Obsada do 72l Krewetkarium

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Obsada do 72l Krewetkarium

#1

Post autor: EpiC »

Witam,

Otóż jutro jadę po akwarium,więc rozmyślam nad obsadą do krewetkarium.

Złożyłem:

~Tiger ( Główna - To dla niej chciałem krewetkarium :) ale zastanawiam się czy może wziąć Crystal Red zamiast nich ? Oraz mam pytanie czy opłaca się je krzyżować np. Blue z Black Tigerem i mamy Deep Blue Tiger ? Czy to jest opłacalne?)
~Pinokio (Red Nose)
~Amano (Myślę czy je dawać)
~Yellow / Nectarine
~Atya Gabonensis
~Atyoida Pilipes

Może być ?

Oraz inne pytanie otóż "posiadam" akwarium z paletkami i czy mogę 80% wody do krewetkarium wziąć od nich a reszta dolać osmotycznej ? Po to by nie czekać tych 3 tygodni.

Bo chwilowych przemyśleniach mam jeszcze jedno pytanie odnośnie filtra. Kupiłem Aqua Clear 30 i mam tam węgiel aktywny. Na co go zmienić gdy się zużyje ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#2

Post autor: Zrazik »

w kwestii krewetek się nie wypowiem ale co do wody i filtra głos zabiorę:)

Możesz bez problemu pobrać wodę z dojrzałego zbiornika ale to nie znaczy ze jak dolejesz tej wody do nowego baniaczka to od razu możesz wrzucać stworzonka. Filtr musi dojrzeć aby baniak utrzymać w równowadze i dlatego też 1 tydzień czasu to minimum(ja bym jednak zalecał te 2 tygodnie)
Co do filtra to nie potrzebny Ci wkład węglowy gdyż jego celem jest oczyszczenie wody ze związków szkodliwych (np po leczeniu rybek środkami) lepiej zamiast tego węgla wsadzić ceramikę :) Dopiero w sytuacji gdy będziesz np leczył rybki to potem możesz zastosować wkład węglowy w innym przypadku się go nie używa a na pewno do startu zbiornika:)

Filtr sam w sobie warty polecenia i na prawdę dobry jakościowo:)

Autor
EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#3

Post autor: EpiC »

Myślę i myślę co niby w tym filtrze ma dojrzeć ?
Awatar użytkownika

Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#4

Post autor: Zrazik »

w filtrze rozwijają się bakterie? czy Ty w ogóle czytałeś coś na temat akwarystyki?

Autor
EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#5

Post autor: EpiC »

Czytałem i to dość sporo ale przecież w wodzie są już bakterie więc wpuszczenie krewetek chyba nie zaszkodzi a filtr sobie będzie dojrzewał przecież nie jest to jakiś duży kubeł :wink: ?

No są to bakterie nitryfikacyjne (o ile dobrze pamiętam) one są na tych wkładach w filtrze więc mógłbym najwyżej wziąć trochę tych rureczek czy jak to tam nazwać z tych koszyków ? Jak do tego AquaClear wchodzi z garstka tych wkładów ?
Ostatnio zmieniony śr lut 23, 2011 3:01 pm przez EpiC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#6

Post autor: Zrazik »

w mniejszych zbiornikach dużo trudniej utrzymać równowagę biologiczną - według mnie nie jest to dobry pomysł wrzucać krewetki zanim filtr nie dojrzeje bo w końcu gdzie te bakterie mają się mnożyć?


http://www.fawa.pl/topics17/4479,15.htm
http://www.fawa.pl/topics17/5038.htm
Ostatnio zmieniony śr lut 23, 2011 3:06 pm przez Zrazik, łącznie zmieniany 1 raz.

Qry
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob lut 06, 2010 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#7

Post autor: Qry »

EpiC nie spiesz się tak - zapnij nowy filtr do paletek na min. tydzień, a potem załóż nowe akwarium w oparciu o wodę też z paletek (dobrze by było wziąć też trochę podłoża). Szybciej się po prostu nie da, nawet mierząc i podmieniając częściowo wodę co dzień - będzie bardzo trudno w małym akwarium nie skakać z parametrami wody.

gorky
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#8

Post autor: gorky »

Lepiej się nie spieszyć z załogą w nowym baniaku, bo może spłynąć ale do wc :-P
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#9

Post autor: 1w0na »

Szczególnie jeśli mowa o krewetkach. To są bardzo wrażliwe stworzonka.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#10

Post autor: saintpaulia »

Krewetki wpuszczamy wyłącznie do stabilnego, w pełni funkcjonującego zbiornika. Co da teraz przyspieszenie jesli obsada szybko padnie i trzeba będzie zaczynać od nowa?
Polecam Kumaka - on ma dużą wiedzę krewetkową - doradzi najlepiej.
Zastanowiłeś się już nad aranżacją, doborem roślin?
Czy jesteś pewien, że parametry wody z akwarium paletkowego będą odpowiadały wybranym przez Ciebie gatunkom krewetek?

Co do obsady krewetkowej - chyba nieco za duży mix gatunków. Z amano bym zrezygnowała z tej prostej przyczyny, że potrafią sobie zapolować na mniejsze gatunki. A jeśli nawet nie, to sa o tyle większe, że będą silną konkurencją do pokarmu dla innych gatunków.

Co masz na myśli pytając o opłacalność krzyżówek?

Pamiętaj żeby unikać krzyżówek międzygatunkówych, które mogą spowodować deformacje i ogólnie tworzenie kundli.

Myślę, że połączenie Yellowek z Tigerami da wystarczające efekty wizualne i chyba nie ma potrzeby wrzucać więcej gatunków? Ewentualnie do tego Red Nose :wink:

Autor
EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Obsada do 72l Krewetkarium

#11

Post autor: EpiC »

Tak... właśnie z nim gadałem na gg i przez 15minut obalił wszystkie internetowe porady, za co mu serdecznie dziękuję.

Co do wody od paletek, tak jest ona dobra.

Też właśnie myślałem nad połączeniem Tigerów Yellowek i Pinokio (Zbieg okoliczności :D)

Muszę jeszcze się dowiedzieć jak sprawa wygląda z Gabonensis bo to bardzo piękna krewetka :).
ODPOWIEDZ