Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#121

Post autor: Dein »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Nop, to jest takie akwarium, które lepiej wygląda w ciągu dnia, niż nocą przy pogaszonych światłach. Trudno zrobić dobre zdjęcie, ale w ciągu dnia stanowi pewną ciągłość z roślinami w doniczkach, nie zasłania światła, stojąc pod oknem, słońce sobie gra w środku i na żywo cieszy to oko, na zdjęciach - mniej, bo cięzko stwierdzić, która roślina jest bliżej, ktora dalej, światłocień kłamie.
W rzeczywistości to jest bardzo żywy obrazek w ciągu dnia i mebel po zmroku. po zmroku brak tła przemawia na jego niekorzyść.

Obrazek

Dzięks za miłe komentarze. Są mobilizujące.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#122

Post autor: saintpaulia »

Po zmroku też niczego sobie, choć może się wydawać bardziej chaotyczne. Ale nabiera też mrocznego klimatu - a to zdecydowanie +.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#123

Post autor: Jola75 »

Super zbiorniczek.!!!

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#124

Post autor: Dein »

Gwiazda krewetkarium larva vashka white pearl. Nie wysiedlę jej na razie, bo jest fascynująca, w sumie dorosłej krewetce krzywdy nie robi, a na potomstwo się póki co nie zanosi. Kumpluje się ze świderkami, które robią się cokolwiek monstrualne ostatnio. Więc niech sobie mieszka. Druga taka sama mieszka w słoiku.

Obrazek
Obrazek

Sceny z życia pasiaków:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odkurzacz. Bardzo miły, ale przynajmniej raz w tygodniu spotykam go na dywanie.

Obrazek
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#125

Post autor: dune »

Piękne zdjęcia :)
A gwiazda juz pewnie niedlugo wyfrunie jak uchylisz pokrywę...na razie ma super ogonek :)
...tak mi się wydaje...

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#126

Post autor: Dein »

Ja przeczytałem w kilku miejscach, że taka larva może być larvą nawet przez kilka lat. Niestety nie wiem od czego zależy długość poszczególnych cyklów rozwoju vashki.

Dziękuję.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#127

Post autor: dune »

Masz Ty rację...znam kilka Larw które w tym stadium pozostają juz ładnych kilkadziesiąt lat :evil: na ważkach sie nie znam, wiem tylko ze są piękne i drapieżne :)

doczytałam...faktycznie - w zależności od gatunku i warunków klimatycznych trwa to od 2 tyg do 3 lat...no to masz okazję sie zaprzyjaźnic ze swoja gwiazdą :) zanim przejdzie te 15 stanów larwalnych...
Ostatnio zmieniony czw lip 29, 2010 1:20 pm przez dune, łącznie zmieniany 1 raz.
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#128

Post autor: saintpaulia »

Odkurzacz uroczy. I cóż dziwnego, że na dywanie - od tego odkurzacze chyba są? Pasiaki świetne. Ładnie się prezentują na liściach. To mi przypomina, że moim redkom listków nabyć muszę.
Larva vashi - cóż wygląda jak obcy, predator czy cóś.
Mech Ci pięknie rośnie!

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#129

Post autor: Dein »

W tym akwarium z grubsza wszystko ładnie rośnie, także nitki.
Oprócz majaki. Majaka jest w takim miejscu, że filtr w nią dmucha i tłamsi, a że to delikatne strukturalnie, to syfi się niemożliwie. Muszę ją zastąpić czymś lepiej przystosowanym.

Z vashką się oczywiście zaprzyjaźniam na bieżąco. Na początku tylko mnie zdenerwowała i szturchnąłem ją wykałaczką, bo sobie wyobrażałem, że zaraz mi wymorduje wszystko co się rusza. Jednak szybko oprzytomniałem.
Ostatnio zmieniony czw lip 29, 2010 1:43 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#130

Post autor: saintpaulia »

Jakoś przegapiłam, wiesz wogóle skąd się w szle wzięła?

