny na wytworzenie tylu bakterii aby ogarnąć temat dostarczonej imitacji goowna. Z reguły na każdym też jest tabelka która ostatnie dawkowanie robi po 28 dniach a później to w zależności od potrzeb (jakich potrzeb -> pkt 4. i 7.)
6. Powietrze jest po to aby uniknąć efektu przyduchy i powinieneś go używać aż zakonczysz uzupełniać obsadę + tydzień.
7. Drugi filtr przydaje się gdy jeden/główny trzeba wyczyścić (nigdy nie czyścimy jednocześnie wszystkich filtrów w zbiorniku).
8. Stosuje się go (ten dodatkowy filtr) także aby wywołać ruch wody w miejscach gdzie nie dociera fala z deszczowni (to potencjalne miejsce gdzie będzie gromadził się syf a co za tym idzie będzie mało tlenu a dużo związków azotu).
9. W lato możliwość podania powietrza do wody jest zbawienna jeśli nie masz chłodziarki do wody (im cieplejsza woda tym trudniej w niej rozpuszcza się tlen -> trzeba go podać więcej niż daje deszczownia). A temperatury wody w zbiorniku nierzadko podchodzą do 30 stopni zwłaszcza pod deklem.
10. Rośliny (nie tylko te w akwarium ale prawie wszystkie) uwalniają tlen do wody a pobierają CO2 tylko jak mają światło. Brak światła -> pobieranie tlenu i wydalanie CO2 (mam kilka zbiorników i tam gdzie podaję dodatkowe powietrze nocą ryby są w całej wysokości zbiornika natomiast tam gdzie jest tylko deszczownia ryby w nocy grupują się bezpośrednio pod napowietrzoną warstwą wody).

A teraz na koniec. Gdzie to wszystko zobaczyć na szybko? Ano w sklepie akwarystycznym. Tam nie ma wymyślnych filtrów. Ot głowica AquaSzut 750 w 60 litrowym zbiorniku z jakąś starą gąbką i obowiązkowo napowietrzaczem. Czy w tej gąbce jest na tyle bakterii aby ogarnąć 40 czy 50 rybek? Raczej nie bo głównym siedliskiem bakterii w zbiorniku jest podłoże, którego w sklepie z reguły nie ma albo jest 5 mm pokolorowanego żwirku. Pralka bąbelkowa w środku zbiornika. Najtańszy sposób by uniknąć przyduchy i nikt nie myśli o cyklu azotowym.
Trochę goopie podejście bo ryby najlepiej się zaprezentują i będą miały najlepszą kondycję gdy woda praktycznie nie będzie się ruszała (tu potrzebne są filtry gąbkowe napędzane powietrzem) i podmiana 50% wody co 3 dni. No ale co 3 dni wylać po minimum 30 l wody z każdego zbiornika i jeszcze zapewnić pracownika, który to będzie robił? Never! Tyle kasy w kanał.

Wiem, że można pierwsze życie wpuścić nawet 1 dnia od zalania akwarium pod warunkiem, że będzie zapewnione dodatkowe napowietrzanie zbiornika, silniejszy prąd wody i podmiana 30-40% wody co dwa-trzy dni przez pierwsze dwa tygodnie.
Czy kwarantanna nowych ryb wygląda inaczej?
I dlatego też twierdzę, że spokojnie można w przyszłym tygodniu wpuścić pierwsze życie (np. 3-4 goopki) do twojego zbiornika.
Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2019 1:45 am przez JJP2, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#41

Post autor: monti18 »

Widze sa różne podejscia do pierwszego życia w akwarium. Sam jeszcze do końca nie wiem co zrobie. Narazie swiece po 6h filter chodzi grzalka ok wiec tylko czekać aż roślinki rusza. I martwić sie że ma sie glony :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


neva
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: śr sty 02, 2019 7:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#42

Post autor: neva »

Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie i mamy podobne dylematy. ;) Udanego startu życzę. :)

asterix123
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: śr mar 14, 2018 8:06 pm
Lokalizacja: otw

Moja amerykańska setka:)

#43

Post autor: asterix123 »

JJP2 widze ze mamy dokladnie takie samo podejacie do tematu startu akwarium .
Ja nigdy nie czekalem kilku tygodni zeby wposcic rybki. U mnie przy kazdym starcie akwarium ryby wpuszczem max 3 dnia oczywiscie nie wszystkie naraz tylko stopniowo po 2-3 sztuki, jednak zawsze do startu nowego zbiornika uzywam czeci wody z jakiegos działającego akwa.

