[96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
jerrymagu

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#31

Post autor: jerrymagu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Majszczur pisze:Może być też tak, że się w ogóle nie okopie :-P
Moje się nie okopały, a maluchy pływają :wink: Czasem zależy to od stopnia poczucia bezpieczenstwa.
potwierdzam, może tak być

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#32

Post autor: ppaula2 »

No moja powinna się czuć bezpieczna :)
Króluje w akwa nad całą obsadą :)
Fajna zadziorna z niej :twisted:
Muszę jej jakieś imię wymyśleć....
Samca mój mąż ochrzcił "zabijaka". A ja bym go nazwała "wara" :D

Autor
jerrymagu

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#33

Post autor: jerrymagu »

to może aby skojarzyć te dwie rzeczy o których pisałaś warto go nazwać:
Tomb Rider

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#34

Post autor: ppaula2 »

xxx
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 1:52 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
rafkasopel

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#35

Post autor: rafkasopel »

Witam ,

Tak jak pisałem wcześniej ( rozmnażanie ), w obu twoich wątkach nie widziałem zdrowej ryby aż dziwne że nie zwrócono na to uwagi bo wątek ma już ze 2 tyg.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob cze 05, 2010 7:14 pm przez rafkasopel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Maniac
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: czw paź 15, 2009 2:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#36

Post autor: Maniac »

Zgadzam się z Soplem ... niech ktoś spojrzy na brzuch tej pani, czyżby był wklęsły? proponuje nakarmić mrożonką zawierającą ze 2 krople soku z czosnku (artemia najlepiej chłonie) , a dodatkowo przestał bym karmić ochotką a zwłaszcza firmy katrinex ( mogę się mylić ale tak objawia się zarobaczony i przetłuszczony żołądek u łybków :-( ). trzeba pamiętać w jakich warunkach żyją nasze A... pociechy jałowe kwaśne wody a więc tłuszcz i duże ilości krwistego białka nie występują, artemia salina , oczlik, szklarka, kryl moina, daphnia to są dobre pokarmy dla A. ochotka rzadziej.
PS: IMHO ofcourse :mrgreen: ... NOSEM :evil:

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#37

Post autor: ppaula2 »

Ja nie wiem czy ochotką były karmione. Ja im ochotki nie dawałam.
Osoba która mi je dała miała je już jakiś czas. I raczej nie narzekała na to, że są chore.
To mnie zmartwiliście :(
A może tak akurat zdjęcia wyszły?
A samczyk? Też z nim coś nie tak?

[ Dodano: Sob Cze 05, 2010 9:14 pm ]
rafkasopel bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą rozmowę telefoniczną :)
Mam nadzieję, że udało nam się wspólnie dojść do tego prawdziwego problemu.
Zastosuję się do Twoich rad i mam nadzieję, że już wszystko będzie dobrze.
Dziękuję raz jeszcze.

Autor
rafkasopel

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#38

Post autor: rafkasopel »

Maniac pisze: Zgadzam się z Soplem ... niech ktoś spojrzy na brzuch tej pani, czyżby był wklęsły? proponuje nakarmić mrożonką zawierającą ze 2 krople soku z czosnku (artemia najlepiej chłonie) , a dodatkowo przestał bym karmić ochotką a zwłaszcza firmy katrinex ( mogę się mylić ale tak objawia się zarobaczony i przetłuszczony żołądek u łybków :-( ). trzeba pamiętać w jakich warunkach żyją nasze A... pociechy jałowe kwaśne wody a więc tłuszcz i duże ilości krwistego białka nie występują, artemia salina , oczlik, szklarka, kryl moina, daphnia to są dobre pokarmy dla A. ochotka rzadziej.
PS: IMHO ofcourse :mrgreen: ... NOSEM :evil:
FYI.
Zaczynasz mnie Łuka przerażać
Masz podsłuch na mojej komórce ???
Normalnie słowo w słowo ...

A na poważnie jest jeszcze jeden ważny problem:
Jak ktoś zaczyna bawić się w pielęgniczki wiadomo że chcę dla nich jak najlepiej.
Dostaje sporo podpowiedzi głównie miękka woda podmieniaj RO.

RO - wyjściowe pH to 6 i nic poza tym ta woda nie posiada, czysta wyjałowiona bez żadnych wartości mineralnych.
Taka podmiana wiąże się z tym, że czysta osmoza wyciągnie wszystko co jej będzie potrzebne właśnie z RYB oraz ROŚLIN po to aby wyrównać swoje wartość do panujących w zbiorniku.

