Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
bolunio1990
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa,Gocław
Na imię mam: Michal
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#1

Post autor: bolunio1990 »

Witam dorobilem sie pierwszej samiczki z jajkami i teraz mam pytanie do bardziej doswiadczonych hodowcow jaka jest profilaktyka w krewetkarium aby samiczka donosila te jajeczka do konca tzn mam na mysli czy robic mniejsze podmianki bo teraz robie 40% tylko kranowka co 2 dni ( robie tak z racji tego ze wystartowalem ten zbiornik miesiac temu na podlozu aquatic nature pro soil i strasznie mi sciaga kh do zera..) nie jest to akwa typowo pod krewetki raczej takie ozdobne mam w nim dozowane co2 1 bąbelek na 5 sekund )
reszta obsady to:
3x Krewetka amano
7x rozbora borneańska(boraras)
no i 5x blue rili

czy Amano lub rozbory nie zjedza malego potomstwa po wykluciu? tym bardziej ze rozbory lubia sabie przy dnie szperac
mam moze kupic jakies witaminy dla krewetek??
Prosilbym o szybkie wskazowki doswiadczonych hodowcow bo bardzo zalezy mi na tym potomstwie:)

Z góry dziekuje za podpowiedzi:)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#2

Post autor: rudy1986 »

Ja bym pomyslal nad tym kh, bo bedzie Ci pH strasznie latalo. Co do kewerek rob podmiany takie jakien robiles, na filtr zaloz prefiltr w postaci gabki, wode podmieniajbcaly czas takvjak wczesniej. Wloz jakis kokos albo kryjowke ceramiczna i krewecie beda mialy sie gdzie chowac

Wysłane z mojego GT-P3100

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#3

Post autor: Kaledon »

Robisz największy błąd jaki może być. Na podłoże aktywne lejesz kran, podłoże zbija parametry (bo to ma robić) więc znowu lejesz na to kran. Jeśli chciałeś mieć akwarium na kranie to trzeba było wybrać podłoże neutralne. Jeśli akwarium ozdobne to nie myśl o wychowywaniu małych krewetek. Poza tym ryby i amano skutecznie potrafią samicę pogonić tak, że będzie gubiła jajka. O zjadaniu małych krewetek przez nie nie wspomnę. To tak z grubsza- generalnie poczytaj najpierw o podłożu które stosujesz i organizmach które chcesz mieć.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#4

Post autor: gregorion »

Gratulację :) u nas aktualnie chyba 2 jajkami wachlują :D możesz też kupić w sklepie laski cynamonu, wrzucić je do wody na pare dni, a potem do akwa. Ostatnio wrzuciłem 2 laski od razu do akwa i mi parę krewetek zdechło, nie wiem czy to przez to czy przez kranówę bo też podmianka była zrobiona :/
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#5

Post autor: Lech-u »

gregorion pisze:laski cynamonu, wrzucić je do wody na pare dni, a potem do akwa
Dlaczego wrzuca się laski cynamonu?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#6

Post autor: rudy1986 »

Schronienie, garbnikii olejki eteryczne

Wysłane z mojego GT-P3100

gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#7

Post autor: gregorion »

Same plusy :) ja kupowałem kiedyś w lidlu paczki po 5 lasek za 2,22 zł

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#8

Post autor: Kaledon »

Lech-u pisze:Dlaczego wrzuca się laski cynamonu?
Bo to modne i trendy :D
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
bolunio1990
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa,Gocław
Na imię mam: Michal
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#9

Post autor: bolunio1990 »

Nie rozumiem... Kh mi zbija do zera i to wg ciebie jest ok? Uważasz ze robie blad to czyli wg ciebie powinienem utrzymywać kh na poziomie 0 ??? I co mam niby lac do tego akwa sama osmoze? Zakupy robie na goclawiu u Pawła szewczaka w atoll zoo i to on mi polecił to podłoże i powiedział mi ze to normalne ze tak sie zachowuje na poczatku tzn. Nasyca sie