Wiec ja bym nie czekal tylko pierwsze rybki już wpuszczał

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Moja amerykańska setka:)

#44

Post autor: JJP2 »

Ale może skoro jest to pierwsze akwarium to niech monti18 i neva poczekają.
Niech zrobią to po "bożemu".
Poobserwują cały proces (najlepiej z testami) aby później wiedzieć na co i kiedy można sobie pozwolić a czego unikać.
Nomen omen najwięcej ryb straciłem przy pierwszym zbiorniku.Zakładałem go klasycznie zgodnie ze sztuką. Ale nie straszę i nie mówię, że to jest źle. Wiele się przy nim nauczyłem. Wiele informacji i porad przekazali koleżanki i koledzy z tego forum (z innego też ;] ) i dzięki im za to serdeczne. :oklaski:

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#45

Post autor: monti18 »

Co z rybkami to jeszcze nie wiem. Jakies porady co do ataku glonów po starcie zbiornika ? Jakie podejmować dzialania ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Moja amerykańska setka:)

#46

Post autor: JJP2 »

Usuwać mechanicznie i czekać. Nie lać żadnej chemii.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#47

Post autor: Lech-u »

JJP2 pisze: wt mar 05, 2019 3:37 pm Usuwać mechanicznie i czekać. Nie lać żadnej chemii.
Zgadzam się. Tak zrób.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#48

Post autor: mariom222 »

JJP2 pisze: wt mar 05, 2019 1:28 am 1. Nie neguję potrzeby zamknięcia cyklu azotowego. To jest kanon z którym się nie dyskutuję. Ale.
2. Masz już bakterie w zbiorniku i jest ich tyle, że jakiś tam cykl azotowy się już odbywa a po 9-10 dniach powinien ogarnąć całość zbiornika w tym stanie jakim jest teraz.
3. Teraz chodzi o to aby tych bakterii było tyle aby zrównoważyć ilość "odpadów" dostarczaną do zbiornika.
Jeśli nie masz dostarczycieli tego związku to "nadmiarowe" bakterie przejdą w stan uśpienia a w skrajnym przypadku zginą. Na pewno same z siebie nie będą się namnażały w nieskonczoność. Po prostu nie mają co jeść.
4. Kolejno idąc dalej każdy kolejny dostarczyciel "goowna" to kolejne zachwianie równowagi zbiornika. Znów bakterie muszą się namnożyć do takiej ilości aby zeżreć to całe wyprodukowane "goowno". Czyli zbiornik dojrzewa razem ze zwiększaniem obsady. Dlatego ryby dokładamy stopniowo aby bakterie zdążyły się namnożyć w zbiorniku a jego równowaga tylko nieznacznie została zachwiana.
5. Te wszystkie płyny do startu zbiornika to jest pożywka dla bakterii ze wspomagaczem (czytaj - imitator turbogoowna - dlatego śmierdzi siarkowodorem) i w praktycznie każdym jest przepis: lać raz na tydzień ileś tam tego siuwaksu. Po co? Ano po to aby bakterie miały co żreć. Dlaczego raz na tydzień. Bo to jest czas potrzebny na wytworzenie tylu bakterii aby ogarnąć temat dostarczonej imitacji goowna. Z reguły na każdym też jest tabelka która ostatnie dawkowanie robi po 28 dniach a później to w zależności od potrzeb (jakich potrzeb -> pkt 4. i 7.)
6. Powietrze jest po to aby uniknąć efektu przyduchy i powinieneś go używać aż zakonczysz uzupełniać obsadę + tydzień.
7. Drugi filtr przydaje się gdy jeden/główny trzeba wyczyścić (nigdy nie czyścimy jednocześnie wszystkich filtrów w zbiorniku).
8. Stosuje się go (ten dodatkowy filtr) także aby wywołać ruch wody w miejscach gdzie nie dociera fala z deszczowni (to potencjalne miejsce gdzie będzie gromadził się syf a co za tym idzie będzie mało tlenu a dużo związków azotu).
9. W lato możliwość podania powietrza do wody jest zbawienna jeśli nie masz chłodziarki do wody (im cieplejsza woda tym trudniej w niej rozpuszcza się tlen -> trzeba go podać więcej niż daje deszczownia). A temperatury wody w zbiorniku nierzadko podchodzą do 30 stopni zwłaszcza pod deklem.
10. Rośliny (nie tylko te w akwarium ale prawie wszystkie) uwalniają tlen do wody a pobierają CO2 tylko jak mają światło. Brak światła -> pobieranie tlenu i wydalanie CO2 (mam kilka zbiorników i tam gdzie podaję dodatkowe powietrze nocą ryby są w całej wysokości zbiornika natomiast tam gdzie jest tylko deszczownia ryby w nocy grupują się bezpośrednio pod napowietrzoną warstwą wody).

A teraz na koniec. Gdzie to wszystko zobaczyć na szybko? Ano w sklepie akwarystycznym. Tam nie ma wymyślnych filtrów. Ot głowica AquaSzut 750 w 60 litrowym zbiorniku z jakąś starą gąbką i obowiązkowo napowietrzaczem. Czy w tej gąbce jest na tyle bakterii aby ogarnąć 40 czy 50 rybek? Raczej nie bo głównym siedliskiem bakterii w zbiorniku jest podłoże, którego w sklepie z reguły nie ma albo jest 5 mm pokolorowanego żwirku. Pralka bąbelkowa w środku zbiornika. Najtańszy sposób by uniknąć przyduchy i nikt nie myśli o cyklu azotowym.
Trochę goopie podejście bo ryby najlepiej się zaprezentują i będą miały najlepszą kondycję gdy woda praktycznie nie będzie się ruszała (tu potrzebne są filtry gąbkowe napędzane powietrzem) i podmiana 50% wody co 3 dni. No ale co 3 dni wylać po minimum 30 l wody z każdego zbiornika i jeszcze zapewnić pracownika, który to będzie robił? Never! Tyle kasy w kanał.