PAMIĘTAJMY ŻE DECYDUJĄC SIĘ NA RO MUSIMY DODAĆ MINERALIZATOR.
Ja dla przykładu używam minerałów firmy AQUA-ART od lat i jestem zadowolony.
Inaczej dolana osmoza 100% wyjałowi wszystko co się da po to aby się uzbroić w minerały których pełno w zbiorniku a których jej brakuje.
Można też 2/1 rozrobić z odstaną kranówką patentów jest trochę, ale nigdy 100% RO.

Mam nadzieję że ten NIERÓB jak wstanie łaskawie około 18.00 to Wam jeszcze jakoś ładniej to naświetli swoim chemicznym językiem. ... NOSEM... :evil:


Pozdrawiam.
Rafał.

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#39

Post autor: ppaula2 »

xxx
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 1:51 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 2 razy.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#40

Post autor: Jola75 »

Śliczne maluchy, przeżyłaś klęskę, wiec cieszę się że w końcu coś dobrego, trzymam kciuki za maluchy, niech się chowają zdrowo. Pozdrawiam

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#41

Post autor: ppaula2 »

Hahaha!
Powiem Wam ciekawostkę :)
Dziś druga samica wyprowadziła swoje maluchy z kokosa. Przed chwilą je zauważyłam :P :mrgreen: :evil: :twisted:
Bardzo się cieszę :wink:

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#42

Post autor: froster »

ppaula2 pisze:Hahaha!
Powiem Wam ciekawostkę :)
Dziś druga samica wyprowadziła swoje maluchy z kokosa. Przed chwilą je zauważyłam :P :mrgreen: :evil: :twisted:
Bardzo się cieszę :wink:
hehe masz zdolnego samca ;)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#43

Post autor: JPK »

Proszę mnie wpisać na listę chętnych na młode :mrgreen:
Mówię zupełnie serio.
450l + 112l :)

Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#44

Post autor: Artexo »

Ja drugi w kolejce chętnych na maluszki... Masz rękę do Apisto :grin:

Autor
jerrymagu

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#45

Post autor: jerrymagu »

Panowie, Panowie......... pierwszy w kolejce to chyba rafkasopel jest :cool:
Wszak nie ma większej rzeczy jak komuś życie uratować. :evil:

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#46

Post autor: Jola75 »

jerrymagu pisze:Panowie, Panowie......... pierwszy w kolejce to chyba rafkasopel jest :cool:
Wszak nie ma większej rzeczy jak komuś życie uratować. :evil:
Popieram :D

Cieszę się bardzo PPaula :D

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#47

Post autor: ppaula2 »

Ojej.
Jak dobrze :)
Ja już powoli zaczynałam się martwić co zrobię z maluchami jak podrosną :)
A tu proszę. Tyle chętnych....
To trzymajcie kciuki aby odchowało się jak najwięcej sztuk.
W tym drugim miocie widziałam jak na razie 4 szt. Ale wiem, że ciężko je dostrzec tak wiec zapewne jest ich dużo więcej.
A są takie maluszki. Przypominają mi plemniki (główka z ogonkiem). Bo te starsze już jak ryby wyglądają. Nawet płetwy grzbietowe im widać :)

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 9:01 am ]
Nie wiem co się wydarzyło w nocy :(
Wczoraj podejrzane wydawało mi się zachowanie matki do starszego narybku. Nie wiedziałam czy próbuje maluchy w pyszczek wziąć czy je gania. Ale chyba tak dużych maluszków ok 1 cm samica ok 4 cm nie weźmie, nie?
Dziś rano jak zapaliłam światło a większa samica siedziała przy filtrze na górze terytorium mniejszej samicy. Nie była w swoim kokosie do którego wchodziły inne ryby i samiec kakadu też. Młodych wczorajszych nigdzie nie widać. Za to młode starsze są odrzucone przez matkę, która walczy z drugą samicą ale non stop chowa się do kokosa. Zastanawiam się teraz czy:
1. Młode wczorajsze zostały zjedzone (zabite)?
2. Młode wczorajsze zostały skradzione przez mniejszą samicę?
3. Mniejsza samica odbyła następne tarło i to jest powodem jej siedzenia w kokosie?
Dodam tylko, że samiec zachowuje się do większej tak samo jak zachowywał sie po tarle z młodą jakieś 3 tyg temu. Czyli bije i gania większą samicę. A większa samica próbuje zabić starszy narybek :/
Nie ingeruję w to bo tak jak już powiedziałam - zostawiam wszystko naturze. Uważam, że w ten sposób przetrwaja tylko najsilniejsze ryby. A młode-starsze radza sobie całkiem nieźle, choć nie wiem ile tak wytrzymają bez nadzoru matki. Drugich maluchów nie widzę, więc pewnie ich nie ma :(
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#48