-- Śr mar 19, 2014 3:24 pm --

Nie rozumiem... Kh mi zbija do zera i to wg ciebie jest ok? Uważasz ze robie blad to czyli wg ciebie powinienem utrzymywać kh na poziomie 0 ??? I co mam niby lac do tego akwa sama osmoze? Zakupy robie na goclawiu u Pawła szewczaka w atoll zoo i to on mi polecił to podłoże i powiedział mi ze to normalne ze tak sie zachowuje na poczatku tzn. Nasyca sie
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#10

Post autor: rudy1986 »

KH powinno byc na ooziomie np 10 i wtedy nie bedzie latalo pH. Soda oczyszczona możesz podniesc ale jak narazie podloze będzie wszystkovwchlaniac

Wysłane z mojego GT-I9100

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#11

Post autor: Kaledon »

Tak dla mnie jest to ok. Po to właśnie są podłoża aktywne. Przeczytałeś choć co robi to podłoże ?? Jakie warunki to ma stwarzać dla ryb i krewetek ? A to "nasycanie się" może trwać dość długo. Choć ja osobiście nazwałbym to zabijaniem podłoża aktywnego. I w tym czasie masz bardzo duże wahania parametrów które nie wyjdą na dobre ani krewetką ani rybą ( o roślinach się nie wypowiem bo to nie moja bajka ) Więc jeślibyś ubijał takie podłoże w akwarium bez żywych stworzeń to ok choć dalej nie rozumiem po co kupować podłoże za 100pln za worek i niszczyć jego właściwości skoro można dać neutralne za jakieś 15pln.
I tak na takie podłoże powinno się lać RO + mineralizatory lub jeśli masz dobra wodę w kranie mieszać RO z kranem. I jest to jedyne logiczne postępowanie w przypadku podłoża aktywnego.

-- 19 mar 2014, o 14:44 --
rudy1986 pisze:KH powinno byc na ooziomie np 10 i wtedy nie bedzie latalo pH. Soda oczyszczona możesz podniesc ale jak narazie podloze będzie wszystkovwchlaniac
Polecam gruntownie odświeżyć wiedzę na temat zależności KH - pH i kiedy możemy spodziewać się stabilizacji. Zresztą przy KH = 0 też nie ma problemu z utrzymaniem stabilności pH.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#12

Post autor: rudy1986 »

Kaledon kH jest buforem. Jeszcze jest podawane co2 wiec wachania moge byc duze

Wysłane z mojego GT-I9100

Autor
bolunio1990
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa,Gocław
Na imię mam: Michal
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#13

Post autor: bolunio1990 »

Tak sie sklada ze ph mam stale mierze je testem kropelkowym sery i mam na poziomie pomiedzy 6,5 a 7 ale blizej 6,5, ok to moze ktos jeszcze sie wypowie czy warto jakies wiitaminki dla krewet zakupic?? A moje rozbory nawet nie podplywaja do krewetek i dziwi mnie twoja opinia na temat podlozy aktywnych gdyz nawet tu na forum ludzie maja zbiorniki na amazonii i wcale nie daza do trzymania kh na poziomie 0 a stosuja kranowke i nie widza w tym nic dziwnego i maja fajne roslinniaki

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#14

Post autor: Kaledon »

