Małżoraczki

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Małżoraczki

#1

Post autor: ubik »

Moi Drodzy! Mam pytanie... Czy wiecie coś więcej na temat tych istot? Jakieś dwa miesiące temu zawlokłam te istoty do swojego akwarium wraz z zakupionym mchem (tak mi się wydaje, że to jest to... na początku były to małe, białe kuleczki które chodziły po korzeniu chodem przypominającym chód biedronki lub pływając sobie w wodzie co wyglądało jak kurz) Jeżeli jakaś ryba niechcący (lub chcący) coś takiego dopadła, to od razu wypluwała. Na innych forach znalazłam informacje mówiącą o tym, że w sumie to dobrze, że są bo świadczą o dobrej jakości wody... i właśnie w tym jest pies pogrzebany. Po jakimś czasie te istoty zaczęły się zmieniać. Zaczęły nieruchomieć na korzeniu i zmieniać kolor na brunatny (w tym momencie mam usiany korzeń brunatnymi, malutkimi kuleczkami które pozostają bez ruchu) Zastanawiam się czy one zdechły (bo np. coś się dzieje z moją wodą i im nie odpowiadało? parametry mi się w sumie nie wahają ale jestem "zielonym akwarystą" więc kto wie...) lub czy może one teraz są w jakiejś fazie "poczwarki" i lada moment przeobrażą się w coś czego ludzkie oko nie chciałoby oglądać? A może to nie jest małżoraczek, a ja jestem w błędzie?
Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem. Pytam z ciekawości bo chciałabym się dowiedzieć z kim mieszkam pod jednym dachem i bliżej poznać te istoty;)
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Małżoraczki

#2

Post autor: Kamila »

Najlepiej jakbyś wstawiła zdjęcie tych istot.
crookass
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: Małżoraczki

#3

Post autor: Tygrys »

Tutaj jest onich http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCoraczki" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Małżoraczki

#4

Post autor: ubik »

Widzę Tygrysie, że nie doceniasz mojego sprytu. Czytałam wcześniej tę stronę a informacje w niej zawarte nie udzielają odpowiedzi na zadane pytanie;) W każdym razie dziękuje serdecznie za ten odnośnik.

Co do zdjęcia... Najlepiej było by faktycznie wrzucić ale mój aparat nie złapie ostrości na czymś tak drobnym:/ Postaram wspiąć się na wyżyny żeby poszukać stosownego porównania. Hm... Myślę, że właściwe będzie porównanie "tego" do korzenia obsypanego ziarnami maku.

Ewentualnie faktycznie spróbuję ogarnąć od kogoś lepszy aparat żeby zrobić to zdjęcie i wrzucić...
Awatar użytkownika

Minoar
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: pt sty 09, 2015 1:59 pm
Lokalizacja: Jelonki
Na imię mam: Szymon
Płeć:

Małżoraczki

#5

Post autor: Minoar »

Mi udało się to cyknąć (ale dopiero po wyłonieniu z wody), sorka za tło (poniosła mnie fantazja), ale zdjęcie poza tłem autentyczne:
http://minoar.deviantart.com/art/Ufo-51 ... 1424376037" onclick="window.open(this.href);return false;
Z moich obserwacji nie zauważyłem negatywnego wpływu na pozostałe istoty w akwarium.
"Chodzi" to sobie czasem po mchu, pływa w toni, jeździ na ślimakach.
Ostatnio widuje je rzadziej, ale nie wiem czy to pogorszyły się warunki, czy może nowo nabyte mikrorazborki galaxy w tym gustują (nicieni też jakoś mniej w sumie).
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Małżoraczki

#6

Post autor: Kamila »

Minoar, tym zdjęciem wygrałeś internety :pada:

Nieszkodliwe to stworzenie raczej, więc ma co z nim walczyć.
crookass

Autor
ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Małżoraczki

#7

Post autor: ubik »

Nieszkodliwe?! Ja tu widzę lasery w kosmosie! Dzisiaj oka nie zmrużę!;)
U mnie nic nie chce tego zjadać ale być może dla tego, że mam w sumie same spokojne i nie jakoś nadzwyczaj żarłoczne ryby.

