Tester PH

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Tester PH

#1

Post autor: mimag »

Czy ktos sie spotkał z takim urzadzeniem uzytkował i ma obiektywną opinie? Cena jest bardzo atrakcyjna i wychodzi duzo lepiej niz kupowanie testów. Pytanie czy sprawdził by sie w zbiorniku słodkowodnym.
http://allegro.pl/ag181-miernik-tester- ... 06717.html
100x40x50 JUWEL RIO 180

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Tester PH

#2

Post autor: don_Vall »

Nie jest nic napisane o kalibracji tego testera.
Jeżeli nie jest Ci potrzebna dokładna wiedza o pH to może być. Ja bym takiego nie kupił. Są na allegro mierniki stałe pH z cyfrowym wyświetlaczem i dwupunktową kalibracją. W sumie przy tym nie jest napisane nic o sondzie. A przecież to najistotniejszy element.
Ja mam tester pH elektroniczny tego typu
http://allegro.pl/miernik-tester-baseno ... 99578.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety poleganie na nim to loteria. Kalibracja jednopunktowa i wytrzymuje 2 tygodnie. Gdybym nie miał drugiego to właściwie różnice pomiarowe mogłyby wynosić nawet 1.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Tester PH

#3

Post autor: mimag »

A widzisz .... o kalibracji nie pomyslałem faktycznie moze sie okazac po jakims czasie ze wskazania moga odbiegac od wlasciwych. Z drugiej strony przy stałym tescie tez nigdy nie ma pewnosci jego dokladnosci pomiaru. A czynnik nie ma podanej trwalosci i trzeba go na oko wymieniac.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Tester PH

#4

Post autor: sum »

Właśnie i ja szukałem jakiś informacji o kalibracji tego testu ale nic nie znalazłem.W instrukcji użytkowania jest jedynie opisany sposób kalibracji przy pomiarze poziomu chloru :arrow: http://instrukcje.aptel.pl/ag181_aptel_1170488.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; :(
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Tester PH

#5

Post autor: mimag »

Wiec jednak lipa a juz myslalem ze odkryłem ameryke
100x40x50 JUWEL RIO 180

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Tester PH

#6

Post autor: don_Vall »

Mój stały jest kalibrowany (nie mówię tu o takim jak od CO2). Bufor musisz niestety kupić i co jakiś czas kalibrację przeprowadzać.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