Kolorowe ampularie-decydujące starcie

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#1

Post autor: mariom222 »

Jeśli ktoś pamięta jeszcze dawną akcję z ampulariami albo co gorsza nawet coś kupił
to jest mały upgrade do tematu
będę w tygodniu rozmawiał jeszcze raz z hodowcą i plan jest tego typu żeby wyselekcjonował tylko najbardziej ,,rasowe,, sztuki i jeszcze raz wysłał
cenę jaką będę proponował to coś w rodzaju ,,cena nie gra roli,, za bardzo mi zależy żeby się targować

piszę to z dwóch powodów, pierwszy taki że jeden z forumowiczów pytał jakiś czas temu czy będę coś jeszcze zamawiał( może ktoś będzie jeszcze chciał), w drugim chodziło o to że chcę ogłosić możliwość zwrotu kupionych i niepodobających się ślimaków oraz zwrot gotówki

przestrzegam jednak przed pochopnym zamawianiem, bo cena może być wysoka
a jeśli ktoś cierpliwie poczeka to za jakiś czas mogą być w darmowej ofercie

do tej pory udało się rozmnożyć tylko dwa rodzaje w większych ilościach
zwykłe żółte (różowa stopa)
zielonkawe (czarna stopa)
być może niedługo będą
niebieskie (czarna stopa)

są dla chętnych do darmowego odbioru

tym razem nie będę się już kierował presją czasu więc dojdą odmiany białe i fioletowe
i mogę obiecać że będę walczyć do ostatniej kropli krwi aż uda się wszystkie odmiany rozmnożyć :-x

KrupeK
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 07, 2017 7:31 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#2

Post autor: KrupeK »

Bialą to bym nawet przytulił niestety wszystkie ampularie które miałem lub mam padają z nieznanych mi powodów:(
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#3

Post autor: Lech-u »

mariom222 pisze: pn sty 01, 2018 6:14 pmw drugim chodziło o to że chcę ogłosić możliwość zwrotu kupionych i niepodobających się ślimaków oraz zwrot gotówki
Ja jestem bardzo zadowolony z moich ampularii i niczego nie chcę oddawać, a już tym bardziej za zwrotem kasy.
Jestem bardzo wdzięczny za Twoją akcję z ampulariami sprzed kilku miesięcy.

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#4

Post autor: eratez »

Mi z 8? zamówionych żyją chyba dwie, jedna "niebieskia" i jedna "różowa" o ile ją jutro znajdę :what:
Zostało mi też troche potomstwa niebiesko-różowego.
Awatar użytkownika

Autor
mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#5

Post autor: mariom222 »

dobrze że napisaliście o tych padających ślimakach bo myślałem że jestem w tym osamotniony
u mnie padły wszystkie różowe i to tak jakby się umówiły

,,różowe zbiórka!, no czas na nas chłopaki ,,

będę miał temat do rozmowy z hodowcą

mam o tyle komfortową sytuację że przy takiej ilości zbiorników mogę już snuć teorie w jakich warunkach padają a w jakich rozmnażają się jak głupie
oczywiście jak z teorii przejdę do właściwej wiedzy podzielę się nią na forum
KrupeK pisze: pn sty 01, 2018 6:46 pmBialą to bym nawet przytulił niestety wszystkie ampularie które miałem lub mam padają z nieznanych mi powodów:(
KrupeK jak będziesz miał chwilę i ochotę opisz proszę w 3 słowach zbiornik w którym padły ,podłoże,żwirek,obsada
dla mnie to nieoceniona wiedza
eratez pisze: pn sty 01, 2018 7:02 pmZostało mi też troche potomstwa niebiesko-różowego.
na potomstwo raczej nie planowałem zwrotów, ale w Twoim wypadku zrobię wyjątek, będziesz miał pretekst żeby wpaść mimo krótkich nóżek małej :)
Awatar użytkownika

Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#6

Post autor: Johanna »

Ampuarie to normalnie takie delikatne są, czy po prostu Wy mieliście takiego pecha? Pytam z ciekawości, bo nigdy nie miałam i nie wiem, a ładnie wyglądają.

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#7

Post autor: eratez »

Mariusz ale ja nie mam zamiaru nic zwracać :P Już prędzej będę chciał kupić następne :D
Tylko w ogólnym akwa mi powoli rosną (są wolniejsze od krewetek) a ślimaktorium :twisted: właśnie mam zamiar likwidować.
Jak chcesz klka różowych z niebieską stopą to zapraszam, oddam Ci za free :)
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#8

Post autor: Karat »

Moje dwie różowe również pożegnały się z tym światem. Jedna w październiku, druga w zeszłym tygodniu. Na facebookowych grupach akwarystycznym sporo osób negatywnie wypowiadało się na temat tego sprzedawcy. Część z zamówionych ślimaków nie przeżyła podróży, reszta miała skorodowane i potłuczone muszle. Kolory też bardzo marne, te nasze jednak były całkiem ładne.
Awatar użytkownika

Autor
mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#9

Post autor: mariom222 »

Johanna [Kate_Frei pisze: post_id=319288 time=1514842756 user_id=5884]Ampuarie to normalnie takie delikatne są, czy po prostu Wy mieliście takiego pecha?
ampularie kupione w dobrym sklepie akwarystycznym ( w moim przypadku Rogatek) są zdrowe, silne jak byki i przeżywają praktycznie w każdych warunkach
ale tak to jest kiedy człowiek się uprze na coś mniej standardowego
Karat pisze: wt sty 02, 2018 11:36 am Na facebookowych grupach akwarystycznym sporo osób negatywnie wypowiadało się na temat tego sprzedawcy.
akurat tego nie wiedziałem ciężko jednak też znaleźć kogoś innego
dlatego pomyślałem że jak więcej zapłacę może bardziej się postara
i tak widocznie miałem farta bo podróży nie przeżył tylko jeden z 80 szt. i jeden też miał ukruszoną muszlę
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kolorowe ampularie-decydujące starcie

#10

Post autor: Lech-u »

mariom222 pisze: wt sty 02, 2018 4:28 pmdlatego pomyślałem że jak więcej zapłacę może bardziej się postara
To wcale nie musi iść w parze. Jak więcej zapłacisz to po prostu wydasz więcej pieniędzy. Reszta może pozostać bez zmian.
mariom222 pisze: wt sty 02, 2018 4:28 pm nie przeżył tylko jeden z 80 szt. i jeden też miał ukruszoną muszlę
Czyli 2 sztuki z 80 sztuk. To całkiem niezły wynik.
Znaczy, że "uszkodzeniu" uległo zaledwie 2,5%.
Według mnie nie ma się czego czepiać.
ODPOWIEDZ