rudy1986 pisze:Kaledon kH jest buforem. Jeszcze jest podawane co2 wiec wachania moge byc duze
Ja wiem, że tworzy bufor ale z ta 10 to poleciałeś po bandzie ostro.
bolunio1990 pisze: ok to moze ktos jeszcze sie wypowie czy warto jakies wiitaminki dla krewet zakupic??
Krewetkom witamin dostarcza się w pokarmach a dodaje się do wody minerały potrzebne im do życia i rozmnażania. Przy tej ilości krewetek to będzie zbędny wydatek :) I nie przy tych krewetkach.
bolunio1990 pisze:A moje rozbory nawet nie podplywaja do krewetek
poczekaj aż zaczną na małe polować. Jak dla mnie są tylko 2 ryby które nie zjadają krewetek choć potrafią sprawić, że samica zgubi jajka. Jest to otosek i kirys pigmej.
bolunio1990 pisze:i dziwi mnie twoja opinia na temat podlozy aktywnych gdyz nawet tu na forum ludzie maja zbiorniki na amazonii i wcale nie daza do trzymania kh na poziomie 0 a stosuja kranowke i nie widza w tym nic dziwnego i maja fajne roslinniaki
Podłoża aktywne zostały wymyślone, żeby pomóc nam w utrzymaniu odpowiednich i stałych warunków w naszych akwariach. To które kupiłeś :
- Redukuje Kh.
- Redukuje Gh.
- Stabilizuje Ph.
I to właśnie ma robić- stwarzać warunki dla życia stworzeń z biotopów wody miękkiej i lekko kwaśne. A to ,że jest wykorzystywane inaczej- np dlatego, że ładnie wygląda i nadaje się do aranżacji to już zupełnie inna bajka. Pytanie jest tylko o sens takiego działania. Wydać pieniądze na podłoże zmiękczające wodę po to, żeby lać na nie twardą wodę i w ciągu miesiąca -dwóch wyjałowić podłoże (nasycić lub ubić co wolisz ). Czy nie lepiej kupić neutralne granulki które będą wyglądały tak samo i tak samo będą dobre dla korzeni roślin a to co zaoszczędzisz przeznaczyć na ryby czy inne potrzebne preparaty? Ja sam używam podłoży i aktywnych i neutralnych. Każde są dobre o ile odpowiednio z nich korzystasz. Ale dla tych krewetek które masz odpowiedniejsze będzie neutralne i woda z kranu. Choć przy wodzie miękkiej i lekko kwaśnej jak już zauważyłeś po jajkach też będą żyły i rozmnażały się. Zresztą część osób już celowo trzyma wszystkie krewetki na wodzie jak pod crystale i po jakimś czasie przystosowały się one do takich warunków.

Jak znajdę czas którego ostatnio nie mam to zaktualizuje mój temat krewetkowy i tam pokażę Ci jak wyglądają moje bańki i na aktywnym i na lawie czy bazalcie. Do tego jeszcze podam jaka wodą są zalewane i dlaczego.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
bolunio1990
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa,Gocław
Na imię mam: Michal
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#15

Post autor: bolunio1990 »

Czekam z niecierpliwoscia bo widze ze trafilem na dobrego wyjadacza jezeli chodzi o krewetki ;] a z tym podlożem to teraz mi to fajnie wytlumaczyles i racjonalnie ale jak juz mowilem polecili mi to podloze w atoll zoo a myslalem ze mam do czynienia z kompetentna osoba ale widocznie po prostu mnie naciagnieto.. ehh zycie ok to jeszcze powiedz mi jest jakas szansa ze moja mamusia doniesie te jajeczka i urodzi?? bo mam jeden korzen ktory tworzy jaskinie i cale dno porosniete eleocharis moze mlode jakos sie pochowaja jak myslisz jest szansa?
i podsumowywujac wychodzi ze mam nic wiecej nie robic podmianki tak jak dotychczas robilem i modlic sie zeby samica jajek nie zgubila tak??

Z checia poczytam o twoich zbiorniczkach takze czekam ;]

Pozdrawiam

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#16

Post autor: Kaledon »

Nie przesadzajmy. Mam ich dużo i po prostu lubię je. Są dla mnie odskocznią od codzienności a nie biznesem więc mam do nich zdrowe podejście i to wszystko :D
Jest szansa, że młode przeżyją. Na pewno nie wszystkie czy większość ale krewetki to takie stworzenia, że potrafią dać sobie radę. Chyba, że masz ryby wybitnie polujące na nie. Kryjówek będzie wystarczająco- młode krewetki potrafią się nawet w podłożu chować :)

