Podluzne cienkie i pelzające po zbiorniku .

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podluzne cienkie i pelzające po zbiorniku .

#1

Post autor: marta223 »

Hej wszystkim mam pytanie czy wie ktos co to moze byc? cienkie jak nitka a nawet ciensze i pelzajace po szybie jak robak? dodam ze to zbirnok z krewetkami malymi . wczesniej to sie nie zdarzylo a jak podalam pokarm "dla krewetek" jak stwierdzil sprzedawca ( suszone krwetki i inne takie robactwa) to wlasnie od dwoch a nawet trzech dni cos takiego zaczelo oblezac sciany zbiornika . co to moze byc i jak to wytepic zeby nie ucierpialy krewecie.



poczytalam troche w internecie i okazuje sie ze najprawdopodobniej to nicienie.... pomozcie . jak sie tego pozbyc?????? :cry:
~ marta .
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Podluzne cienkie i pelzające po zbiorniku .

#2

Post autor: lwica79 »

Nie zaszkodzą krewetkom.
Jeśli nie będziesz krewet przekarmiał to populacja nicieni zmaleje tak, że nie będziesz ich zauważał, choć coś tam w podłożu przeżyje. Chcesz żeby szybciej znikły to kup małe rybki, np maleńkie gupiki (o ile nie masz maleńkich krewet akurat)
Awatar użytkownika

Autor
marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podluzne cienkie i pelzające po zbiorniku .

#3

Post autor: marta223 »

Krewetki maja ok 2lub trzech miesiecy wiec duze nie sa. wpuscilam do nich kilka molinezji bo ponoc je wyzeraja wiec zobaczymy. ale od wczoraj jest ich juz jakby mniej wiec mam nadzieje ze krewecie przezyją....



a czemu mowilas/les o malenkich rybkach?
~ marta .
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Podluzne cienkie i pelzające po zbiorniku .

#4

Post autor: lwica79 »

Yyy...ale wpuściłaś narybek molinezji tak? Mówiłam o maleńkich rybkach bo im większa rybka tym chętniej zje krewetkę. Narybek molinezji świetnie się powinien nadać do wytępienia nicieni, ale już dorosłych Molinezji to bym do krewetek nie wpuściła osobiście (jakby mi zależało na krewetkach).
Nicienie póki co pochowały się w podłożu, nie są to jakieś bezmyślne stworki, szybko zauważają że się na nie poluje... ale i tak rybki powinny je powoli wyszukać i wyłapać. W najgorszym wypadku porządnie zredukują ilość nicieni.

Tylko tak jak mówię.. trzeba dbać by w akwa podawany pokarm znikał raz dwa, nie dawać za dużo bo inaczej nicienie będą wracać.
ODPOWIEDZ