Dodatki do wody z RO przy ziemniaku

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Romgiel
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: czw sty 26, 2017 4:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Roman
Płeć:

Dodatki do wody z RO przy ziemniaku

#1

Post autor: Romgiel »

Mam pytanie odnośnie mineralizowania wody RO w akwarium, w którym jest ziemia ogrodowa.
Czy wy mineralizujecie taką wodę regularnie, czy tylko sporadycznie albo w ogóle?
Jako mineralizator mam na myśli płyn hydro mineral firmy aqua art.
Ostatnio zmieniony wt mar 21, 2017 2:27 pm przez Romgiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Dodatki do wody z RO przy ziemniaku

#2

Post autor: radmac »

wodę RO "mineralizuje" się w celu uzyskania zamierzonego GH lub GH/KH. Czy jest to w ziemniaku czy na jałowym podłożu raczej nie ma znaczenia (w dłuższym czasie). Jak masz za niskie twardości od pożądanych, to dodajesz więcej mineralizatora (albo lejesz bezpośrednio do akwarium), jak za wysokie to dajesz mniej. Jak masz bardzo za wysokie to lejesz czyste RO (uważać trzeba na ilości tej wody, żeby życiu kuku nie zrobić nagłą zmianą)
Na początku ziemia może pewnie coś tam podnosić sama z siebie, ale to zależy od ziemi i jej ilości.
IMHO dotyczy to wszystkich mineralizatorów lanych do podmienianej wody
Awatar użytkownika

Autor
Romgiel
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: czw sty 26, 2017 4:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Roman
Płeć:

Dodatki do wody z RO przy ziemniaku

#3

Post autor: Romgiel »

Czyli makroskladniki maja głównie prowadzić do podbicia parametrów wody a nie dostarczenia tych substancji zielsku?

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Dodatki do wody z RO przy ziemniaku

#4

Post autor: 12dot12 »

Obejrzyj przedostatni filmik Mokre Łapska na YT ("294. Daczstajl - 6 dni - Testy, plan nawożenia, spis gatunków."): on tam sporo opowiada o akwarium prowadzonym na ziemi i o tym, jak rozplanował sobie nawożenie.
Ostatnio zmieniony wt mar 21, 2017 4:42 pm przez 12dot12, łącznie zmieniany 1 raz.
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Dodatki do wody z RO przy ziemniaku

#5

Post autor: inerkoma »

Jest tak jak napisał radmac. IMHO jeśli nie masz jakiś "wypaśnych" roślin i zwierząt to nie ma sensu, chyba że chcesz się pobawić w ramach doświadczenia. U siebie w akwarium ogólnym mieszam RO z "Kranovitem" gdzie RO stanowi 70% - oczywiście kontrola KH i GH żeby nie przesadzić. U siebie GH staram się trzymać na poziomie 10, kh na poziomie 5 lub 6 stponi. "Kranovit" u siebie taktuje jak mineralizator, resztę roboty robią sole i CSM+B Za to krewetkarium z CR to już inna bajka - 100% RO + mineralizator żeby w pełni kontrolować GH (kh będzie, a przynajmniej powinno być zero) tam ma to sens ze względu na zwierzęta i ich wymagania. U krewet nie nawożę.
Ostatnio zmieniony wt mar 21, 2017 4:59 pm przez inerkoma, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