Co do podmianek to już musisz sam zadecydować- dobijasz to podłoże jak Ci poradzili (czyli robisz to co do tej pory i za miesiąc powinno już być po) czy podchodzisz do tego na spokojnie i podmieniasz raz w tygodniu i mniejsze skoki parametrów robisz zwierzaczkom.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
bolunio1990
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa,Gocław
Na imię mam: Michal
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#17

Post autor: bolunio1990 »

No tak chodzi o to ze w sklepie tydzien po zakupach( grubych) poradzili mi zrobic testy w zbiorniku i od razu wyskoczyli po zrobieniu testow ze przu kh=0 bede mial problemy z glonem ze dla moich krewetek nie dobrze miec kh na takim poziomie itp, itd ogolnie kazali mi sie skoncentrowac na podniesieniu tego kh i poradzili mi robic czeste podmianki pytanie czy faktycznie to kh na poziomie 0 bedzie mi sprawialo klopot mam juz taki metlik w głowie moim zamierzeniem bylo stworzyc fajne nano akwarium ktore bedzie zarówno przyjazne dla krewetek i rybek jak i mile dla oka, nie chce zeby krewetki sie meczyly bo nie po to przenosimy zwierzaczki do zbiornikow aby sie meczyly a raczej staramy sie im zapewnic jak najlepsze warunki takze doradz mi co ty bys teraz zrobil na moim miejscu??
Faktycznie pojawia mi sie glon na szybie(zielony) jak i w eleocharisie rowniez jakies geste nitki

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#18

Post autor: Kaledon »

Problem z glonem masz nie przez KH= 0 a przez podniesiony poziom związków azotu co byłoby do przewidzenia w nowym akwa prowadzonym chaotycznie. Nitki przyniosłeś na roślinach i przy rozchwianym biologicznie zbiorniku muszą rosnąć. Generalnie o ile nie masz podłoża z nawozami ( czy to ma -nie mam pojęcia ponieważ nie używałem go nigdy) przy aktywnym jest dość trudno na początku glona złapać. Pomierz to co możesz i na co masz testy po jakiś 2-3 dniach po podmiance, żeby się już parametry ustabilizowały, jaką wodą to zalewasz (pH, GH i KG jak masz testy) co to za zbiornik i czym jest doświetlony. Na tym forum jest sporo osób które zęby zjadły na roślinach, nawożeniu i glonach więc Ci pomogą. Moja bajka to krewetki, ryby jajożyworodne, metody prowadzenia selekcji i leczenie. Rośliny jedynie u mnie rosną a glon (zielony na szybach) jest jak najbardziej wskazany :) Więc w tym temacie raczej się nie będę wypowiadał jak pozbyć się glona.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#19

Post autor: radmac »

Kaledon nie dodał, że właśnie glon zielony na szybach służy za pastwisko dla krewetek. Często kreweciarze czyszczą tylko przednią szybę, żeby coś widzieć. reszta jest zieloniutka.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#20

Post autor: Lech-u »

rudy1986 pisze:Schronienie, garbnikii olejki eteryczne
I jeszcze fajny zapach.

Ale nadal nie rozumiem po co się wrzuca laski cynamonu.
Komu to jest potrzebne? Krewetkom?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#21

Post autor: Kaledon »

Krewetkom niekoniecznie. Jeśli poobserwujesz trochę trendy krewetkowe to tam w przeciwieństwie do akwarystyki "rybnej" co chwile są nowe wspaniałe preparaty, liście, kory, pokarmy, karmiki, bakterie, skałki, kule i inne takie wynalazki które mają działać cuda i być konieczne w każdym krewetkarium. I tak się ten biznes kręci :wink:
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#22

Post autor: Lech-u »

