Krewetki w agonii?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Czkawka
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 20, 2010 5:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki w agonii?

#1

Post autor: Czkawka »

Dokładnie,coś z nimi nie tak. I sądzę że może to być wina JBL-a fluidu do karmienia narybku, artemii. Krewetki,po 2 dniach przebywania w moim podchowowym akwarium, red cherry dokładnie, zaczęły dziwnie skakać do powierzchni. Młode, po wykluciu utrzmywały sie jakieś 3 godziny poczym padały bielejąc jak mleko. To powtarza sie drugi raz. Teraz została mi jedna krewetka white pearl i red cherry,przełożyłam je do specjalnego kubełka z czystą wodą, z uzdatniaczem. Jednak, boje sie że i one nie dożyją. Jedna z red cherry które mi padły,ma w sobie jajeczka i dość długo je nosi. Zasadnicze pytanie,czy coś z tym zrobić? Czy zostawić te jajka wydłubać jakoś :razz: czy razem z krewetką niestety..spuścić.
I, co może być przyczyną ich masowego zdychania? Ten fluid?
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#2

Post autor: Władek Pompka »

Może się po prostu duszą?

:razz:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Dein

Re: Krewetki w agonii?

#3

Post autor: Dein »

A temperatura jaka?
Jak jest bardzo ciepło i w związku z tym tlenu zaczyna brakować w wodzie, red cherry bledną i zachowują się niespokojnie. Jak ryby - próbują podpływać w wyższe rejony, bo przy powierzchni jest bliżej tlenu.
Moja główna samica zrzuciła jajeczka także w zeszły weekend, kiedy było apogeum ciepełka.
Awatar użytkownika

Autor
Czkawka
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 20, 2010 5:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#4

Post autor: Czkawka »

W akwarium było ok 27 stopni. A natlenianie raczej włączane w przerwach, bo bojki po jakimś czasie nie bardzo dawały radę pływać.

Nor_bert
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 26, 2010 12:35 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#5

Post autor: Nor_bert »

Zmierz czy masz NO2 i NO3 ok i czy GH nie za wysokie.
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#6

Post autor: lwica79 »

A jajeczek oczywiście nie wyrzucaj jak samiczka padnie (oby nie padła) , tylko z niej wydłub delikatnie i zostaw...jeśli kreweciom już nie wiele brakuje do wylęgu to często udaje się je w ten sposób uratować.

abdesign

Re: Krewetki w agonii?

#7

Post autor: abdesign »

Napisałaś że wyłączyłas napowietrzanie... jak jest realizowane
odrębnie czy oznacza to wyłączenie filtra?
Napisałaś że włożyłaś do czystej wody z uzdatniaczem...
znaczy świerzej z kranu, dzień odstanej? tydzień?
stan wody - stabilność warunków prawdopodobnie jest kiepska.
tlenu w wodzie na lekarstwo i krewetki się duszą
w żaden sposób nie chcę Cię urazić ale wiesz co to cykl azotowy,
dojrzewanie akwarium, temperaturowy rozkład tlenu w wodzie?
znasz parametry swojej wody? robisz podmiany?
nic nie napisałaś o akwarium - duże małe jaka filtracja jaka obsada?
krewetki i bojowniki - cos jeszcze?
żeby odchować jajka krewetki (raz się bawiłem) trzeba już bardzo dojrzałych takich
u których widac oczy, trzeba też wodę baaardzo silnie napowietrzać i trzeba je "pozyskać"
od padłej krewetki stosunkowo szybko i raczej nie z wody w której masowo padają krewetki, wsadzone do świerzej z "uzdatniaczem" i na pewno nie takiej co ma 30 stopni.
marnie to widzę
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#8

Post autor: Władek Pompka »

abdesign ma rację, zbyt dużo niedopowiedzeń i ogólników. :roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#9

Post autor: beeder »

przy okazji - white pearl i redki się krzyżują i nie powinny byc trzymane razem - chyba że eksperyment przeprowadzasz polegający na uzyskaniu szaro-burego potomstwa.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#10

Post autor: Jola75 »

Nie wierzę żeby fluid powodował śmierć krewetek, myślę że z baniakiem jest coś nie tak. Tak jak napisano wyżej za dużo niewiadomych i znaków zapytania.
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 10:15 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#11

Post autor: beeder »

Jola75 pisze:Nie wierzę żeby fluid powodował śmierć krewetek, myślę że z baniakiem jest coś nie tak. Tak jak napisano wyżej za dużo niewiadomych i znaków zapytania.
Fluid sam w sobie może nie - ale wszystko zależy od tego ile go tam zostało dane, ile narybek zjadł, a ile tego fluidu właśnie rozkłada się w wodzie. Czyli pytanie o parametry wody :!:
Awatar użytkownika

Autor
Czkawka
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 20, 2010 5:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#12

Post autor: Czkawka »

No, jak się okazało, problem jest z Fluidem. Zrobiłam bardzo brutalny eksperyment na którym ucierpiała jedna red cherry. Ale,niestety,musiałam.
Wiem że white się z redami krzyżują ;) w akwariumku były tylko trzy samice z jajkami. W baniaku były normalne, stałe parametry,wszystko sprawdziłam,odpowiednie dla kreweci. Przeżyła tylko white, bo była włożona akurat po podmianie wody.
Woda odstała po 4 dniach, z kranu, do tego ze specjalnym uzdatniaczem który podobno nie szkodzi ani narybkowi ani kreweciom.
Tak więc,wszem i wobec: Fluid JBL szkodzi krewetkom. :???:
Ostatnio zmieniony czw sie 05, 2010 1:22 pm przez Czkawka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#13

Post autor: saintpaulia »

Że szkodzi sam z siebie, to się nie zgodzę. Może przeterminowany, może za dużo? Podawałam go przez pierwsze trzy dni życia moich guramków i mieszkające z nimi krewetki mają się doskonale.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#14

Post autor: Jola75 »

Ja również podaję i red chery się posilają imają się doskonale :D

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#15

Post autor: JPK »

Ja Fluidem JBL'a karmię (z całkiem dobrymi rezultatami) młode krewetki, także zdecydowanie szkodliwy dla krewetek nie jest.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetki w agonii?

#16

Post autor: Crystal »

Witam.
W/g mnie to jednak wina tego pokarmu i nie w samym pokarmie ale w ilości jego podawania. Jest top bardzo dobry pokarm bialkowy ale podawany w rozsądnych ilościach jeżeli podaje się za dużo to niestety powstają zawiesiny azotowe i wzrost NO3 i NO4 a także wystepuje deficyt tlenu.
Co do jajeczek to tak jak już wczesniej napisano można je pozyskać od martwej krewetki ale trzeba się liczyć z tym, że operacja uzyskania młodych jest dość wątpliwa zwłaszcza jeżeli są problemy z wodą. Jajeczka są normalnie non stop dotlenianie przez matkę więc trzeba by zapewnić stały nie gwałtowny ruch wody oraz delikatne natlenianie. Nie wpsominając już o tym, że w ogólnym akwarium jajeczka będą pożywką nawet dla ślimaków.
Obrazek
ODPOWIEDZ