Kurz, pył w toni wodnej

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Psyho

Kurz, pył w toni wodnej

#1

Post autor: Psyho »

Witam

Nie wiem jak mam się pozbyć "kurzu" z wodyw mojej 112-ce tzn. w toni wodnej pływa dużo pyłków . Nie ma zmętnienia tylko coś w rodzaju kurzu. Jest to tak małe , że nawet ciężko sfocić. Czy jest to wynik słabej filtracji ( filtr kaskada Eheim 2041) czy taki po prostu jest urok LT-ków?

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kurz, pył w toni wodnej

#2

Post autor: Jerry »

Kup/weź od kogos kawalek waty akwarystycznej. Przeplucz w wodzie, dopchnij do swojego filtra po kilku godzinach będziesz miał wode krysztal :)
Wszystkim dookoła wciskam ta wate namiętnie (sam mam wsadzona we wszystkich swoich akwa i efekty sa rewelacyjne ;) Nie ma w mojej ocenie drugiego tak skutecznego medium do klarowania wody - a jednocześnie taniego ;)
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda

Shrimper
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 23, 2014 7:09 pm
Lokalizacja: Warszawa , Ursynów
Na imię mam: Filip
Płeć:

Kurz, pył w toni wodnej

#3

Post autor: Shrimper »

Zgadzam się z przedmówca. Wata wyłapie praktycznie wszystkie najmniejsze "syfki"
Sama wata jest tania i raczej łatwo dostępna.:)

Autor
Psyho

Kurz, pył w toni wodnej

#4

Post autor: Psyho »

Dzięki. Watę mam i z nią spróbuję. Dam znać jak wyszło.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Kurz, pył w toni wodnej

#5

Post autor: sylwekw »

Naprawdę wata zrobi taką różnicę nawet w filtrze, gdzie są wkłady z gąbek różnej gęstości??

Autor
Psyho

Kurz, pył w toni wodnej

#6

Post autor: Psyho »

Gąbki jednak nie włożę do Eheima ( ułożenie wkładów nie pozwoli mi na włożenie gąbki), dam ją do Aqua Szuta N500 który chodzi w drugim akwarium.

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kurz, pył w toni wodnej

#7

Post autor: Jerry »

sylwekw pisze:Naprawdę wata zrobi taką różnicę nawet w filtrze, gdzie są wkłady z gąbek różnej gęstości??
A to zależy. Jeśli te gabki Ci wszystko wylapuja i masz krysztal, to bardziej krystalicznie nie będzie ;) Jeśli jednak jakies pylki sa, to wata spowoduje ze znikna. Z tym, ze ja waty nie pcham w kubel, tylko w filtr wewnętrzny lub kaskade w zaleznosci od akwa i traktuje jako filtracje mechaniczna (ponoc wata ma również rewelacyjne parametry jako filtracja biologiczna - ale to taka ciekawostka, która ostatnio wyczytałem - nie potwierdzam ,nie zaprzeczam, nie mam jak sprawdzić )
psyho39 pisze:ułożenie wkładów nie pozwoli mi na włożenie gąbki
Rozdziel ja, rozklep na plaski platek i wsadz miedzy wkłady, albo gdziekolwiek gdzie masz miejsce, lub wyciągnij jakiś jeden wkład - gabke czy inne tałatajstwo i wsadz zamiast tego wate ;) Zobaczysz roznice.
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kurz, pył w toni wodnej

#8

Post autor: mat25 »

sylwekw pisze:Naprawdę wata zrobi taką różnicę nawet w filtrze, gdzie są wkłady z gąbek różnej gęstości??
Wata robi zasadniczą różnicę, testowałem wielokrotnie róźnego rodzaju "oczyszczacze" filtrowe (oczywiście mówimy o oczyszczaniu mechanicznym) i nic tak nie pomagało w klarowaniu wody jak właśnie wata akwarystyczna. Ja w swoim filtrze oprócz ceraniki, w dwóch pozostałych koszach mam właśnie wate :)
Mateusz
Awatar użytkownika

Aflop
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: czw lut 14, 2013 12:42 pm
Lokalizacja: Legionowo
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kurz, pył w toni wodnej

#9

Post autor: Aflop »

Ja polecam założyć tzw. "skimer"
W 15 min wyczyścił mi powierzchnię w 450l.
Koniecznie trzeba wyłączać na czas karmienia pokarmem pływającym po powierzchni.
Wygląda to tak
Obrazek
pozdrawiam Martinez
450l. ambicje na roslinne (CO2) + 2x30l
112l. w pracy- mały melanż (CO2)

Autor
Psyho

Kurz, pył w toni wodnej

#10

Post autor: Psyho »

Dzięki ale skimer to nie dla mnie . Kurz jest w toni wodnej , a poza tym w 112l nie miał bym dla niego miejsca .Gdzie go podłączyć przy kaskadzie ? :-D
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kurz, pył w toni wodnej

#11

Post autor: mat25 »

Aflop pisze:Ja polecam założyć tzw. "skimer"
W 15 min wyczyścił mi powierzchnię w 450l.
Z tym że kolega psycho39 szuka chyba czegos do krystalizowania wody w całym baniaku, a nie tylko z jej tafli :)
Mateusz
ODPOWIEDZ