Raczki i krewetki

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Raczki i krewetki

#1

Post autor: zorbek »

Witam
Możecie koledzy z doświadczeniem podpowiedzieć jakie krewetki mogłyby żyć z tym raczkiem "Rak Pomarańczowy (Cambarellus patzcuarense)"

kloner11
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: śr lis 07, 2012 11:09 pm
Lokalizacja: 4
Płeć:

Raczki i krewetki

#2

Post autor: kloner11 »

Z mojego doświadczenia Ci powiem, a raczej napisze, że z każdymi. U mnie była parka takich i miały swój rewir, jak jakaś krewetka im wtargnęła po prostu ją przeganiały ale żadnej nie zabiły, nawet nie uszkadzały. Akwarium 25 litrów.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Raczki i krewetki

#3

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Macrobrachium asamenes ,tylko obawiał bym się o raczki :) , bo krewety rosną do 8cm i bywają zadziorne, a tak poważnie ten raczek to maleństwo raczej każdy gatunek krewetki można z nim trzymać

mlodydaniel
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 17, 2012 3:51 pm
Telefon: 793030257
Lokalizacja: Sochaczew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Re: Odp: Raczki i krewetki

#4

Post autor: mlodydaniel »

zorbek pisze:Witam
Możecie koledzy z doświadczeniem podpowiedzieć jakie krewetki mogłyby żyć z tym raczkiem "Rak Pomarańczowy (Cambarellus patzcuarense)"
U siebie w akwarium trzymam raczki Cambarellus z krewetkami RC i babaulti. Wszystko jest w porządku. Chyba mają się dobrze. :-) Posiadam akwarium 24,5l.

Wytapatalkowane z mojego HTC Desire

fatalwalker
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 01, 2013 10:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Raczki i krewetki

#5

Post autor: fatalwalker »

Serio nie ma problemow trzymając je z krewetkami i rybami? Kiedyś posiadałem raczki w ogólnym co prawda większy gatunek trochę ale zdażały sie padnięte krewetki i poobcinane płetwy ryb

mlodydaniel
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 17, 2012 3:51 pm
Telefon: 793030257
Lokalizacja: Sochaczew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Re: Odp: Raczki i krewetki

#6

Post autor: mlodydaniel »

U siebie nic takiego nie zauważyłem.

Wytapatalkowane z mojego HTC Desire
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Raczki i krewetki

#7

Post autor: ramirezka1 »

Dołącze się do temamu :) Od niedawna w nowym szkiełku mam sakurki ,amano i raczki Cambarellus patzcuarense oraz neony i bystrzyki poziomkowe. Przez pierwszych kilka dni krewetki łaziły po całym akwa... a teraz siedzą wszystkie razem w jednym kącie, tzn. na roslinach i filtrze w górnym rogu akwarium :/
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D
Awatar użytkownika

Autor
zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Raczki i krewetki

#8

Post autor: zorbek »

ramirezka1 pisze: na roslinach i filtrze w górnym rogu akwarium
Ja jak założyłem prefiltr na rurkę to krewetki tam najczęściej siedzą, pewnie przez najlepsze kąski żarcia pływające w zbiorniku. Szczególnie jak nie masz za dużo glonów.
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2013 12:10 pm przez zorbek, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Raczki i krewetki

#9

Post autor: ramirezka1 »

Najlepszym czym ? :)
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Raczki i krewetki

#10

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Najlepsze kąski na gąbce z filtra
Obrazek
Awatar użytkownika

ramirezka1
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bielany.
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Raczki i krewetki

#11

Post autor: ramirezka1 »

Acha...tylko że mój filtr ma obudowę a krewecie siedzą na ,,głowicy,,? filtra :D
450l. - towarzyskie + akwa z paletkami + akwa z pyszczakami, 2 fretki, gadająca Aleksandretta i pies.... a jeszcze pajączek Skakun :D

neoNowa
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: wt lut 12, 2013 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Raczki i krewetki

#12

Post autor: neoNowa »

Witam,

Troszkę odświeżę temat.

Czytałam bardzo dużo o tych raczkach i uwierzyłam w to, że nie są problematyczne. Bardzo mi się podobają więc kupiłam 4 sztuki , mam je od kilku dni i jestem strasznie rozczarowana :(

Raczki atakują wszystko co się w akwarium rusza... 1 raczek, który jest na tyle duży, że nadawał się do wpuszczenia do akwarium ogólnego zastraszył nawet mojego bojownika mordercę. Atakuje żaby i wszystkie ryby (zupełnie bez powodu, podchodzi i szczypie:( )

3 raczki które mają ok 1 cm długości są wpuszczone do małego zbiornika z zatoczkami i krewetkami. Obserwuję je sporo i widzę, że zjadają ogromne ilości ślimaków, atakują krewetki. Miałam 1 "ciężarną" krewecię ale zgubiła jajeczka. I jedyny powód tego zdarzenia jaki przychodzi mi do głowy to.. raczki ponieważ raz widziałam jak 1 z nich czaił się na 2x większą od niego krewetkę (właśnie tę z jajeczkami).

Powiedzcie mi czy macie jakiś pomysł czemu one się tak zachowują? Czy to po prostu kwestia ich charakterku? Nie chodzi na pewno o powierzchnię i miejsce bo w 45l mam tego największego raczka (ok 2 cm) i jest on bardzo agresywny mimo tego, że miejsca na wojarze ma tam dużo.

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Raczki i krewetki

#13

Post autor: shadowrider »

Z wiekiem trochę im przechodzi. Możesz je podokarmiać pęsetą.

Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Raczki i krewetki

#14

Post autor: Czeresniak »

To może wyjaśnię: rak to drapieżnik i jak ma okazje to coś upoluje, albo próbuje to zrobić. W większości przypadków ryby i krewetki go unikają i są szybsze od niego. Jednak okazja czyni drapieżnika, taka ich natura.
ODPOWIEDZ