Kaledon pisze:Krewetkom niekoniecznie. Jeśli poobserwujesz trochę trendy krewetkowe to tam w przeciwieństwie do akwarystyki "rybnej" co chwile są nowe wspaniałe preparaty, liście, kory, pokarmy, karmiki, bakterie, skałki, kule i inne takie wynalazki które mają działać cuda i być konieczne w każdym krewetkarium. I tak się ten biznes kręci
Czy mam rozumieć z tego co napisałeś, że jest to bardziej przyprawa dla akwarysty niż dla życia wewnątrz szkiełka?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#23

Post autor: Kaledon »

Dokładnie tak. A właściwie jest to wmówienie akwaryście, że takie pierdoły są mu niezbędne. I o ile w przypadku "trzymaczy " ryb tylko na początku udaje się im wcisnąć takie pierdoły o tyle w środowisku krewetkowym jest to wręcz nagminne, że ludzie kupują wszystko co jest nowego i polecanego nie zastanawiając się czy to jest naprawdę niezbędne.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#24

Post autor: Lech-u »

Kaledon pisze:że ludzie kupują wszystko co jest nowego i polecanego nie zastanawiając się czy to jest naprawdę niezbędne.
Marketing. Lubię to!
Kaledon pisze:A właściwie jest to wmówienie akwaryście, że takie pierdoły są mu niezbędne
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#25

Post autor: dune »

No taka pozwijana kora cynamonu
służy krewetkom do chodzenia w rurkach jedna za drugą
gęsiego
oraz do zabawy w chowanego
i urozmaica ich nudne życie w zbiorniku
pomiędzy jednym a drugim noszeniem jajek
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#26

Post autor: KuMaK »

To czy produkt jest potrzebny, czy niepotrzebny powinno być potwierdzone naukowo.

Jak wiadomo fakt, że to właśnie minerały budują biały pigment jest oczywisty dla każdego hodowcy krewetek.
Co jakiś czas wychodzą kolejne tego typu produkty, na rynku jest ich dość dużo.

Jednak jako potencjalny klient wymagam od producenta potwierdzenia tego co jest napisane na opakowaniu - w postaci publikacji naukowej, lub zrealizowanych badań, że tak właśnie jest jak mówi. Nie interesuje mnie to, jak wyglądają jego krewetki, ile lat je hoduje, jak wiele ma zbiorników etc.

Bo po co mi to wszystko, skoro sam zrobiłem potwierdzenie, którego wymagam i wiem, że jest inaczej niż mówią?

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#27

Post autor: shadowrider »

Możesz coś więcej napisać które produkty są coś warte a które to życzenia producenta?

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#28

Post autor: Kaledon »

KuMaK pisze:Bo po co mi to wszystko, skoro sam zrobiłem potwierdzenie, którego wymagam i wiem, że jest inaczej niż mówią?
Żebyś był trendy :D Zbiornik w który wpakujesz z 1000 w pierdoły wygląda bardziej profesjonalnie :-) :-D :D
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#29

Post autor: Lech-u »

Kaledon pisze:w który wpakujesz z 1000 w pierdoły wygląda bardziej profesjonalnie
lub badziewnie, jak się przesadzi z "pierdołami"
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Blue Rili Samiczka ma Jajeczka co dalej?

#30

Post autor: KuMaK »

shadowrider pisze:Możesz coś więcej napisać które produkty są coś warte a które to życzenia producenta?
Pewnie poruszę trochę ten temat przy okazji omawiania samych pigmentów podczas jednej z moich prezentacji na Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej. Zapraszam.

W przypadku tych produktów mających poprawić biały pigment - stosowane minerały nie tworzą białego pigmentu.
Jednak nie czyni to samego produktu bezwartościowym. Te minerały mogą się sprawdzić w przypadku hodowli krewetek na wodzie uzdatnianej, gdzie ryzyko braku konkretnego składnika jest całkiem duże u osoby nieznającej się dobrze na chemii/mineralizacji wody.
To jest mój ulubiony przykład, jest ich więcej. O czym świadczą?

Kiedyś wymagano ode mnie argumentów potwierdzających to co mówię, dziś mam fundamenty i wymagam tego od innych.
ODPOWIEDZ