W każdym razie dzięki wam za odpowiedź. Skoro nie dokuczają innym mieszkańcom to przestanę się nimi przejmować i potraktuję je jako takich "trochę martwych" (na chwilę obecną) lokatorów którzy może kiedyś się obudzą;)

Ps: Jak uda mi się ten aparat ogarnąć, to i tak spróbuję zrobić swoje zdjęcie i wam pokazać jak to wygląda gdy jest w tym swoim "nieruchomym, brunatnym stanie". Może jak zrobię zdjęcie okaże się, że to jest jeszcze coś innego...

Dein

Małżoraczki

#8

Post autor: Dein »

Organizmy "towarzyszące" są o wiele bardziej zajmujące niż legalni lokatorzy akwariów.
Musisz zrobić fotodokumentancję. I to nie jest prośba ani sugestia.

tunele
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 4:15 pm
Lokalizacja: praga płd
Na imię mam: placek
Płeć:

Małżoraczki

#9

Post autor: tunele »

Na innych forach znalazłam informacje mówiącą o tym, że w sumie to dobrze, że są bo świadczą o dobrej jakości wody..

malżoraczki o ile się nie myle są wskaźnikiem ekologicznym czystości wód... ja bym sie tylko z nich cieszył

Autor
ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Małżoraczki

#10

Post autor: ubik »

Udało mi się zorganizować aparat w związku z tym zaprezentuje Wam moje brązowe "coś" z korzenia:

Obrazek

Ostrość jest jaka jest, może na drugim zdjęciu będzie widać lepiej...

-- N maja 10, 2015 11:46 pm --

Obrazek


No i właśnie... Te małe białe paprochy kiedyś chodziły i pływały w wodzie jak "kurz". Po jakimś czasie część zaczęła brązowieć i nieruchomieć, a część pozostała biała i chodząca po korzeniu. Dzisiaj już nic nie pływa w wodzie... pozostały tylko brązowe kulki.

Może jestem w błędzie i to wcale nie małżoraczek? A jeśli nie małżoraczek to co to może być drogie Panie i Panowie?

Ps: Dzięki zoomowi w aparacie odkryłam krewetkę-dziecko! O jaka była moja radość! Niestety krótka bo uciekła w krzaki i tyle ją widziałam...

Dein

Małżoraczki

#11

Post autor: Dein »

Może to brązowe to kupy małożoraczków albo zużyte śpiworki!

Autor
ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Małżoraczki

#12

Post autor: ubik »

Nawet wyjątkowo twarda kupa nie jest tak twarda jak to drogi Dein.
A co rozumiesz przez zużyte śpiworki? Jakieś puste pancerzyki?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Małżoraczki

#13

Post autor: krasnal »

To takie same jak u mnie
Obrazek
4-o tyg.skalary nie chciały tego
Dopiero po 3 dniowej gościnnej wizycie 4-ch małych endlerów
zniknęły wszystkie nawet
Dein pisze:kupy małożoraczków albo zużyte śpiworki!

Autor
ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Małżoraczki

#14

Post autor: ubik »

Uff... a więc zdarza się to innym ludziom;) U ciebie też to "żyło" a potem zamarło?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Małżoraczki

#15

Post autor: krasnal »

ubik pisze: też to "żyło"
Pływało
ubik pisze: potem zamarło?
zjadły je endlerki wpuszczone na chwile
doświadczenie z mrożoną larwą wrotki trwa
- podejrzewam ,że to z tego się wylęgło ( lub oczlika)

Czas pokaże :roll:

Autor
ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Małżoraczki

#16

Post autor: ubik »

Aaa! Dzięki Tobie uświadomiłam sobie, że u mnie chyba to się pojawiło po wpuszczeniu żywego pokarmu! A to ci heca! Może to przypadek ale chyba podsunąłeś mi pomysł skąd to mam;) Dzięki

U mnie tam nic nie je... a niech sobie tak zostaną małe brązowe cosie;)

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Małżoraczki

#17

Post autor: krasnal »

ubik pisze: to się pojawiło po wpuszczeniu żywego pokarmu!
Żeby było weselej - moje to mrożonki :x
ODPOWIEDZ