Amazonia Endera

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Amazonia Endera

#1

Post autor: Ender »

Jakoś ostatnio mam ogrom wolnego czasu :) więc chciałem się pochwalić swoim baniaczkiem :)
ostatni założony jakieś 4 miesiące temu (przesiadka z 112 l) oczywiście koncepcji było kilkanaście, ale ta które jest teraz najbardziej mi się podoba i raczej już będzie sie rozwijało do bieżącej aranżacji.

Troszkę techniki:\
szkło - Wromak
pokrywa - Wromak
Świetlówki - 2 x 30 W (1x Aqua Glo 1x Flora Glo) mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości uda mi się dołożyć jeszcze dwie dodatkowe.
Filtr zew - Tetra kubełek 700 tka
Filtr wew. AQuel (wraz z napowietrzaniem )
Grzałka 150 W z termostatem

Roślinki: trudno mi napisac o wszystkich bo niektóre nie mama pojecia jak się nazywają.
- Lotos czerwony
- Hydrophilia difformis
- Microsorum pteropus "Windelov"
- Ludwigia glandulosa
- Orzech Wąskolistny (Hygrophila salicifolia)
- Eleocharis acicularis
- Echinodorus peruensis
- Nurzaniec
- Gałęzatka (część jako chodniczki)
- Mech Jawa Moss
- Anubias Big nana
- Coś takiego w lewym dolnym rogu
- Amazonki
- Alternanthera reineckii lilacina (zielona)
- Pistie
Dobrze, że zbieram metki :)

Ozdoby
- korzeń IMO
- korzeń miłorząb japoński (mimo że iglasty)
- korzeń wrzos albo coś podobnego (ten duży)
- kilka nierozpuszczalnych kamieni

Nawozy
BRAK

rybcie tylko GUPIKI. sporo gatunków (troszkę pod hodowlę)

co sądzicie ?? :)
oczywiście to nie koniec - najbliższe plany to: dołożenie jarzeniówek, ścieżka i zagłębienie przy przedniej szybie. może jeszcze jeden spory korzeń.

odpukać ale baniak fajnie się rozwija. teraz szukam jeszcze niskopiennych roślin.
czekam na opinie (krytyka mile widziana) .
PS. Sorry za jakość zdjęć.
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 10:45 pm przez Ender, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Amazonia Endera

#2

Post autor: Drottnar »

Akwarium ładne - kojarzy mi się tą swoją pstrokatością z puszczą amazońską, więc chyba dobrze? :) Ładnie te rośliny kontrastują z jasnym podłożem, ale czy gupole go nie zabrudzą za bardzo?

Co do uwag - ja bym wywalił filtr wewnętrzny, albo dał mniejszy - zajmuje masę miejsca, a nie jestem pewien, czy jest tak niezbędny. 700tka powinna dać radę takiemu zbiornikowi również w kwestii napowietrzania (przez ruch wody - skuteczniejsze niż wpuszczanie bąbelków do wody). I druga kwestia to grzałka - do zdjęć proponuję ją umocować a najlepiej wyjąć ze zbiornika :D

Jeśli chodzi o Twoje plany - jak dodasz oświetlenie, to wzrośnie zapotrzebowanie roślin na CO2 i nawozy. Jeśli chcesz zachować zbiornik bez chemii jak teraz, to proponowałbym pozostać przy obecnym oświetleniu - jeśli rośliny ładnie rosną i nie marnieją, to po co ulepszać?

Dein

Re: Amazonia Endera

#3

Post autor: Dein »

Jak dla mnie - super. I nawet uzasadnię :P
Po pierwsze - fajny efekt, zdrowo i naturalnie wyglądające rośliny bez jakichś super środków technicznych i nawozów. Naczy się - dobrze dobrana zieleń.
Po drugie - bardzo przyjemna ale i praktyczna kompozycja. Bo miejscami jest/ będzie zarośnięte, ale sporo też przewidziałeś miejsca do pływania. Oryginalnie to wygląda i nawet nie wiem za bardzo czym się wyróżnia spośród innych niezłych kompozycji, ale się wyróżnia.
Po czecie - bo czymasz gupiki, a gupiki są fajne :mrgreen:

A z czego jest tło? Gotowe czy sam zrobiłeś? Dobrze wpływa na ogólną estetykę akwarium.

No i tak w ogóle miłorząb iglasty nie jest. Mam jeden niemal pod balkonem i uważam, że ma jedne z fajniejszych listków, jakie natura zaprojektowała.
Awatar użytkownika

Autor
Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Amazonia Endera

#4

Post autor: Ender »

Hmm Drocie :)
świetlówki muszę dołożyć aby było trochę jaśniej. niestety widząc ile wciąga taka duża gąbka muszę ja pozostawić.... ogrom najmniejszych odchodów organicznych... nawet nie chodzi o jej wielkość tylko o jej powierzchnie ssącą (dziwnie to brzmi). podłoże zawsze jest czyściutkie. gąbka wciąga odchody gupików.
Dein. dzięki za słowa otuchy. akwarium w rzeczywistości prezentuje się jeszcze bardziej efektownie. Gupikii są extra :) a tło kup0ilem gotowe ale takiego wzoru szukałem miesiąc. a miłorząb nie jest iglasty (Fopa) :P
:x :P

krytykx
Uczestnik
Posty: 41
Rejestracja: czw sty 22, 2009 11:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Amazonia Endera

#5

Post autor: krytykx »

bardzo ładne , zadbane akwarium :)
ODPOWIEDZ