Wiem, że można pierwsze życie wpuścić nawet 1 dnia od zalania akwarium pod warunkiem, że będzie zapewnione dodatkowe napowietrzanie zbiornika, silniejszy prąd wody i podmiana 30-40% wody co dwa-trzy dni przez pierwsze dwa tygodnie.
Czy kwarantanna nowych ryb wygląda inaczej?
I dlatego też twierdzę, że spokojnie można w przyszłym tygodniu wpuścić pierwsze życie (np. 3-4 goopki) do twojego zbiornika.
sporo tu pożytecznej wiedzy dla mniej doświadczonych, fajny byłby taki specjalny, wysoko podwieszony wątek w którym można by grupować co ciekawsze wypowiedzi, takie złote myśli :)

neva
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: śr sty 02, 2019 7:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#49

Post autor: neva »

JJP2 pisze: wt mar 05, 2019 2:44 pmAle może skoro jest to pierwsze akwarium to niech monti18 i neva poczekają.
Niech zrobią to po "bożemu".
Poobserwują cały proces (najlepiej z testami) aby później wiedzieć na co i kiedy można sobie pozwolić a czego unikać.
Tak tylko krótko napiszę, żeby koledze wątku nie zaśmiecać, że ja akurat nie mam żadnych wspomagaczy i właśnie powoli i z testami (tylko tego na amoniak zapomniałam nabyć) planowałam to swoje akwarium wtstartować. :) Chociaż aktualnie rozważam wspomnianą wyżej "turbokupę". :D
Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2019 7:26 pm przez neva, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#50

Post autor: Lech-u »

Jeśli Akwarysta jest doświadczony to poprowadzi akwarium z pełną obsada ryb od pierwszego dnia.

Ale nie radzę mniej doświadczonym kolegom zaczynać od eksperymentów przyspieszających zakwaterowanie akwarium.

Lepiej to zrobić powoli, z głową i cierpliwie.

Postępując nierozważnie na początku można szybko wylądować w dziale Choroby lub w wątku o tytule "Pomocy..." .

A po co?
Ostatnio zmieniony śr mar 06, 2019 12:42 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#51

Post autor: monti18 »

Akwarium sobie dojżewa może coś z tego bedzie ale trzeba myśleć do przodu dlatego mam ze 2 pytanka :
1) testy mam ph,KH i GH planuje NO2, NO3 i PO4 czy wszystkie potrzebne wymienilem może jest coś zbędne?
2) oświetlenie narazie 2x24w t5 + odbłyśniki ,ale boki akwarium bardzo slabo doświetlone. Pytanie czy zastosować paski led czy poczekać i w przyszlości skonstrułować belke na power led?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#52

Post autor: Tygrys »

monti18 pisze: śr mar 06, 2019 11:10 am 1) testy mam ph,KH i GH planuje NO2, NO3 i PO4 czy wszystkie potrzebne wymienilem może jest coś zbędne?
Nie ,to są podstawowe testy,a najlepsze sa firmy sera i mają przejrzystą tabele kolorów,do odczytania poza ph i po4 bo tam są zielone .Jedynie tes po4 jest zbędny,ja używam testy sera ph kh gh no2no3
zawieszony profil

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#53

Post autor: monti18 »

Czyli wystarcza testy ph, GH, KH, NO2, NO3? Czy jeszcze jakies warto mieć na tym etapie akwarium?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#54

Post autor: Tygrys »

Tak, firmy sera. Sam je używam i jestem zadowolony.
zawieszony profil

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#55

Post autor: DanielP »

Testy o których mówisz w zupełności na dany moment Ci wystarczą.

neva
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: śr sty 02, 2019 7:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#56

Post autor: neva »

A test na NH3?

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#57

Post autor: DanielP »

Moim zdaniem są zbyteczne.

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#58

Post autor: monti18 »

Poszukuje jakiegoś fajnego korzenia do akwarium. Jaki wybrać aby pomagal utrzymać pH niżej 7?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#59

Post autor: DanielP »

Każdy korzeń powinien delikatnie zakwaszać wodę a reszta to kwestia gustu. Wybierz taki,który będzie Ci się podobał.
Ostatnio zmieniony czw mar 07, 2019 7:08 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
monti18
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 02, 2019 2:38 pm
Lokalizacja: Warszawa , Bemowo
Na imię mam: Bartłomiej

Moja amerykańska setka:)

#60

Post autor: monti18 »

Mam takie pytanko. Jak wymieniam na samo RO to powinienem cos dodać do wody? Czy jeśli puźniej planuje mieszać z kranem to nie trzeba ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moja amerykańska setka:)

#61

Post autor: Lech-u »

Ja daję czyste RO.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