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#131

Post autor: Dein »

Nie wiem. Tym bardziej, że dwie przynajmniej.
Musiała być na roślinie, tylko nie wiem której, bo nie dosadzałem nic od dawna. Musiały być od początku, tylko nie zauważyłem.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#132

Post autor: saintpaulia »

Ale masz roślinki z jakichś dzikich zbiorników wodnych? Ciekawa jestem jak ta Twoja perełka będzie się rozwijała :-P

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#133

Post autor: Dein »

Ja mam roślinkę z jeziorka, ale po pierwsze ona roślinka jest po ostrej kwarantannie, a po drugie pływa u krewetek dopiero dwa dni, a ważki zauważyłem 2 tygodnie temu.
Pozostałe rośliny są z mojego większego akwarium, z Allegro z domowego akwarium, a majaka jest ze sklepu, w którym są otwarte drzwi i zbiorniki niektóre niekryte. Kiedy tam byłem, w sklepie było moc komarów, więc może i ważka się zaplątała.

Michał_P
Zapaleniec
Posty: 316
Rejestracja: czw paź 01, 2009 5:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#134

Post autor: Michał_P »

Hmm, a może majake zamienić miejscem z jakąś inną rośliną? Szkoda by jej było :(

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#135

Post autor: Dein »

Nie szkoda, bo nie wygląda już tak, jak na zdjęciach. Jest wciśnięta za kamień i blada. Jak heternatera się rozrośnie, to ją tam poprowadzę, bo nie chcę mieć za dużo różności w tym akwarium.
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#136

Post autor: mat25 »

Super zdjęcia, możesz zdradzić czym je robisz? jakaś lustrzanka?
Mateusz

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#137

Post autor: Dein »

Do jakości lustrzankowej sporo tym zdjęciom brakuje.
Mam takiego starawego już trupa-cyfrówkę, któremu lekko matryca siada z powodu ilości napstrykanych zdjęć. O lustrzance marzę wielce, ale zawsze mam jakieś ważniejsze wydatki.
To jest Sony DSC-H3. Bardzo przyjemny w użytku, poręczny, intuicyjny, nieskomplikowany, z przyzwoitym makro, a przy tym niedrogi.
Mam swój sposób na zdjęcia zwierzaków jakichkolwiek - na stałe mam ustawiony tryb "seria". Jednorazowo robię kilka zdjęć za jednym razem i zazwyczaj przynajmniej jedno z nich jest zadowalające.
Zdjęcia robię w wysokiej rozdzielczości. Zmniejszam i obowiązkowo ostrzę w programie do grafiki, bo jednak zmiana rozmiaru zawsze pociąga za sobą straty w ostrości. Poza tym zabiegiem nie majdruję nic, żeby je podrasować, więc jak widać po efektach - aparat do celów amatorskiego fotografowania akwarium nadaje się dobrze. Jednak dla profesjonalisty z lustrzanką na pewno żadna rewelacja. Widać szumy, piksele, etc.
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#138

Post autor: mat25 »

no kurcze a ja ze swoim olympusem fe-340 nie mogę sobie dać rady, może spróbuję tak jak ty robisz ;)
Mateusz

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#139

Post autor: Dein »

Łiiiiiiiiiiiiiiiii!

ObrazekObrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#140

Post autor: saintpaulia »

Zdjęcia rewelacyjne, a obiekt - wow. Na pierwszej dużej fotce - kosmos - jaka wstydliwa :mrgreen: I co teraz z Łiiiii :-P

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#141

Post autor: Dein »

Strasznie powoli jej się skrzydła prostują. Pewnie dlatego, że wylinkę przejszła w wodzie, nie miała jak wyleźć i zastałem ją przytopioną. Dopiero jak podsunąłem patyczek, udało jej się wygramolić. Jest taka mądra!