Post autor: Bożena »

No trudno. Siła wyższa a natura zrobi swoje. Jak widać warunki mają dobre do rozmnażania, więc pewnie za chwilę znowu będą małe.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Autor
rafkasopel

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#49

Post autor: rafkasopel »

OK paula skoro nalegasz to z miłą chęcią coś dodam.
Zaznaczam jednak że są to moje własne obserwacje a nie powielanie przeczytanych materiałów (widzę że na forum to standard) ale wracając do tematu.

Jeżeli samica ma drugą ikrę w krótkim odstępie będzie mocno przeganiała swoje dotychczasowe młode które są mocno przywiązane do kokosa gdyż to ona sama je tam zaganiała.
Więc one instynktownie wracają do miejsca w którym zawsze były bezpieczne jeżeli tak faktycznie jest że samica ma drugą ikrę to te młode już są dla niej nie ważne po prostu zostały porzucone.
A co więcej stwarzają teraz zagrożenie dla ikry więc wyrodna matka przegania je z okolic kokosa co może za którymś razem doprowadzić do wiadomo czego.
Małe próbują wrócić do swego bezpiecznego gniazda nie wiedząc o co chodzi przecież jeszcze niedawno sama je tam zaganiała a teraz sądzi że czają się na jej nową ikrę.

Mogły zostać również podebrane przez drugą samicę (lub zabite).

Często się zdarza że przy narybku jeżeli oboje rodzice się nie dogadują w kwestii wspólnej opieki zaczyna się walka o dominacje nad stadem (według moich obserwacji w 80% przypadków jedno po prostu odpuszcza) ale jak żadne nie daje za wygraną podkradają sobie na wzajem maluchy (i jest tak że jedno zostaje złapane w pyszczek i przeniesione a następne już może przez przypadek zostać w pysku zgniecione widziałem takie wojny parę razy).

A może to żaden z tych przypadków może tym maluchom jakiś parametr wody nie odpowiadał może pokarmu było za mało albo nie zbyt wydajny jak na ich potrzeby........................................................................

Jeszcze jedna uwaga:
Dużo sklepów oferuje ryby w złej kondycji podejrzewam że stąd też też się wzięło trzymanie/kupowanie haremów bo samice są słabsze i może któraś odpaść a rzadko która z apistogramm jest haremowa (moim zdaniem kakadu jak najbardziej nie jest) to też może być problem panie się nie dogadują a samiec nimota nie potrafi nad tym zapanować.

Trzeba spędzić wiele godzin na obserwacji tych ryb a i tak nie wiele się z tego zrozumie moim zdaniem są bardzo trudne w ROZKMINCE para parze nie równa odmiana odmianie też itd. , itp.

Pozdrawiam.
Rafał.

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#50

Post autor: ppaula2 »

rafkasopel, bardzo ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :) Twoje zdanie jest dla mnie ważne, gdyż zakochałam się w apistogammach, a wiem i widzę, że na ich temat masz ogromną wiedzę, dzięki której ja też mogę się czegoś nauczyć.
Wczoraj jerrymagu sugerował mi podobnie abym zrezygnowała z drugiej samicy.
Pan kakadu radzi sobie z dziewczynami bo jak wojna się zaczyna to on wkracza między nie i je rozdziela. Ale zastanawiam się dlaczego zawsze źle traktuje jedną z samic (nota bene byli razem w innym akwarium juz jakiś czas bo samca i tą źle przez niego traktowaną samicę dostałam razem).
Wczoraj czasami maluch mi przemkął przez akwarium, ale na terytorium drugiej samicy, która próbowała je przyatakować. Udawało im się ujść z życiem. Dziś rano jeszcze nie widziałam żadnego. Może są poprostu dobrze ukryte. Mam nadzieję, że nic im się nie stało...
Żadnych zmian w akwarium nie było. Parametry wody ok i stałe bo właśnie jestem przed podmianką. Tak więc chyba nie to :/

Autor
rafkasopel

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#51

Post autor: rafkasopel »

ppaula2 pisze: nota bene byli razem w innym akwarium juz jakiś czas bo samca i tą źle przez niego traktowaną samicę dostałam razem
to ryby z charakterem miałaś samicę po czym nabyłaś od kogoś tam parkę jeżeli to było rodzeństwo i chłopak poczuł obcą laskę to norma.

