Woda destylowana

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Woda destylowana

#1

Post autor: lipens »

Witam, chciałbym obniżyć sobie poziom GH ponieważ obecnie mam 16 a chciałbym trochę w dół zjechać żeby otoski mi nie padły i roślinki lepiej rosły. Wyczytałem że można do tego celu użyć wody destylowanej. Czy nie zaszkodzi ona roślinkom i rybkom w akwa? Mam akwarium 112l to ile powinienem tej wody destylowanej wlać żeby trochę zejść z GH?
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Woda destylowana

#2

Post autor: tompoz »

Nie rób tego! U mnie po podmianie na destylowaną, co prawda w znacznie mniejszym akwa, padły wszystkie krewetki.

Z tego co czytałem na kilku forach mój przypadek nie był odosobniony - może i twardość jest 0, ale zdarzają się w destylce jakieś wredne chemikalia, które potrafią dać zwierzakom popalić.

Przy Twojej wielkości zbiornika zainwestowałbym w filtr RO i stosowałbym z niego wodę do regularnych podmian.
Ostatnio zmieniony wt maja 10, 2011 5:38 pm przez tompoz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Autor
lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Woda destylowana

#3

Post autor: lipens »

hehe, no właśnie chyba tak uczynię. A jeszcze pytanko ile litrów powinienem robić rebularnej podmianki cotygodniowej?
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Woda destylowana

#4

Post autor: tompoz »

Ja robię 20-25%.
Pozdrawiam,
Tomek

Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Re: Woda destylowana

#5

Post autor: Qter »

a ja z ciekawośi tylko - jakim testem mierzyłeś te GH - paskowym czy kropelkowym?

pamietaj, że dając destylkę/RO wyjaławiasz akwarum więc powinienneś dodać odpowiednią ilość nawozów itp. uzdatniaczy oraz dodatkowo mozesz mieszać z kranowitem...

PZDR

Qter

Autor
lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Woda destylowana

#6

Post autor: lipens »

Kropelkowy JBL

Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Re: Woda destylowana

#7

Post autor: Qter »

Hej,

Ja u siebie ostatni pomiar GH robiłem w sierpniu 2009 ;) i wtedy wynosiło ono w około 13-nastu. Wodę podmieniam na odstany kranowit (jakieś 25%). Wszystko co chce mi rośnie i się mnoży.. Jak nie "musisz" to nie kombinuuj ;) Poczytaj sobie o twardościach GH, kH, PH.

PZDR

Qter
ODPOWIEDZ