Mętna woda

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Arek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: sob lip 21, 2012 9:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mętna woda

#1

Post autor: Arek »

Witam!
Od dwóch dni obserwuje zmętnienie wody w akwa i nie wiem czy to może być spowodowane :?
mam 112l odpalone dwa miesiące temu
Podłoże to aqua art substrate II +
filtr chodzi 24h na dobę w koszykach mam zeolit i ceramikę
parametry: testy paskowe
ph 6,8
kh 5
gh 8-10
No2 dzisiaj mierzone wskazuje 0,5
no2 10 bez zmian
podaje też co2 od 6 rano do 19
wodę podmieniam raz na tydzień 40% - 50%, co drugą podmianę dodaje bakterie easy life easystart
oświetlenie 3x 24W
w baniaku pływają 3 otoski są tez 4 helenki , roślin tez nie za wiele.
Obrazek na zdj nie widać tak bardzo tego zmętnienia
Awatar użytkownika

Jurgen
Zapaleniec
Posty: 221
Rejestracja: sob gru 01, 2012 7:35 pm
Telefon: 501083126
Lokalizacja:
Płeć:

Mętna woda

#2

Post autor: Jurgen »

A nie płukałeś może ostatnio filtru ?, dla mnie tak wygląda jakby bakterie nitryfikacyjne, poszły się...
Pijąc wódkę jedząc śledzie, będziemy silni jak niedźwiedzie.
Prawo Precyzji: Mierz mikrometrem, zaznaczaj kredą, tnij siekierą.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Mętna woda

#3

Post autor: grazdar1 »

Wyłącz co2 ,zaciemnienie akwarium na 2-3 dni [pełne -koc ,ręcznik ] -być może pierwotniak
wywal zeolit -zastąp go wkładem biologicznym- masz małą obsadę , sporo światła ,roślinki też potrzebują papu
zastanawia mnie fakt iż co tydzień podajesz bakterie nitryfikujące a poziom no2 masz na poziomie 0,5 co może świadczyć o słabej stabilizacji biologicznej -jaki litraż ? do jakiego mdelu filtra fzn 1 czy 2 ??
grazdar1
Awatar użytkownika

Autor
Arek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: sob lip 21, 2012 9:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mętna woda

#4

Post autor: Arek »

No w sumie grzebałem w filtrze (fzn2) ostatnio bo mi coś nie chciał działać po podmianie ale poprawiłem i oczyściłem tylko wirniczek i jest ok a co proponujecie zamiast zeolitu, bakterie podaje co dwa tyg.
no i z no2 nie wiem co zrobić bo utrzymuję się na tym poziomie i ni chu chu nie spada.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Mętna woda

#5

Post autor: grazdar1 »

Wkłady w twoim filtrze powinny wyglądać tak od dołu -gąbka [1cm-2cm],ceramika biologiczna,wata [fizelina 1cm]
ewentualnie gąbkę możesz nałożyć na wlot filtra i tym możesz zwiększyć pojemność wkładu biologicznego
nie płucz wkładów pod kranem -tylko w wodzie zlanej z akwarium
grazdar1
Awatar użytkownika

Autor
Arek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: sob lip 21, 2012 9:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mętna woda

#6

Post autor: Arek »

Wkładów nie płucze po d kranówką tylko tak jak napisałeś jeśli chodzi o kombinacje z wkładami to dzięki przetestuje :)
na razie spróbuje z bakteriami thx za pomoc
Awatar użytkownika

zamson
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 13, 2013 9:17 pm
Lokalizacja: Ursus
Płeć:

Mętna woda

#7

Post autor: zamson »

Ja taką samą wodę miałem gdy zakładałem akwarium. Po dwóch dniach po założeniu zrobiła się biała i mętna z dziwnym nalotem na powierzchni. Żwir jak i piasek dokładnie wygotowałem, dodatki takie jak korzeń kokos wyparzyłem. Miałem jeden problem brak funduszy, żeby akwa ruszyło w pełnej obsadzie roślinnej. Dopiero gdy zapełniłem zbiornik roślinami (dzięki pomocy ludzi z tego forum) woda po jakichś 7 dniach zrobiła się klarowna i teraz mogę cieszyć oko swoim szkiełkiem. Naczytałem się bardzo dużo na ten temat i wydaje mi się, że winna tkwiła w braku bakterii. Mam nadzieję, że Tobie też się uda :)
Baniak 90L
Paweł
ODPOWIEDZ