Nawet nie wiesz jakie miałem zagwostki że apisto mają niektóre instynkty podobne do ludzi.
Opisze to zwykłym prosty językiem:
Woli bzyknąć obcą dziewczynę niż siodtrę to norma.
Strasznie trudnym tematem było kiedyś parowanie, jak dla mnie wyglądało to tak że prawie jak ludzie muszą się zakochać inaczej nic z tego nie będzie (podmienialiśmy po parę samic na zmianę i nic) a gupikowi dasz pierwszą lepszą i gitara.

Myślę że Aleksander i Maniac to potwierdzą bez problemu znają moje podejście do apisto oraz kombinacje i obserwacje którymi się dzieliłem z Nimi na bieżąco.

Pozdrawiam.
Rafał.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#52

Post autor: Bożena »

rafkasopel ta parka była ode mnie i nie była rodzenstwem. Obie dostałam , ale od innych userów. Ja nie nimi nie zachwyciłam i przekazałam dalej :) Faktem jest, ze przez ten czas u mnie nie interesowały się sobą bardzo.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#53

Post autor: ppaula2 »

Ze starszego narybku widuję od czasu do czasu jakiegoś malucha :)
Młodszych nie ma... :(
Za to mniejsza samica od ok 3-4 dni siedzi w kokosie okopana.
A większa samica dziś rano na moich oczach złożyła ikrę i zaraz się okopała.
Jutro chciał nie chciał muszę trochę pogrzebać w baniaku i zrobić podmiankę.... Postaram się to zrobić jak najbardziej delikatnie.
Co ma być to będzie :)
Ale kurcze, dochodzę do wniosku, że często mi się trą te kakadulce :D

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 12:22 pm ]
No i znów się doczekałam :)
Wczoraj mniejsza samica wyprowadziła ok 30 szt młodych z kokosa.
Większa okopała się tak mocno, ze mam wątpliwości czy uda jej się wyjść z kokosa :-P

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#54

Post autor: ppaula2 »

xxx
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 1:50 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

agaipiotrek
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#55

Post autor: agaipiotrek »

Fajne maleństwa ale fotki jakieś ciemne.. to przez tą herbacianą wodę czy robiłaś zdjęcia z lampą?
Wstaw więcej zdjęć całego akwarium.
A i dzięki za helenki już grasują wśród zatoczków :)

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#56

Post autor: ppaula2 »

Poprawiłam fotki (rozjaśniłam).
Nie wiem dlaczego wyszły tak ciemne :(
Czasami uda mi się zrobić fajne zdjęcia a czasami tak z d......
Chyba muszę zagłębić się w poradniku...
Jak zrobię ładniejsze fotki to wstawię. Ale muszę poczekać aż pozbędę się filtra awaryjnego (za jakiś tydzień), bo czekam aż kubełek mi dojrzeje. To on daje takie bąbelki na przedniej szybce.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 11:42 am przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#57

Post autor: Bożena »

to obie musimy iść w plener poćwiczyć :grin: moje za jasne wychodzą
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#58

Post autor: Jola75 »

Super maluszki, no i cieszę się że po tych perypetiach masz teraz z czego cieszyć i to hurtem :D

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#59

Post autor: ppaula2 »

xxx
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 1:49 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#60

Post autor: saintpaulia »

Całkiem już wyrośnięte te dzieciaczki, gratuluję. Akwarium wygląda ciekawie, fajnie by było obejrzeć całe. Herbaciany kolor wody dodaje mu uroku. Ciekawa roślinność :smile: Mi się jakoś z lisim ogonem nie powodzi, a szkoda, bo jak widzę w Twoim akwarium świetnie robi za tło. Przydałaby się jakaś fotka tatusia tych wszystkich malców. :P

Autor
ppaula2

Re: [96l] by Apisto from Paula (aktualizacja 28.07.2010r)

#61

Post autor: ppaula2 »

xxx
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 1:49 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