Preparaty do zbijania PO4

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
meping
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Preparaty do zbijania PO4

#1

Post autor: meping »

Witam,

Jako że podmianami nie daję rady zbić fosforanów (spadły do 1 i nie mam siły walczyć dalej) myślę o sięgnięciu po chemię. Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z preparatami służącymi do tego celu? JBL oferuje preparat o nazwie phosex i opinie ze sklepów brzmią optymistycznie a nawet entuzjastycznie. Czy ktoś z forum go używał? Może coś o nim napisać? Jakie wrażenia?
Pozdrawiam
meping
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Preparaty do zbijania PO4

#2

Post autor: rudy1986 »

Ja kiedys dostalem na probe JBLb Phosex i powiem szczerze rewelacja, tylko pozniej musisz dokladnie wszystko wybrac z podloza i powylaczac filtry
Awatar użytkownika

Autor
meping
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Preparaty do zbijania PO4

#3

Post autor: meping »

Z tego co czytałem o tym preparacie, to raczej lepiej zostawić włączone i potem je wyczyścić. Czy uważasz, że taka opcja wchodzi w grę? Co prawda u mnie to i tak spora operacja logistyczna (kubeł unimax), ale z drugiej strony i tak mam zeolit do wymiany, więc co mi tam... ;-)
Pozdrawiam
meping
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Preparaty do zbijania PO4

#4

Post autor: rudy1986 »

Możesz tak zrobić tylko uważaj żeby nie stanął całkowicie. wczoraj pokazywalem kolega z pracy wpływ phosexa gry rozlozy sie w wodzie badziewny tropical
Ostatnio zmieniony czw mar 28, 2013 2:22 pm przez rudy1986, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
meping
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Preparaty do zbijania PO4

#5

Post autor: meping »

Oki. W takim razie zaaplikuję rano i będę pilnie monitorował przebieg kuracji... ;-)
Pozdrawiam
meping

Merlin59
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 7:34 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Preparaty do zbijania PO4

#6

Post autor: Merlin59 »

Ja zastosowałem Phos Guard firmy Seachem. Granulki wsypałem do jednej z komór filtra wewnętrznego. Opakowanie 250 ml ma wystarczyć do oczyszczenia 300 l wody. Na początek wsypałem 35 ml. Po kilku dniach watowate glony ustąpiły. Teraz po miesiącu znowu się pojawiają to wymieniłem porcję. 35 ml na 45 litrów wody. Opakowanie kosztowało 36 złociszy. W tym okresie pielęgniczki ramireza złożyły ikrę, żadna inna rybka nie zdechła więc chyba można polecić.
ODPOWIEDZ