Amano - pytanie

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Amano - pytanie

#1

Post autor: rhino »

Cześć ,

czy Amano mogą rozmnożyć się w słodkiej wodzie ? Gdzieś czytałem że do rozrodu potrzebują słonej . W akwarium pojawiły mi się idealne miniaturki Amano (małe ?) , niby to mogą być niewybarwione Redki ale te też mam i małe wyglądają inaczej .
Ratel
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Amano - pytanie

#2

Post autor: mazior »

Gdzieś kiedyś rozmawiałem z gościem który wpuścił amano do słodkiej wody i nie myślał o rozmnażaniu a po jakimś czasie znalazło się kilka sztuk małych na gąbce od filtra. Ale ogólnie przeglądając wszystkie fora itp to cięzko amanki odchować nawet w słonej wodzie.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Amano - pytanie

#3

Post autor: don_Vall »

Larwy amano potrzebują słonej wody ale być może już są jakieś anomalie genetyczne i pojawiają się w słodkiej. Ciekawe czy przeżyją.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Amano - pytanie

#4

Post autor: rhino »

Sęk w tym że to nie larwy , mają ok. 1 cm .
Ratel

kloner11
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: śr lis 07, 2012 11:09 pm
Lokalizacja: 4
Płeć:

Amano - pytanie

#5

Post autor: kloner11 »

Też kiedyś spotkałem się ze stwierdzeniem, że "udaje mi się rozmnażać Amano"- potem okazało się, że to przezroczyste Red Cherry. Można stwierdzić na 99% (zawsze warto sobie zostawić ten 1% :D ), iż Amano nie da się rozmnożyć w słodkiej wodzie.
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Amano - pytanie

#6

Post autor: rhino »

rhino pisze: niby to mogą być niewybarwione Redki
nie twierdziłem że to Amano , mam tylko wątpliwości bo małe są uderzająco podobne do Amano . Mam też małe Redki ale wyglądają inaczej (czerwone motywy) a te "dziwne" są całkiem przeźroczyste .Nie znam się na krewetkach więc dlatego pytam , za kilka tygodni pewnie się wyjaśni że to "transparentne Cherry" :D
Ratel

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Amano - pytanie

#7

Post autor: shadowrider »

Redki bez odpowiedniego karmienia i selekcji w następnych pokoleniach potrafią być całkiem przeźroczyste.
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Amano - pytanie

#8

Post autor: rhino »

I raczej wszystko jasne ! To jest co prawda pierwsze pokolenie ale nabyłem je już skundlone ...
Ratel
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Amano - pytanie

#9

Post autor: Rafik »

Mam u siebie 3 amano ( 2 samice i 1 samiec ) samice cały czas chodzą z jajeczkami a gdy je wypuszczą za jakiś czas znów moją się kolejne. Cóż w słodkiej wodzie nie da rady rozmnożyć tych kreweci, żebym znał poziom zasolenia dla młodych amano być może bym się pokusił o eksperymenty jednak bez czynnika zasolenie niema sensu próbować.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

kloner11
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: śr lis 07, 2012 11:09 pm
Lokalizacja: 4
Płeć:

Amano - pytanie

#10

Post autor: kloner11 »

Rafik pisze:Mam u siebie 3 amano ( 2 samice i 1 samiec ) samice cały czas chodzą z jajeczkami a gdy je wypuszczą za jakiś czas znów moją się kolejne. Cóż w słodkiej wodzie nie da rady rozmnożyć tych kreweci, żebym znał poziom zasolenia dla młodych amano być może bym się pokusił o eksperymenty jednak bez czynnika zasolenie niema sensu próbować.
Odpowiedni poziom zasolenia znajdzie w Googlach, kojarzę, że komuś wykluły się larwy- problemem jest wyżywienie młodzieży.
Awatar użytkownika

kamilwaw
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 14, 2013 10:20 pm
Lokalizacja: Błonie
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Amano - pytanie

#11

Post autor: kamilwaw »

Od jakiegoś czasu zajmuje się krewetkami i Amano nie rozmnożą ci się na pewno w słodkiej wodzie.
450L Astronotus ocellatus Albino,Macrognathus armatus,mastacembelus erythrotaenia :hihi:
50L Bucephalandry początek :viva:
ODPOWIEDZ