jak podnieść poziom NO3

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

jak podnieść poziom NO3

#1

Post autor: brenda »

zbiornik 112l
PH 6,8 GH 6 KH 4
Ilość roślin bardzo umiarkowana - 4 annubiasy, moczarki odrobinka, zwartka i rotala
Rzęsa wodna regularnie ściągana

Krótko po zalaniu miałam problemy z sinicami w akwarium. Podałam azot, zaciemniłam, wywaliłam z kubła zeolit - poprawiło się.
Później regularnie podawałam azot. Kilka miesięcy temu przestałam. Teraz widzę, że sinice znów przypuszczają delikatny atak. Znów podaję azot. Ale tak się zastanawiam, czy będę już na to dożywotnio skazana?

Specjalnie zaczęłam robić rzadsze podmiany - co 2 tyg. Rzadziej nie mogę bo wtedy włażą mi krasnorosty. Prawie nie odmulam. Obsada na granicy przerybienia (8x kirysek pstry, 20 x Neon Innesa, 2 razy Pielęgniczka borelli, 2x Proporczykowiec z Kap Lopez, 2x gurami mozaikowe, 2x krewetka fultrująca, jedna Ampularia, nieokreślona ilość Helenek i rozdętek). Mimo to NO3 w dniu podmiany wynosi ok 20 i to tylko dlatego, że znów je dozuję. Bez podawania jest bliskie zera.

Macie pomysł, co z tym fantem począć? Absorberów w filtrze brak, obsady nie ma jak zwiększyć, liczby roślin nie ma jak zmniejszyć. Nie wiem co jest grane
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego

ArekRaszyn

jak podnieść poziom NO3

#2

Post autor: ArekRaszyn »

może troszkę więcej rybki podkarmiaj.
ODPOWIEDZ