Filtr RO za 100zł. Czy się sprawdzi?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr RO za 100zł. Czy się sprawdzi?

#31

Post autor: choq »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Kupiłem kiedyś za podobne pieniądze - Góra Kalwaria czy Baniocha - nie pamiętam - przez allegro. Sprawował się bardzo dobrze. Ciekło pomału ale nigdzie mi się nie śpieszyło.
Piszę sprawował, bo długo z niego nie korzystałem i po dwóch latach zaczęła lecieć śmierdząca woda więc do wymiany.
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr RO za 100zł. Czy się sprawdzi?

#32

Post autor: Lech-u »

choq pisze: śr sty 03, 2018 11:38 ambo długo z niego nie korzystałem i po dwóch latach zaczęła lecieć śmierdząca woda więc do wymiany.
Prawdopodobnie zapleśniała membrana.
Producent mówi, że membrana powinna być stale mokra, oraz należy zapewnić przepływ wody przez membranę. Więc jak "stanęła" to i zapleśniałą...

Myślę, że po wymianie membrany filtr nadal mógł spełniać swoją rolę.
Awatar użytkownika

kejsita
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 06, 2018 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Na imię mam: Katarzyna
Płeć:

Filtr RO za 100zł. Czy się sprawdzi?

#33

Post autor: kejsita »

choq pisze: śr sty 03, 2018 11:38 am Piszę sprawował, bo długo z niego nie korzystałem i po dwóch latach zaczęła lecieć śmierdząca woda
Właśnie takie są "uroki" kupowania od przypadkowych sprzedawców. Jeśli zależy nam na jakości, to najlepiej wybrać filtr od sprawdzonego dostawcy. Kupował ktoś z was w tym sklepie [

!

Spam

DanielP
Moderator
Posty: 1920
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Filtr RO za 100zł. Czy się sprawdzi?

#34

Post autor: DanielP »

Filtr jak to filtr. Bez względu na to czy kupimy nowy czy używany to i tak wskutek zanieczyszczeń musimy wymieniać membranę i wkłady. Na to po jakim czasie będziemy musieli ją/je wymienić ma wpływ wiele czynników takich jak ilość i jakość wody jaką przez nią/nie przepuścimy.
ODPOWIEDZ