Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

Krewetki, ślimaki i inne

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#31

Post autor: tiggi »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Żeby je kupić to muszę wyłowić wszystkie helenki żeby ich nie pożarły :roll:
Dobrze, że mam czas do piątku ;) :twisted:
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#32

Post autor: etna »

Ja mam z helkami i mają się świetnie :-D
Adriana

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#33

Post autor: tiggi »

I od 3 lat nie było wpadki? :shock:
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#34

Post autor: falco »

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo nigdy nie miałem Helenek (mówię o ślimakach...) :-P ale Zebry są kilkukrotnie większe, może w tym tkwi haczyk...
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#35

Post autor: Przemo_K »

falco pisze:może w tym tkwi haczyk...
absolutnie nie....ja miałem ślimaki zebra (3 szt) z helenkami przez 2 tygodnie. Potem mogłem tylko muszelki dla ozdoby trzymać. A jeszcze lepszy numer odwaliły mi te "wampiry" pożerając 2 dorosłe ampułki. Dotąd siedziały na "drzwiczkach" ampułki, aż się dobrały i ze smakiem opędzlowały. Od tamtej pory w mojej 63-ce ze ślimakow mam tylko helenki, a właściwie stado (ok. 25szt). Mówię Wam - co im stanie na drodze to nieprzyjaciel! :o
182l, 27l

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#36

Post autor: tiggi »

To lepiej je wyłowię :lol:
Awatar użytkownika

uno
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: pt lip 29, 2011 11:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#37

Post autor: uno »

Moje neritinki zaginęły bez śladu w 54 L. Od 2 dni ani widu ani słychu....
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#38

Post autor: falco »

A ja dzisiaj uzupełniłem załogę sprzątającą o 2 kolejne ślimaki, ale w innym malowaniu niż Zebra, a mianowicie - jasno brązowym, nakrapianym i... już zasuwają po szybach... 8)

A nazywają się tak: Vittina turrita-Orange track.

-- 13 kwi 2013, o 10:16 --

Ze względu na likwidację Jarzeniówki przeniosłem ślimaki do Kolorowej, gdzie mają 6-krotnie większy plac zabaw a ze względu na ilość roślin i korzeni zdarza się, że "znikają" mi z oczu na parę dni. ;) Często jednak przesiadują na największym korzeniu i (domyślam się), że wśród gąszczu Mikrozorium, ale tam jest tak dużo kryjówek, że nie widać nawet Prętników Czy Mozajek, więc to tylko moje podejrzenie.

Dla osób, które nie wiedzą, to dzielę się informacją, że w/w ślimaki podobnie jak Glonojady walą duże kupy, co prawda wciągną sporo glonów, ale też trochę nabrudzą bez specjalnej ochoty posprzątania po sobie. ;)

Będę chciał dołożyć jeszcze kilka, ale dla urozmaicenia szukam innych "modeli". 8)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

wittek
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:17 am
Lokalizacja: Grochów
Na imię mam: Witek
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#39

Post autor: wittek »

To ja zapytam tutaj jak to jest z jajami neritiny?
Podobno jaja te mogą być prawdziwą plagą i potrafią skutecznie zapaskudzić akwarium. Ślimaczki mi się bardzo podobają i chciałbym kilka wrzucić do mojego zbiornika, ale....nastraszyli mnie tymi jajami stąd pytanie tu.

Sogobi
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sob sie 30, 2014 11:14 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Magda
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#40

Post autor: Sogobi »

Może odświeżę ten wątek. Mam pytanie co do Neritin.
Akwarium zaatakowały mi glony - takie długie dość mocne, szybko rosnące nitki. Nie mogę sobie z nimi poradzić żadnym sposobem. Czy miał ktoś takie i czy Neritiny je zjadały?

rudykot
Maniak
Posty: 703
Rejestracja: sob gru 27, 2014 11:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Klaudia
Płeć:

Neritina Natalensis-Ślimak Zebra

#41

Post autor: rudykot »

Sama mam problem z glonami... do akwarium mam 2 ampularie, od groma zatoczków i rozdętek. Nic nie pomagało i wątpię by jakiś ślimak był złotym środkiem na glony. By pozbyć się glonów trzeba się zająć przyczynami ich występowania. Zwróć uwagę czy nie masz za słabej filtracji, czy światło masz dobre w stosunku do litrażu, czy nie przekarmiasz ryb oraz czy nie masz ich po prostu za dużo. U mnie okazało się, że A- mam za słabą filtrację oraz B- ryby były przekarmiane. Załączyłam 2 filtr, wrzuciłam do niego PhosMax Basic od Aquael'a w "skarpetce" i po 2 dniach widzę dużą poprawę, lisie ogony już prawie są czyste, nadwódka też lepiej wygląda. Nawet krasne na anubiasie wyglądają jakby były w odwrocie, na nowych listkach nie pojawiają się już kropki glonów. Jedynie na kamieniach są glony - ale tam mi one nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie.

dodatkowo usunęłam z akwarium najbardziej zainfekowane glonami rośliny (dolne częsci rogatka, brązowe sessilki i zmarniałą nadwódkę zostawiając tylko młode listki.

Teraz pozostaje mi poczekać na przyjazd filtra kubełkowego i karmy trzymać zamknięte na kłódkę.
ODPOWIEDZ