podłoże a parametry wody

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

podłoże a parametry wody

#31

Post autor: ziabak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dla tych ryb ph dochodzące do 8 nie jest niczym złym - więc to raczej nie jest powód składania płetw i bujania się, jeśli to zjawisko występuje. Błędem natomiast jest dolewanie wody RO ponieważ wszystkie te ryby wymagają wody średnio twardej - nie ma więc sensu obniżanie twardości a wręcz może im to przeszkadzać. Ja bym jeszcze zwróciła uwagę na poziom No3 - zmierz, bo co prawda nie wiem jakie jest zagęszczenie ryb w tym zbiorniku, ale nawet jak nie jest bardzo duże, to są to ryby o bardzo szybkiej przemianie materii i być może poziom azotanów jest na tyle wysoki, że stąd bierze się kiepskie samopoczucie i składanie płetw z bujaniem.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
olka220
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: ndz maja 14, 2017 7:13 pm
Lokalizacja: żyrardów
Na imię mam: ola
Płeć:

podłoże a parametry wody

#32

Post autor: olka220 »

Wojtek ja już tak mam :-))))
Zmiana tego wkładu to nie duży koszt dlatego myślę aby zacząć od tego , tylko na co wymienić ? Filtr to fluval 404 są w nim gąbki owa ceramika torf w włóknach i kulkach i phosvec .
Sprawdzę jeszcze wszystkie parametry w przyszłym tyg możliwe że to zbieżność ale jak pH idzie w górę to ewidentnie widać że ryby zachowują się inaczej .

Wojtekxxx9

podłoże a parametry wody

#33

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ale tak nie znajdziesz przyczyny. Zrób próby jak Ci pisaliśmy i będziesz wiedziała.
Ty masz kontrolowac akwarium, nie odwrotnie

A takie głupie pytanie. Kiedy kalibrowalas pH metr?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony pt sie 04, 2017 7:14 pm przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
olka220
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: ndz maja 14, 2017 7:13 pm
Lokalizacja: żyrardów
Na imię mam: ola
Płeć:

podłoże a parametry wody

#34

Post autor: olka220 »

Robię to co 3 tyg

boro1

podłoże a parametry wody

#35

Post autor: boro1 »

Miałem podobny problem - w zasadzie mam - ph8,2
Ceramika "najpopularniejsza" na allegro. Niemniej po odłączeniu kubła i przestawieniu się na filtr wewnętrzny oraz po podmianie 30% wody (kranówka, pH 7.2) po tygodniu pH nie zmieniło się zupełnie.
ODPOWIEDZ