Krewetki, mięso i wypławki

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Krewetki, mięso i wypławki

#1

Post autor: Rafik »

Ostatnio w moim krewetkarium zrobiła się plaga wypławków. Rozmyślałem kombinowałem jak tego dziadostwa się pozbyć. Mam tam sakury i kilka crystali. W końcu po 2 latach trudu w święta doczekałem się kilku sztuk maluszków moich crystałków. Miałem podlać trochę no planaria ale boje się że padną, Zwłaszcza że mam 1 raz młode krewety. Myślę sobie skoro wypławki to drapieżniki dam im surowego mięska na sznurku. Przez godzinę tyle tego odłowiłem że nigdy bym nie przepuszczał że może tego być w moim baniaku. I teraz gdzieś pojedynczego widać ale wytępię do cna całość.
A teraz do rzeczy, zauważyłem że sakury strasznie lubią surowe mięso.. Wcinały je jak najlepszy pokarm i wypasały się niczym owca na hali. Wasz krewety też smakują się w surowym czerwonym mięsie? :shock:
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Krewetki, mięso i wypławki

#2

Post autor: radmac »

No-planaria w zaden sposob nie wplywa na krewety. Duze, male, kwadratowe :)
No-planaria to nie 'chemia' tylko wyciag z palmy. Dziala na trawienie robali (tez slimakow). Wyplawki gina z glodu bo nie moga trawic. Autochtony zuja kore z tej palmy jak sami maja robaki :)

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Krewetki, mięso i wypławki

#3

Post autor: shadowrider »

Niestety no=planaria ma niekorzystny wpływ na akwarium. Na aktywnym podłożu ciężka w użyciu. Najbezpieczniej zrobić restart, przygotowując wcześniej kamienie i rośliny w no-planaria.
Ja też ostatnio zauważyłem że zwierzaki wolą resztki ze stołu niż sztuczne fast-foody.
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Krewetki, mięso i wypławki

#4

Post autor: Rafik »

Generalnie jeśli zrobił bym restart to podłoże do wyrzucenia a trochę mi szkoda go bo jeszcze trzyma parametry.
Póki co odłowiłem znaczną część tego dziadostwa. Teraz widzę jakieś pojedyncze sztuki to już tak w oczy nie koli jak wcześniej gdzie spojrzałem tam robal..
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki, mięso i wypławki

#5

Post autor: Kaledon »

Rafik pisze:Generalnie jeśli zrobił bym restart to podłoże do wyrzucenia a trochę mi szkoda go bo jeszcze trzyma parametry.
Póki co odłowiłem znaczną część tego dziadostwa. Teraz widzę jakieś pojedyncze sztuki to już tak w oczy nie koli jak wcześniej gdzie spojrzałem tam robal..
Jak masz małe i białe to olej sprawę nie będą krewetkom krzywdy robiły. Niebezpieczne są duże i czerwone (różowe). A tak na marginesie no-planaria potrafi zabić wszystkie krewetki więc nie jest taka nieszkodliwa. Przerobione doświadczalnie nie na rozważkach w których nie wiadomo co jeszcze jest a na preparacie z oryginalnego opakowania. Po zastosowaniu krewetki zatruły się i było to widać.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Krewetki, mięso i wypławki

#6

Post autor: radmac »

Kurcze, sypalem no-planarie (tez original z opakowania) w dawkach wrecz kosmicznych i krewety mialy to za nic. Wyplawki powiedzialy papa, pare slimakow tez, ale nie wszystkie. Po dwoch tygodniach powtorka na wszelki wypadek i dalej bez problemow (200+? Krewet w 30l.)
Jedyna rzecz to dobra filtracja, zeby to przemielic.

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki, mięso i wypławki

#7

Post autor: Kaledon »

Jedna rzecz to brak grudek w akwarium. moje krewetki to zeżarły i odeszły do krainy lepszych parametrów. Ślimaki, wypławki i krewetki :-?
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