Stoi sobie na oknie, schnie we własnym tempie, ja jej nie poganiam. Jak będzie gotowa, to sobie poleci w świat. Widziałem bardzo podobną kilka dni temu, na trawniku pod blokiem, więc może nie przywędrowała wcale na roślinkach.

Obrazek

To jest ta, która siedziała w słoiku z nadwyżkami wgłębki i mchu i ze złymi helenkami. Całość stała cały czas na oknie, w upały prawie woda parowała i kipiała od tlenu wydzielanego przez wgłębkę. Woda zakwitła, narobiło się jakichś małych stworzeń, najwyraźniej jadalnych ( http://yfrog.com/2tdsc06359jj ). Larva szybko urosła i włala.
Drugą, tę z krewetkarium, przed chwilą wypatrzyłem. Ssała filtr i chyba nie ma za bardzo co jeść. Nie wygląda, żeby się miała rychło przeobrazić. Powinienem ją przełowić, ale się jakaś dzika zrobiła i chowa się całymi dniami.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#142

Post autor: JPK »

Ale potfffur :mrgreen:
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#143

Post autor: saintpaulia »

Ciekawe żyjątko i faktycznie zmyślne. Żeby Ci się ta druga nie zagłodziła :x

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#144

Post autor: Dein »

Dzisiaj już się pięknie wybarwiło, więc widać, co to za gatunek - tężnica wytworna.
Niestety skrzydła chyba już takie zostaną. Przeczytałem, że toto akurat nie poluje w locie, tylko żeruje na roślinkach, bijąc mszyce i inny tani badziew. Tedy puściłem ją na swoją balkonową dalię, na której mszyców dostatek.

A tutaj jeszcze z rana, fulwypas kolor:

Obrazek

Foxy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 24, 2010 5:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#145

Post autor: Foxy »

Przepiękne stworzenie! Jak się zachowała po wypuszczeniu na balkon? Potuptała sobie w świat czy raczej świat ją przytłoczył i siedzi, gdzie ją zostawiłeś?
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#146

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ekstra zdjęcia :) I w ogóle bardzo ciekawa sprawa do obserwacji.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#147

Post autor: Dein »

Foxy pisze:Przepiękne stworzenie! Jak się zachowała po wypuszczeniu na balkon? Potuptała sobie w świat czy raczej świat ją przytłoczył i siedzi, gdzie ją zostawiłeś?
Siedzi na patyczku, z którym ją przeniosłem i się gapi.
W takiej postaci, ze zmemłanymi skrzydłami, jest bezbronna zupełnie, więc wcale się jej nie dziwię, że siedzi bez ruchu i udaje, że jej nie ma.

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#148

Post autor: Dein »

Zdjęcia aktualne różne, przy czym krewetkarium z białym rybem od dwóch miesięcy dobrych czeka na to, aż mi wena jakaś przyjdzie i je urządzę jakoś sensowniej. Większe akwarium za to - trochę łyse, bo dzień po przycince radykalnej. Jakoś się uspokoił ten baniak i od dłuższego czasu nie sprawia żadnych przykrych niespodzianek - ni glonów, nie wybuchu syfów podgruntowych i nawet chwilowo wszyscy zdrowi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#149

Post autor: Władek Pompka »

Dein


tak po zimie się przebudziłeś????


hehehe


:)
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Autor
Dein

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#150

Post autor: Dein »

Przebudzenie Śpiącej Królewny. Taka książka nawet jest, mocno sado-maso.
Tak naprawdę jeszcze śpię, Władku, Drogi Władku. Zmuszam się do aktywności jakiejkolwiek, wbrew zegarowi biologicznemu.
Awatar użytkownika

daro_231
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: czw lut 03, 2011 10:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje sześćdziesiątki i wszystko inne

#151

Post autor: daro_231 »

Wielki pozytyw :) od razu widać, że zbiornik jest dopieszczony. Ładne makro krewetek. Nie czytałem jeszcze wcześniejszych postów i nie wiem czy padła odpowiedź, jakim modelem aparatu robisz zdjęcia?
ODPOWIEDZ